اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

واکنش‌علیرضا خمسه به خبر اقامتش در آمریکا


خمسه که با خوشرویی مثال‌زدنی تلفن همراهش را جواب می‌دهد در واکنش به خبر اقامتش در آمریکا می‌گوید: شوخی بود (با خنده) در آن گفتگو سوالی از من درباره مهاجرت پرسیده شد و من هم بد ندیدم با شوخی جواب دهم.

شبکه ایران: در حالی که عوامل تولید مجموعه تلویزیونی «پایتخت» در تدارک مقدمات ساخت سری سوم این مجموعه تلویزیونی هستند، خبر دیروز شبکه ایران که در آن به نقل از یکی از گفتگوهای اخیر خمسه درباره مسافرتش به ایالات متحده صحبت شده بود به شدت در کانون توجه قرار گرفته است.

در این شرایط بد ندیدیم از علیرضا خمسه صحت و سقم این خبر و سرنوشت کاراکتر دوست داشتنی باباپنجعلی در سری جدید مجموعه «پایتخت» را جویا شویم.

خمسه که با خوشرویی مثال‌زدنی تلفن همراهش را جواب می‌دهد در واکنش به خبر اقامتش در آمریکا می‌گوید: شوخی بود (با خنده) در آن گفتگو سوالی از من درباره مهاجرت پرسیده شد و من هم بد ندیدم با شوخی جواب دهم.

وی همچنین در خصوص احتمال حضورش در «پایتخت 3» می‌گوید: اتفاقا امروز با تهیه‌کننده(الهام غفوری) صحبت می‌کردم. از من پرسیدند که شما آمادگی دارید که اگر قرار شد در پایان سال یا ابتدای سال جدید کار را کلید بزنیم با مجموعه همکاری کنید و من هم به طور قطعی اعلام آمادگی کردم.

خمسه در پایان خاطرنشان کرد: منتظر هستیم تا نگارش سریال آغاز شود و مذاکرات سازندگان سریال با مدیران شبکه یک نهایی شود تا بتوانیم بار دیگر برای بینندگان این شبکه لحظات خوشی را رقم بزنیم.


ویدیو مرتبط :
واکنش آمریکا به انتشار خبر جاسوسی هکرهای ایرانی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

واکنش آمریکا به اظهارات احمدی نژاد 

 

 

 

واکنش آمریکا به اظهارات احمدی نژاد

 

واکنش آمریکا به اظهارات احمدی نژاد: در بخش هایی از حکومت ایران علاقه به گفتگو وجود دارد

کراولی در جمع خبرنگاران گفت : " ما حاضریم با ایرانی ها در هر زمان و در هر مکانی در چارچوب گروه 5+1 دیدار داشته باشیم ".

مقامات آمریکایی روز گذشته به اظهارات روز دوشنبه محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران درباره گفتگوی رودرروی وی با باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا واکنش نشان دادند .

به گزارش عصر ایران و به نقل از خبرگزاری فرانسه جمع بندی واکنش مقامات آمریکایی  به این سخنان احمدی نژاد در قالب این ادعا مطرح شد که این پیشنهاد در واکنش به فشارهایی است که از ناحیه تحریم های جدید  شورای امنیت ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا به ایران وارد آمده است .

این مقامات به این مساله اشاره ای نکردند که در 5 سال گذشته  این چندمین باری است که احمدی نژاد درخواست گفتگوی مستقیم با رییس جمهوری آمریکا را مطرح می کند .

البته واکنش آمریکایی ها کمی متناقض هم به نظر می رسد چرا که از سویی رابرت گیبس سخنگوی کاخ سفید در واکنش به اظهارات احمدی نژاد گفت که واشنگتن فکر نمی کند که این پیشنهاد ایران جدی بوده باشد و این در حالی بود که فیلیپ کراولی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با جدی گرفتن این سخنان احمدی نژاد دلیل اصلی این قبیل سخنان را در افزایش فشارهایی دانست که تحریم های جدید شورای امنیت و ایالات متحده و اتحادیه اروپا بر ایران وارد کرده است .

کراولی در جمع خبرنگاران گفت : " ما حاضریم با ایرانی ها در هر زمان و در هر مکانی در چارچوب گروه  5+1 دیدار داشته باشیم  ".

وی افزود : " ایران ممکن است با تحریم های جدید شورای امنیت ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا به دنبال یافتن راهی برای گفتگو با آمریکا باشد ".

وی با اشاره به اینکه با تحریم های جدید هزینه معامله با این کشور افزایش یافته است ضمن تاکید بر این که آمریکا هم  از گفتگو استقبال می کند گفت:" احساس می کنیم که در  بخش هایی از حاکمیت ایران تمایل  به گفتگو با آمریکا وجود دارد ".

کراولی صراحتا اشاره ای به این نکرد که آیا منظورش از بخش هایی در ایران همان احمدی نژاد و طرفداران دولت فعلی است یا نه؟

کراولی از سوی دیگر با ادعای اینکه تشدید تحریم ها توجه ایران را به موضوع گفتگو جلب کرده است افزود که دلیل این ادعایش گفتگوهای اخیر ایران با کاترین اشتون مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نیز این قبیل اظهارات مقامات ایرانی درباره گفتگو با آمریکا است .

از سوی دیگر رابرت گیبس سخنگوی کاخ سفید روز گذشته در اظهاراتی که با اظها رات کراولی کمی متفاوت به نظر می رسد ، گفت :  "ایران درباره گفتگو در موضوع هسته ای خود چندان جدی نیست."

وی افزود : " ماهمواره گفته ایم که اگر ایران جدی باشد حاضریم بنشینیم و درباره فعالیت های   ممنوع ! هسته ای ایران گفتگو و مذاکره کنیم ".

کراولی افزود : " اما تا کنون جدیتی در طرف ایرانی ( در باب مذاکره )  ندیده ایم .

گفتنی است روز دوشنبه محمود احمدی نژاد رییس جمهوری طی اظهاراتی اعلام کرد که حاضر است در حاشیه سفر شهریور ماه خود به نیویورک برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل به صورت رودررو و در مناظرهای تلویزیونی با باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا گفتگو کند ...../تحلیل:عصرایران