اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

پذیرش بدون آزمون دانشجو در این دانشگاه


دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور برای نیمسال اول تحصیلی 92-91 از میان دانشجویان ممتاز استعداد درخشان در مقطع كارشناسی ارشد بدون آزمون، دانشجو می‌پذیرد.

خبرگزاری ایسنا: دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور برای نیمسال اول تحصیلی 92-91 از میان دانشجویان ممتاز استعداد درخشان در مقطع كارشناسی ارشد بدون آزمون، دانشجو می‌پذیرد.

ر اساس آیین‌نامه استعدادهای درخشان، دانشگاه‌ها می‌توانند به میزان 10 درصد از ظرفیت رشته‌های كارشناسی ارشد را از فارغ‌التحصیلان ممتاز كارشناسی خود دانشگاه و به میزان 10 درصد فارغ‌التحصیلان ممتاز سایر دانشگاه‌ها پذیرش كنند.

دانشجویان واجدالشرایط می‌توانند ضمن تكمیل فرم پذیرش و مدارك لازم درخواست خود را حداكثر تا تاریخ 15 مرداد ماه به صورت حضوری یا با پست پیشتاز به امور تحصیلات تكمیلی دانشگاه ارسال كنند.

دانشجویان ممتاز كارشناسی كه حداكثر در مدت 8 نیمسال دانش‌آموخته شوند و به لحاظ میانگین كل، جزو 10 درصد برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم گروهی خود باشند، می‌توانند مدارك خود را ارسال كنند.

همچنین دانشجویان رتبه اول دوره كارشناسی ناپیوسته در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی دانشگاه محل تحصیل كه ظرف مدت حداكثر 4 نیمسال دانش‌آموخته شوند و دارای میانگین كل حداقل 17 باشند نیز مشمول این آیین‌نامه قرار می‌گیرند.

همچنین رتبه‌های اول تا سوم مرحله نهایی المپیادهای علمی _ دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده، دانشجویان نمونه كشوری با معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم، رتبه‌های اول تا سوم نهایی جشنواره‌های بین‌المللی خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی در رشته مرتبط با طرح ابتكاری خود یا زمینه‌ای كه در آن برگزیده شده‌اند، نفر اول مسابقه‌ها و جشنواره‌های معتبر علمی _ بین‌المللی و رتبه اول كشوری جشنواره دانشجویان مبتكر و نوآور بسیجی شاهد و ایثارگر جزء مشمولین آیین‌نامه استعداد درخشان قرار می‌گیرند.     


ویدیو مرتبط :
پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاداسلامی تربت حیدریه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

جزئیات پذیرش بدون آزمون دانشجو در دانشگاه آزاداخبار,اخباردانشگاه ,پذیرش بدون آزمون دانشجو

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات پذیرش بدون آزمون دانشجو در این دانشگاه را تشریح کرد.

دکتر علوی فاضل، معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با  ایسنا، با بیان این مطلب د ر خصوص پذیرش بدون آزمون در دانشگاه آزاد گفت: پذیرش بدون آزمون در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته از طریق سامانه ثبت نام الکترونیکی معاونت سنجش و پذیرش به آدرس www.azmoon.org انجام می شود.

وی گفت: داوطلبان این دوره ها لازم است با مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونیکی معاونت سنجش و پذیرش و اطلاع از رشته محل های این دوره نسبت به ثبت نام خود اقدام و ضمن تهیه نسخه چاپی از تاییدیه ثبت نام ، به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه کنند.

علوی فاضل با بیان اینکه این سامانه در تمام طول سال فعال است،گفت: داوطلبان براساس زمان ثبت نام و تقویم آموزشی دانشگاه در اولین نیمسال تحصیلی شروع به تحصیل خواهند کرد.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه پذیرش بدون آزمون در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی ویژه فارغ التحصیلان ممتاز است،گفت: زمان ثبت نام در این دوره ها در آذرماه هرسال خواهد بود و اعلام نتایج آن برای مقطع کارشناسی ارشد طی دو مرحله در بهمن ماه و شهریور ماه و برای دکتری تخصصی در شهریور ماه هرسال انجام می شود.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در خصوص تحصیل متقاضیان دوره دکتری تخصصی بدون آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی به ایسنا گفت: در دوره دکتری تخصصی براساس امتیاز حاصل از معدل، نمره پایان نامه و مقالات و تولیدات علمی رتبه بندی و براساس اولویت امتیاز مکتسبه به گروه تخصصی مربوطه برای مصاحبه علمی معرفی و براساس اولویت امتیاز نهایی و با توجه به ظرفیت پذیرش به واحدهای دانشگاهی مجری معرفی خواهند شد.

علوی فاضل در پایان تاکید کرد: پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد است، درحالی که پذیرش بدون آزمون دکتری تخصصی محدودیتی به لحاظ دانشگاه محل صدور مدرک پایه ندارد. همچنین در دوره های بدون آزمون مقاطع تحصیلات تکمیلی داوطلبان موظفند در رشته همنام و یا متجانس با مقطع پایه خود ثبت نام کنند.

 اخبار  دانشگاه  -  ایسنا