اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

پسر بچه گرداننده باند سرقت موتوسیكلت



 

  پسر بچه گرداننده باند سرقت موتوسیكلت

 

 

 پسر 11 ساله و دوست 13 ساله اش باند سرقت موتوسیكلت راه انداخته بودند.شاهین 11 ساله كه جثه بسیار ریز و ضعیفی دارد و حاصل ازدواج نافرجام والدین خود و فرزند طلاق است، چندی قبل در جریان آخرین سرقت شان هنگامی كه همراه دوستش اردلان – 13 ساله – موتوسیكلتی را از مقابل مغازه ای در جنوب تهران دزدیدند، به دست صاحب موتوسیكلت به دام افتاد.اما دوستش با موتوسیكلت مسروقه موفق به فرار شد.

 

مأموران كلانتری 172 حضرت عبدالعظیم پس از حضور در محل سرقت، متهم را بازداشت و با راهنمایی های او همدست فراری اش را هم دستگیر كردند. آنها در نخستین بازجویی ها به سرقت پنج موتوسیكلت فقط با هدف تفریح اعتراف كردند.

اما اردلان در تحقیقات بعدی راز سرقت های دیگر «شاهین» را فاش كرد و گفت: من و شاهین دوست و همسایه هستیم. او یك سارق حرفه ای است و تاكنون نیز دست كم 30 موتوسیكلت دزدیده و به یك موتورساز فروخته است.

بابت هر موتوسیكلت نیز 10 هزار تومان گرفته است. چندی قبل هم او مرا تشویق به سرقت موتوسیكلت كرد كه وسوسه شده و قبول كردم تا فقط برای تفریح همراهی اش كنم.

بدین ترتیب در خیابان های جنوب تهران پرسه زده و موتوسیكلت های رهاشده در كنار خیابان را به راحتی سرقت می كردیم.

بدین ترتیب هر دو متهم در حضور قاضی روحانی از شعبه 106 دادگاه اطفال شهرستان ری به سرقت ها اعتراف كردند.

پدر شاهین كه از وضعیت پسرش بشدت ابراز تأسف می كرد درباره زندگی نابسامان شان گفت: پس از تولد «شاهین» مادرش سر ناسازگاری گذاشت و به بهانه دریافت مهریه و نفقه مرا 5 سال به زندان انداخت. این در حالی بود كه همسرم از ابتدای زندگی یك فرد بیمار بود و رفتارهایش نیز تحت كنترلش نبود.

اما من به خاطر رضای خدا و 2 فرزندمان همچنان حاضر به زندگی بودم. اما تحت تأثیر خانواده اش پیوسته اذیتم می كرد و فرزندان مان را نیز كتك می زد.

وقتی شاهین 3 ساله شد و من نیز همچنان در زندان بودم، همسرم دادخواست طلاق داد و دادگاه هم با درخواستش موافقت كرد. بعد هم او همراه دخترم به خانه پدرش رفت و نگهداری از شاهین را مادرم بر عهده گرفت.

وقتی از زندان آزاد شدم، سعی كردم با كار و تلاش فراوان برای فرزندانم رفاه نسبی فراهم كنم. اما شاهین همیشه سراغ مادرش را می گرفت ولی مادرش حاضر به دیدن او نیست.

با وجود این كه شاهین از شاگردان نمونه مدرسه اش است اما به خاطر مشكلات زندگی مان چندین بار سرقت كرده كه بلافاصله با پیگیری هایم و جلب رضایت شاكی ها او را نجات دادم.

اما افسوس كه باز هم مرتكب سرقت شد. در حال حاضر شاهین و دوستش با دستور قضایی روانه كانون اصلاح و تربیت شدند و تحقیقات پلیسی از آنها همچنان ادامه دارد.... / روزنامه ایران


ویدیو مرتبط :
انهدام باند مخوف سرقت مسلحانه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دزد حرفه‌ای بعد از آزادی باند سرقت...



 

 

دزد حرفه‌ای بعد از آزادی باند سرقت را هدایت می‌كرد

 

دزد حرفه‌ای بعد از آزادی باند سرقت را هدایت می‌كرد.  متهم سابقه‌داری كه به دنبال آزادی از زندان، با تشكیل باندی اموال مردم را از خودروهای آنها سرقت می‌كرد، با همدستانش دستگیر شد.




از چند ماه پیش شكایت‌های متعددی در پلیس آگاهی فردیس كرج مطرح بود، مبنی بر این كه افرادی ناشناس پس از شناسایی خودروهای متوقف شده در خیابان‌های خلوت و مقابل بوستان‌های شهر وسایل داخل آن را سرقت می‌كنند.


با افزایش این شكایت‌ها و تشكیل پرونده قضایی ماموران آگاهی فردیس تحقیقات خود را آغاز كردند و متوجه شدند ۶ متهم حرفه‌ای در این سرقت‌ها نقش دارند.



بنابراین، این ۶ متهم تحت تعقیب قرار گرفتند و روز سه‌شنبه گذشته در محله‌های اهری و فردیس كرج، شناسایی و دستگیر شدند.



با انتقال این متهمان به اداره پلیس، آنها در بازجویی به ۲۰ فقره سرقت اعتراف كردند.



● تشكیل باند سرقت بعد از آزادی

سركرده باند در اظهاراتش به پلیس گفت: چندی قبل از زندان آزاد شدم و با تشكیل باند جدید سرقت‌هایمان را شروع كردیم. من و همدستانم در محله‌های فردیس، اهری و وحدت با موتورسیكلت تردد می‌كردیم و با نزدیك شدن به خودروهایی كه مقابل بوستان‌های شهر و محله‌های فوق متوقف شده بودند، صندوق عقب آن را تخریب و اموال موجود در آن از قبیل كیف، پول، لباس و اسناد و مدارك مختلف را سرقت می‌كردیم.



وی افزود: پول‌های به دست آمده از فروش اموال مسروقه را میان یكدیگر تقسیم می‌كردیم. تاكنون اموال صندوق عقب ۲۰ دستگاه خودرو را به سرقت برده‌ایم.



با ثبت اظهارات این مرد، دیگر همدستان وی هم در بازجویی به همكاری در سرقت‌ها اعتراف كردند.



ماموران در ادامه تحقیقات پی بردند اعضای این باند، در جریان سرقت‌ها به یك خانه مجردی هم تردد داشته‌اند.



● كشف مهرهای بانكی از مخفیگاه متهمان


با شناسایی این مخفیگاه، ماموران به این محل اعزام شدند و در بررسی از آن خانه، برخی اموال مسروقه و ده‌ها عدد مهر مربوط به بانك‌های مختلف را كشف و ضبط كردند كه بررسی درخصوص مهرهای فوق و همچنین دیگر اعمال مجرمانه اعضای باند آغاز شده است.



بررسی‌های اولیه حاكی است كه اعضای این باند متشكل از مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار بودند كه با روش‌های مختلف سرقت می‌كردند. تحقیق در این زمینه ادامه دارد..../گزارش : جام‌جم آنلاین