اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

پرونده یک عضو فرقه «عرفان حلقه» روی میز قاضیمظنون اصلی به اتهام آدم‌ربایی و سرقت تحت تحقیقات پلیسی قرار گرفت

 یکی از اعضای فرقه عرفان حلقه خواهر ناتنی‌اش را ربود و به کمپ ترک اعتیاد برد. زن ربوده شده ٥٦روز در کمپ ترک اعتیاد حبس بود تا سرانجام همسرش او را پیدا کرد.


این پرونده با شکایت زن جوان از خواهر ناتنی و دایی‌اش در شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران گشوده شد. شاکی پرونده که باور نداشت قربانی سناریوی هولناک خواهرش شده باشد، حرف‌های تکان‌دهنده‌ای داشت و به بازپرس حسین‌پور گفت: «٢ ماه قبل همسرم به مسافرت رفت و به همین خاطر من میهمان خانه خواهر ناتنی‌ام واقع در محله نارمک شدم تا در خانه‌مان تنها نمانم. چند روز از حضور من در خانه آنها گذشت تا این‌که متوجه رفتارهای مرموز و صحبت‌های پنهانی خواهر و دایی‌ام با یکدیگر شدم.

 

تا این‌که یک شب بعد از خوردن شام به خواب عمیقی فرو رفتم. صبح با حالت کسلی و سرگیجه از خواب بیدار شدم، همان موقع خواهرم به سراغم آمد و ادعا کرد می‌خواهد به کلاس عرفان حلقه برود و از من نیز خواست همراه با او به این کلاس بروم. به خاطر این‌که می‌دانستم این کلاس‌ها به صورت مخفیانه برگزار می‌شود و یکی از فرقه‌های انحرافی است برای شرکت در این کلاس مقاومت کردم، اما خواهرم بیش از حد اصرار کرد و با زور من را از خانه بیرون برد. هنوز به خاطر غذای دیشب گیج بودم که سوار خودروی دایی‌ام به سمت محل برگزاری کلاس فرقه عرفان حلقه رفتیم. دایی‌ام از کوچه‌های فرعی حرکت می‌کرد که مقابل یک سوپرمارکت توقف کرد.

 

سپس با ٣ قوطی آبمیوه بازگشت و من هم مثل خودشان آبمیوه‌ام را خوردم. بعد از خوردن نوشیدنی دیگر متوجه چیزی نشدم و وقتی چشمانم را باز کردم متوجه شدم در یک اتاق با چند زن معتاد حبس شده‌ام. وقتی پرس‌وجو کردم فهمیدم این مکان یک کمپ ترک اعتیاد غیرمجاز در اطراف کرج است. همان موقع بود که علت بی‌حالی و گیجی‌ام را فهمیدم؛ خواهرم در داخل شام و آبمیوه من داروی خواب‌آور ریخته بود تا با همدستی دایی‌ام من را به کمپ ترک اعتیاد بیاورد. آن‌جا امکان دسترسی به تلفن را نداشتم و هیچ‌کس از اعضای خانواده‌ام نمی‌دانستند چه بر سر من آمده است.

 

همسرم نیز بعد از بازگشت از سفرش وقتی به خانه خواهرم می‌رود تا من را با خودش به خانه خودمان ببرد، او ادعا می‌کند من با آنها دعوا کرده‌ام و چند روز قبل آنها را ترک کرده‌ام. همسرم نیز با تشکیل پرونده فقدانی در دادسرای جنایی پایتخت از پلیس درخواست کرده بود تا مرا پیدا کنند. هیچ‌کس نمی‌دانست من در چه شرایط سختی قرار گرفته بودم. خیلی روزهای سختی بود، بی‌گناه به دام بازی خواهر ناتنی و دایی‌ام افتاده بودم تا این‌که نزدیک به ٢ ماه اسارت در این کمپ ترک اعتیاد توانستم یکی از کارگران آن‌جا را راضی کنم تا تلفنش را در اختیارم قرار دهد.

