اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

پدر داماد احمدی نژاد "اصل کاری ها" را مشخص کردسخنان رئیس جمهور , احمد خورشیدی

 

احمد خورشیدی دبیر کل جمعیت خدمتگزاران انقلاب و پدر داماد محمود احمدی نزاد در گفت و گو با خبرنگار شفاف در واکنش به اظهارات اخیر رییس جمهور مبنی براینکه هرکسی در هرجایی به هر اندازه ای تخلف کرده بگیرند و با آن برخورد کنند،فحش به دولت هنر نیست اگر جرات دارند بروند سراغ همانهایی که اصل کاری هستند، گفت: این صحبت ها بیشتر در رابطه با دادگاه بیمه و اختلاس سه هزار میلیاردی مطرح می شود. برای مثال بر اساس آنچه در روزهای گذشته در دادگاه بیمه دیدیم به صورت مستقیم از یکی از بالاترین مسئولین دولتی اسم برده شده است.

وی ادامه داد: وقتی مطرح می شود بروید سراغ اصل کاری ها شنونده در اولین لحظه به ذهنش می رسد که بالاتر از آقای(م . ر) چه کسی می تواند باشد و این دادگاه نیز در رابطه با تخلفات دولتی ها انجام می شود. اصل کاری ها چه کسی می تواند باشد بجز مسئولی که از آن اسم برده شده و اولین مسئول اجرایی در تهران و بالاترین سطح نهاد ریاست جمهوری و اینکه بجز این افراد چه کس دیگری می تواند باشد بنده نمی دانم واقعا جای تعجب دارد.

دبیر کل جمعیت خدمتگزاران انقلاب تصریح کرد: بهتر است صادقانه برخورد شود. باید با مشخص شدن نتیجه دادگاه حکم داده شود وبا مقاماتی که اسم آنها برده می شود برخورد صورت گیرد و مستقیما مدارکی وجود دارد که اینها مجرم هستند.

خورشیدی در پاسخ به اینکه اگر دولت اصل کاری ها را شناسایی کرده چرا  معرفی نمی کنند؟ خاطرنشان کرد: سالها است که از این قبیل صحبت ها مطرح می شود برای مثال اعلام می کردند لیست مفسدان کلان موجود است و بهتر بود که این لیست همان زمان در اختیار دستگاه قضایی قرار می گرفت تا برخورد قانون و لازم انجام شود و دیگر جای شبهه ای نماند.

وی تاکید کرد: اما اینکه مطرح شود که این لیست ها وجود دارد و افشا می شود یا افشا خواهد شد این موجب می شود که ابهام ایجاد شود و ممکن است ذهنیت جامعه به روی مسئولینی که پاک همه هستند برود اگر عده ای معرفی شدند و در محدوده همان عده ذهنیت سازی می شد اینگونه همه زیر سوال نمی روند.

پدر داماد احمدی نژاد یاد آو رشد: امیدواریم هرچه زودتر این لیست ها بیرون داده شود گرچه در دادگاههایی که در حال  حاضر تشکیل می شود جواب مشخص است هم در دادگاه اختلاس سه هزار میلیاردی مشخص است و هم در دادگاه بیمه مشخص است نفرات اول چه کسانی هستند.

خورشیدی با اشاره به اظهارات احمدی نژاد مبنی بر اینکه چرایی جدایی از همراهان قدیمی اجرای عدالت در کشور بود،اظهارداشت: بنده برای این اظهارات نقد دارم چرا که اکثر افرادی که آمدند و با ایشان همکاری کردند و دولت نهم تشکیل شد نیروهای انقلابی بودند  که هیچگونه چشم داشتی نداشتند. اما متاسفانه آنها کنار زده شدند و افرادی آمدند که در حال حاضر می بینیم سر از کجا درمیاورند.

وی گفت:  اینگونه نیست که بخاطر اجرای عدالت این اتفاق افتاده باشد گرچه ممکن است چند مورد به خاطر اجرای عدالت کنار گذاشته شده باشند و افرادی بودند که بخاطر ناعدالتی برکنار شدند و این نفی نمی شود. اما کلیت این صحبت ها ادعای درستی نمی تواند باشد و به نظر می رسد در صد قابل توجهی از دوستانی که جدا شدند افرادی بودند که برای اجرای عدالت پافشاری می کردند یعنی عکس آنچه ادعا شده است.../شفاف


ویدیو مرتبط :
#27 چرا به AMP نیاز داریم؟

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

زور داماد احمدی نژاد هم به "جریان انحرافی" نرسید! 

جریان انحرافی , مهدی خورشیدی

 

برخی منابع مطلع از "درگیری جدی مهدی خورشیدی داماد احمدی نژاد با جریان انحرافی در دولت" خبر می دهند.

منابع مطلع، ممانعت از صدور حکم رییس جمهور برای مهدی خورشیدی را نیز، دلیل مخالفت های خورشیدی با جریان انحرافی می دانند.

بنابراین گزارش، پس از مخالفت های پیدا و پنهان "خورشیدی" با جریان انحرافی، این جریان از احمدی نژاد خواست تا حکم ریاست وی بر سازمان استاندارد را لغو کند.

از سوی دیگر، برخی رسانه ها مخالفت با ریاست او در سازمان استاندارد را "عدم تخصص" او در این زمینه می دانند.

پیش از این ، اخباری در مورد دیدار "خورشیدی با محسن هاشمی رفسنجانی" در رسانه ها منتشر شد که حکایت از "توقف خط تخریب دو طرف" داشت، اما این اخبار خیلی زود از سوی خورشیدی تکذیب شد.

خورشیدی کیست؟

مهدی خورشیدی آزاد ، پسر احمد خورشیدی آزاد و تنها داماد محمود احمدی نژاد می باشد.وی در دولت اول احمدی نژاد طی حکمی با امضای پرویز داودی به سمت مشاور نهاد و دبیر شورای مشاورین رئیس‌جمهور دست یافت.

مهدی خورشیدی در ۴ خرداد ۸۸ در دفاع از دولت نهم حرف‌هایی را علیه پدر خود به خبرگزاری فارس زد که سبب شد پدرش بگوید "فرزندی به نام مهدی ندارم".

پیش از انتشار اخبار مبنی بر حضور خورشیدی در راس سازمان استاندارد ، از او به عنوان یکی از گزینه‌های تصدی بازرسی ریاست‌جمهوری یاد می‌شد.../انتخاب