اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

وزارت خارجه آمریکا: هرگز محبت مردم ایران را پس از 11 سپتامبر فراموش نمی کنیم 

 

وزارت خارجه آمریکا: هرگز محبت مردم ایران را پس از 11 سپتامبر فراموش نمی کنیم

 

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای که بمناسبت دهمین سالگرد حملات یازدهم سپتامبر به نیویورک و واشنگتن منتشر کرد از "همدردی" مردم ایران در سال 2001 تشکر کرد.

در این بیانیه گفته شده است در سراسر جهان از جمله شهرهای ایران مردم به نشانه همدردی به قربانیان این حادثه شمع روشن کرده و برای لحظاتی سکوت کردند.

وزارت خارجه آمریکا افزود: "هرگز محبت مردم ایران را در آن روزهای دشوار فراموش نخواهیم کرد و از شما سپاسگزاریم."

تقدیر آمریکا از مردم ایران در سالگرد 11 سپتامبر در حالی صورت می گیرد که پیش از این آمریکا  برای تحریف افکار عمومی ایران را متهم به دخالت در حادثه 11 سپتامبر 2001 کرده بود.

در صفحات 240 و 241  گزارش کمیته کنگره آمریکا، ویژه تحقیقات درباره حادثه 11 سپتامبر که در سال 2001 آغاز به کار کرد و در ژوئیه 2004 انتشار یافت، ادعا شده است که مدارکی دال بر همکاری ایران و حزب الله لبنان با القاعده درحملات 11 سپتامبر به آمریکا وجود دارد.

اما این گزارش می افزاید با اینکه دلیلی وجود ندارد که ثابت کند نقشه هجوم در ایران طراحی شده است، اما باید در این زمینه مطمئن شد!.../تحلیل:عصرایرن


ویدیو مرتبط :
اگر ماجرای فرگوسن در ایران رخ می داد وزارت خارجه آمریکا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

وزارت خارجه آمریکا: ما قصد نداریم سفارت خود را در ایران بازگشایی کنیم"آمریکا از طریق بکار گیری تحریم ها در زمینه های مختلف قدرت مهار فعالیت های نظامی، تسلحیاتی و حمایت مالی ایران را دارد."

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها، "جان کربی" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به بازگشایی سفارت انگلیس در تهران گفت: ازسرگیری روابط دیپلماتیک، یک تصمیم حاکمیتی است که هر کشوری آن را اتخاذ می کند. در همین چارچوب، پادشاهی متحده (انگلیس) تصمیم گرفت سفارت خود را در تهران بازگشایی کند.      
 
این سخنگو ادامه داد: تصمیم ها درباره افتتاح سفارتخانه ها، مسئله ای است که به خود کشورهایی که قصد آن را دارند مربوط است. این تصمیم ها، حاکمیتی است و ما باید به این تصمیم ها احترام بگذاریم.

 

اخبار,اخبار سیاست خارجی ,وزارت خارجه آمریکا

 
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: درباره آمریکا، قصد نداریم سفارت خود را در تهران بازگشایی کنیم اما از دولت ایران می خواهیم که به ما ثابت کند به توافق انرژی هسته ای پایبند است. این مساله برای ما مهم است.
 
این مقام ارشد دیپلماتیک آمریکا ادامه داد: ما از دیگر فعالیت های ایران که قصد دارند آنها را در منطقه اجرا کند از جمله حمایت از تروریسم غافل نمی شویم. ما از وسایل دیپلماتیک، اقتصادی و نظامی برخوردار هستیم. آمریکا از طریق بکارگیری تحریم ها در زمینه های مختلف قدرت مهار فعالیت های نظامی، تسلحیاتی و حمایت مالی ایران را دارد.

 

اخبار سیاست خارجی - عصرایران