 

او هم که دلش به حالم سوخته بود و فهمیده بود من با معتادان این کمپ فرق دارم تلفن‌همراه و آدرس کمپ را در اختیارم گذاشت. همان لحظه با شوهرم تماس گرفتم و او را در جریان ربودن و نگهداری‌ام در کمپ قرار دادم. همین موضوع کافی بود تا همسرم به کمک ماموران من را از این اسارتگاه نجات دهند. سرانجام بعد از ٥٦ روز به خانه‌مان بازگشتم و در کمال ناباوری متوجه شدم طلا و جواهراتم از داخل گاوصندوق به سرقت رفته است. همان موقع بود که دلیل سناریوی ربودنم را فهمیدم. خواهر ناتنی‌ام در این مدت با کلید خانه‌مان که در کیفم بود وارد خانه ما شده و طلا‌هایم را سرقت کرده است. آنها آدم‌ربا و سارق هستند و من از آنها شکایت دارم.»


با شکایت این زن جوان، تحقیقات برای روشن شدن زوایای مبهم پرونده و رازگشایی از پرونده آدم‌ربایی و سرقت یکی از اعضای فرقه انحرافی عرفان حلقه در دادسرای جنایی پایتخت آغاز شد.

 

 اخبار حوادث  - شهروند 


ویدیو مرتبط :
عرفان حلقه یک فرقه کپی برداری شده از عرفان های کاذب(1)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پرونده سرکرده عرفان حلقه به دادسرا بازگشت /وکیل متهم: حکم اعدام کلا منتفی شده شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب اسلامی تهران، پرونده محمدعلی طاهری سرکرده عرفان حلقه را که پیشتر حکم اعدامش از سوی دیوان عالی کشور نقص شده، برای تکمیل تحقیقات به دادسرا بازگرداند.

سید محمود علیزاده‌طباطبایی  گفت که 18 بهمن امسال، پنج سال حبس موکلش پایان یافته اما هنوز شعبه بازپرسی به درخواست وی مبنی بر تبدیل قرار بازداشت و صدور وثیقه پاسخی نداده است.

وکیل مدافع طاهری با بیان اینکه بحث اعدام طاهری با حکمی که شعبه دیوان عالی کشور صادر کرده، به طور کامل منتفی شده است افزود: اتهام طاهری در حال حاضر در حد دخالت در امر پزشکی است که پیشتر در این ارتباط محکوم شده و محکومیت خود را تحمل کرده است.

علیزاده طباطبایی یادآور شد: پرونده طاهری هم اکنون برای تکمیل تحقیقات از شعبه 26 به شعبه دوم بازپرسی ارجاع شده است.

محمد‌علی طاهری سرکرده فرقه انحرافی عرفان کیهانی یا حلقه در ایران است که 14 اردیبهشت ماه سال 90 بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضالّه بودن کتب و آثار، به 5 سال حبس، پرداخت 900میلیون تومان جزای نقدی و 74 ضربه شلاق محکوم شد.

افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود که دادگاه به تحقیقات صورت گرفته در این بخش اشکال نقص گرفت و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال شد. در نهایت، دادسرا پس از رفع نواقص، پرونده را مجدداً به دادگاه ارسال کرد و ششم اسفند ماه سال 93 برای رسیدگی به این اتهام تعیین شد اما با درخواست استمهال متهم، دادگاه برگزاری جلسه محاکمه را به تاریخ دیگری موکول کرد تا اینکه دادگاه اوایل اردیبهشت ماه امسال به این بخش از پرونده طاهری رسیدگی و حکم وی را صادر کرد.

حکم صادره با اعتراض وی به شعبه 33 دیوان عالی کشور ارسال شد و در نهایت، دیوان به حکم صادره نقص گرفت.


 اخبار  حوادث -  تسنیم