اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

هواپیماربای مصری به 8 روز زندان محکوم شد اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل,ربودن هواپیمای مصری

دادگاه قبرس در اولین جلسه محاکمه، «سیف الدین محمد مصطفی» متهم به ربودن هواپیمای مصری و فرود اجباری آن در قبرس را به تحمل 8 روز زندان محکوم کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس قبرس در دادگاه لارناکا اعلام کرد، سیف الدین محمد مصطفی با اتهامات احتمالی هواپیماربایی، آدم ربایی با هدف بردن آنها به مقصدی نامعلوم، بی ملاحظگی، رفتار تهدید آمیز و نقص قانون مبارزه با ترور مواجه است.

بر اساس این گزارش، متهم صحبتی در دادگاه نکرد اما، به هنگام سوار شدن در خودروی پلیس، دستان خود را به علامت پیروزی برای خبرنگارانی که در دادگاه حضور داشتند، بالا برد.

مصطفی که همسر سابقش قبرسی است، تا دادگاه بعدی با هیچ اتهام رسمی مواجه نخواهد بود و انتظار می رود که وی تا زمان دادگاه بعدی درخواست استیناف دهد.

به گفته مقامات قبرس، مصطفی دارای ثبات روانی نیست و پرونده وی ارتباطی با تروریسم ندارد.

وی روز سه شنبه یک هواپیمای مصری با 55 مسافر را که از اسکندریه عازم قاهره بود با تهدید به منفجر کردن یک کمربند انفجاری که معلوم شد واقعیت نداشت، مجبور به فرود در فرودگاه لارناکای قبرس کرد و اندکی پس از فرود این هواپیما مسافران را آزاد کرد.

مقامات قبرس می گویند که انگیزه او شخصی بود و مربوط به همسر سابقش است.

 اخبار بین الملل  -  ایرنا


ویدیو مرتبط :
شبکه وهابی انگلیسی زبان نیز، کشتار شیعیان مصری را محکوم کرد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

قاتل ندا کوچولو به ۵سال زندان محکوم شدقاتل ندا کوچولو به ۵سال زندان محکوم شد

زن جوانی که به اتهام قتل ندا کوچولو با مجازات مرگ روبه‌رو بود پس از رضایت اولیای دم به پنج سال زندان محکوم شد.

پیکر نیمه‌جان این دختر سه ساله روز بیست و پنج مرداد 89 در حالی به بیمارستانی در تهران منتقل شد که پزشکان در نخستین معاینات با مشاهده آثار سوختگی، گازگرفتگی و ضرب و شتم دریافتند دخترک بشدت مورد کودک‌آزاری قرار گرفته است. ندا کوچولو بلافاصله در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد اما پس از 20 روز تسلیم مرگ شد.

به دنبال این حادثه کار آگاهان جنایی پلیس آگاهی تحقیق در این رابطه را آغاز کردند و زن عموی مقتول به عنوان تنها مظنون حادثه بازداشت شد. فاطمه ـ زن‌عموی 31 ساله ـ ندا به عنوان متهم اصلی پرونده در بازجویی‌ مقدماتی ابتدا منکر کتک زدن و شکنجه ندا کوچولو شد و گفت: ندا از سوی پسر سه ساله‌ام مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. فاطمه در ادامه بازجویی‌ها ‌ اعتراف کرد ندا دچار شب‌ادراری بود و به همین دلیل یک روز از شدت ناراحتی و عصبانیت پاهایش را با قاشق داغ سوزاندم. روز حادثه که او را به حمام برده بودم، ناگهان از شدت درد و سوختگی روی زمین افتاد و سرش به کف حمام خورد و از هوش رفت. همان موقع هم با کمک زن همسایه او را به بیمارستانی نزدیکی محل زندگی‌مان منتقل کردیم. دقایقی بعد تلفنی با برادر شوهرم تماس گرفتم و از او خواستم هر چه سریع‌تر خودش را به بیمارستان برساند.

قاضی پرونده پس از بازجویی و تحقیق، فاطمه را با شکایت پدربزرگ و مادر ندا به اتهام کودک‌آزاری با قرار بازداشت موقت به زندان فرستاد، اما پس از مدتی پدربزرگ رضایت خود را اعلام کرد.

چندروز قبل فاطمه ـ زن‌عموی ندا ـ از زندان به دادسرای خارک منتقل و در حضور بازپرس با نگارـ مادر نداـ روبه‌رو شد. در این جلسه، بازپرس بار دیگر اتهام کودک‌آزاری را به فاطمه تفهیم کرد. متهم در حالی که بشدت گریه می‌کرد با ابراز پشیمانی از مادر ندا خواست وی را به خاطر بچه‌هایش ببخشد. چند روز پس از این جلسه، مادر ندا کوچولو با حضور در دادسرا، ضمن دریافت دیه رضایت کتبی خود را اعلام و از قصاص متهم گذشت کرد.

با رضایت اولیای‌دم، پرونده فاطمه برای محاکمه از جنبه عمومی جرم به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده و فاطمه محاکمه شد. پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، قضات دادگاه وارد شور شدند و فاطمه را به پنج سال زندان محکوم کردند که سه‌ سال و نیم آن به صورت تعلیقی است. با این حکم زن جوان بزودی از زندان آزاد خواهد شد./روزنامه جام جم