اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

وزیر کار: وام ضروری بازنشستگان افزایش یافتوام ضروری بازنشستگان,صندوق بازنشستگی کشوری

 

وزیر کار: وام ضروری بازنشستگان افزایش یافت

  وزیر تعاون، کارو رفاه و تامین اجتماعی گفت: یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان است و از این رو تسهیلاتی به بازنشستگان پرداخت می شود.

به گزارش خبرآنلاین و اداره کل روابط عمومی وامور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری ، علی ربیعی دربازدید از خانه امید بازنشستگان در استان قم گفت : یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان است و در این راستا برنامه های متعددی برای رفاه حال بازنشستگان پیش بینی شده که پرداخت وام ضروری در قالب تسهیلات بانکی به بازنشستگان کشوری است.


وی با اشاره به افزایش وام ضروری بازنشستگان کشوری افزود: بر اساس توافقات و هماهنگی های بعمل آمده بین صندوق بازنشستگی کشوری و بانک صادرات امسال به 80 هزار بازنشسته کشوری که تا کنون تسهیلات بانکی دریافت نکرده اند وام ضروری 2 میلیون تومانی پرداخت می شود.


وزیر تعاون ،کار ورفاه اجتماعی گفت: مدت باز پرداخت اقساط این وام 36 ماهه وبا بهره 4 درصد است .


ربیعی درباره زمان ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری گفت: بازنشستگان واجد شرایط از 30 آبان ماه می توانند با مراجعه به سامانه الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی WWW.CSPF.IR جهت ثبت نام اقدام کنند.


صندوق بازنشستگی کشوری تا کنون به بیش از 540 هزار نفر از بازنشستگان وام ضروری پرداخت کرده است.
/خبر آنلاین


ویدیو مرتبط :
پرداخت وام ضروری به بازنشستگان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

وزیر رفاه: افزایش قیمت دارو به زودی بیمه می شود/ بیمه طلایی برای بازنشستگان و خانواده شانافزایش قیمت دارو,بیمه شدن افزایش قیمت دارو,بیمه طلایی برای بازنشستگان و خانواده شان

وزیر رفاه: افزایش قیمت دارو به زودی بیمه می شود/ بیمه طلایی برای بازنشستگان و خانواده شان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بازنشستگان کشوری و افراد تحت تکفل آنها از ابتدای تیرماه سال جاری تحت پوشش بیمه طلایی قرار گرفته‌اند، گفت: بیمه آتی‌ سازان حافظ در مناقصه‌ای که برگزار شد موفق به بستن قرارداد برای اجرای بیمه طلایی بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنها شد.

اسدالله عباسی در حاشیه نشست خبری که در وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با اشاره به اینکه سال گذشته یک میلیون و 150 هزار نفر بازنشسته تحت پوشش بیمه طلایی قرار گرفتند، اظهار کرد:‌ در سال جاری علاوه بر بازنشستگان، افراد تحت تکفل آنها نیز تحت پوشش بیمه طلایی قرار گرفتند که مجموعا دو میلیون و 500 هزار نفر را شامل می‌شود.

 

وی افزود: سال گذشته بنا بر قولی که به بازنشستگان دادیم قرار شد در سال 92 افراد تحت تکفل آنها نیز تحت پوشش بیمه طلایی قرار گیرند، بنابراین از ابتدای تیرماه سال جاری به طور همزمان بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنها تحت پوشش بیمه طلایی درآمده‌اند و هم‌اکنون می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بیمه طلایی بازنشستگان فرهنگی به وزارت آموزش و پرورش مربوط می‌شود، گفت: بیمه طلایی بازنشستگان کشور مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و بیمه طلایی بازنشستگان فرهنگی به وزارت آموزش و پرورش مربوط می‌شود.

 

عباسی در ادامه در ارتباط با افزایش قیمت داروها و تحت پوشش قرار گرفتن مابه‌التفاوت آنها در سال جاری، عنوان کرد: اعتبارات مربوط به دارو به وزارت بهداشت پرداخت می‌شود، بنابراین قرار است از وزارت بهداشت مبلغی برای پوشش مابه‌التفاوت قیمت داروها در نظر گرفته شود یا اینکه بتوانیم از دولت مبلغی را در جهت جبران این کسری اختصاص دهیم، تا بار مالی مضاعفی که به بیمه‌ها تامین می‌شود جبران گردد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی نیز اظهار کرد: افزایش حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی هر ساله مرداد ماه پرداخت می‌شد، اما امسال دو ماه زودتر از سال گذشته این مابه‌التفاوت به حساب آنها واریز شد.

 

عباسی در پایان در پاسخ به اینکه آیا سبد کالایی برای ماه مبارک رمضان به کارگران اختصاص می‌یابد یا خیر؟ گفت: حتما خود کارفرمایان این موضوع را مدنظر قرار می‌دهند ما نیز براین اقدام تاکید داریم./ایسنا