اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

پیرترین مرد دنیا +عکسپیرترین مرد دنیا +عکس

سن یکی از مواردی است که انسان ها هرچه بیشتر بودن آن را دوست دارند و هر کسی می خواهد به سن های بالا دست پیدا کند از این رو است که پزشکان همه روزه به دنبال راهی برای پیدا کردن راز طول عمر هستند.

تا به حال انسان هایی بوده اند که به سن های بالای 110 دست یافته باشند اما تعداد ان ها بسیار محدود است و در این زمان است که آن ها نزدیک به شکستن یک رکورد می شوند. این افراد شاید در این سن دچار مشکلات زیادی شوند اما شانس ان را دارند که وارد کتاب گینس شوند.

 

"کارملو فلورس" فردی است که به تازگی در بولیوی پیدا شده است و به نظر می رسد او بتواند رکورد پیرترین مرد تاریخ را از آن خود کند. گفته می شود این پیرمرد 123 سال سن دارد و تا به حال در یکی از روستاهای بسیار محروم این کشور زندگی کرده است.

 

گینس , پیرترین مرد دنیا ,  شکستن یک رکورد

 

این پیرمرد در شرایط بدنی سالمی به سر می برد و به راحتی قدم می زند و حتی در تمام زندگی نیازی به عینک هم پیدا نکرده است البته او تمام دندان هایش را از دست داده ولی هنوز عصا به دست نگرفته است.

 

این مرد که به نظر می رسد در سال 1890 به دنیا آمده باشد، امروز 16 نوه و 39 نتیجه دارد و خانواده اش کل دهکده  را پر کرده اند. این مرد دارای رژیم غذایی خاصی است که دلیل اصلی طول عمر او به حساب می آید و جالب این است که خانواده اش نیز از این رژیم پیروی می کنند.

 

این مرد در تمام طول زندگی اش تنها از گوشت تازه حیوانات مصرف کرده است و هیچگاه لب به شکر یا ماکارونی نزده است. او همچنین روزانه کارهایش را خودش انجام می دهد و مدت های طولانی پیاده روی می کند.

 

گینس , پیرترین مرد دنیا ,  شکستن یک رکورد

 

این مرد می تواند نام خود را وارد کتاب رکورد های گینس کند اما ابتدا باید سنش را ثابت کرده تا بتواند رکورد "ژیان کالمنت" فرانسوی با 122 سال سن را بشکند. "کالمنت" در سال 1997 جانش را از دست داده است.
منبع:yjc.ir


ویدیو مرتبط :
مرد ۱۱۱ ساله ژاپنی، پیرترین مرد دنیا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پیرترین یوزپلنگ دنیا در ایران رؤیت شد 

 

پیرترین یوزپلنگ دنیا در ایران رؤیت شد

 

به نظر می‌رسد كه این یوز درحال به پایان رساندن 13 سالگی بوده و از این جهت یك ركورد در سرتاسردنیا محسوب می‌شود.

 

پیرترین یوزپلنگ دنیا با 13 سال سن در پناهگاه حیات وحش نای‏بندان رویت شد.

 

به نوشته روزنامه جمهوری اسلامی "جنگال" كه عنوان پیرترین یوزپلنگ دنیا را با خود یدك می‌كشد، همچنان زنده بوده و ساعت 15/10صبح روز شنبه توسط كارشناس امور حفاظتی پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش نای بندان رؤیت شده است.

 

این جانور اولین یوزپلنگ در ایران بود كه در مهر 1380 به دام دوربین‌های تله‏ای افتاد و آخرین بار در بهمن 1388 توسط محیط بان بخشی در منطقه نای بندان فیلمبرداری شد. ولی از سال گذشته تاكنون بررسی‌ها برای یافتن این یوزپلنگ كهنسال بی‌نتیجه مانده بود و خوشبختانه بالاخره مستقیما مشاهده و ثبت شد.

 

درحال حاضر به نظر می‌رسد كه این یوز درحال به پایان رساندن 13 سالگی بوده و از این جهت یك ركورد در سرتاسر دنیا محسوب می‌شود. ركورد قبلی متعلق به یك یوز نر در سرنگتی با 12 سال بوده است كه دچار گری شده بود، حال آنكه جنگال از ظاهر خوبی برخوردار است.

 

لازم به ذكر است كه عمر یوزپلنگها در طبیعت به دلیل وجود انواع استرسهای محیطی به ندرت از 7-8 سال فراتر رفته و نرها معمولا عمر كوتاهتری دارند./عصرایران