اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

واحدهای صنایع غذایی یارانه نگرفته اند 

 

واحدهای صنایع غذایی یارانه نگرفته اند

 

 

دبیر كل كانون انجمن های صنایع غذایی با بیان این كه میزان یارانه اختصاص یافته به صنعت غذایی شفاف نیست، گفت: مسوولان وزارت صنایع معتقدند كه ۳ هزار واحد صنعتی از خط اعتباری انرژی برخوردار شده اند؛ ولی ما از هر واحد صنایع غذایی كه سوال می كنیم، می گوید تسهیلاتی دریافت نكرده است.

به گزارش فارس، ابوالحسن خلیلی در نشست خبری با بیان این كه خط اعتباری انرژی تاثیری در بهبود وضعیت واحدهای صنعتی نخواهد داشت، تصریح كرد: این واحدها باید ما به التفاوت قبض انرژی خود را در مقایسه با دوران پیش از هدفمندی یارانه ها به صورت وام با بهره ۴ درصد بازپرداخت كنند.

وی با بیان این كه هیچ كمكی در جهت برخورداری از یارانه ها به بخش صنعت نشده است، گفت: قانون هدفمندی یارانه ها باید به صورت كامل اجرایی شود و در حالی كه قیمت حامل های انرژی واقعی می شود، فروشنده نیز باید در فاكتور خرید مصرف كننده میزان مالیات را درج كند كه این اتفاق نمی افتد. وی افزود: ما از وزارت صنعت خواستیم تا آمار مربوط به اعطای خط اعتباری انرژی به واحدهای صنایع غذایی را اعلام كند؛ ولی مسوولان این وزارتخانه اعلام كردند كه آمار محرمانه است.

وی تصریح كرد: ما از هر واحدی در مورد دریافت یارانه سوال می كنیم، عنوان می كنند كه تسهیلاتی دریافت نكرده اند.

خلیلی در پاسخ به سوالی درخصوص نظارت بر واحدهای تولید كننده آب معدنی نیز گفت: آب نوشیدنی و معدنی، ۲محصول متفاوت با یكدیگر هستند و هر واحدی كه بخواهد آب معدنی تولید كند، باید در هر فصل از آب تولیدی آن نمونه برداری شود.

دبیر انجمن صنایع غذایی، یكی از نواقص موجود در ضوابط توزیع كالا را این مساله عنوان كرد كه دولت تولید كننده را موظف به درج قیمت مصرف كننده روی كالا كرده؛ در حالی كه این موضوع بزرگ ترین اجحاف در حق مصرف كننده است.

وی ادامه داد: طبق ضوابط توزیع كالا، عرضه كننده كالا موظف است كه قیمت را روی محصول درج كند و به عنوان مثال قیمت یك بطری آب گرم با یك بطری آب خنك كه در یخچال بوده و هزینه برق برای آن صرف شده، یكی است و نباید برای هر دو محصول یك قیمت واحد قید شود.

خلیلی افزود: با درج قیمت فروش روی كالا، سود محصول صرفا نصیب فروشنده می شود؛ در حالی كه اگر درج قیمت روی كالا توسط توزیع كننده صورت گیرد، تولید كنندگان به دنبال شیوه های تشویقی برای فروش محصــول خود خواهند بود و به این ترتیب رقابت نیز بهتر خواهد شد..... /  خبرگزارى فارس


ویدیو مرتبط :
روستایی که هنوز یارانه نگرفته