اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

هشدار ناطق نوری درباره تضعیف تیم مذاکرات


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه باید با تمام توان سربازان و افسران جبهه سیاسی کشورمان را در مذاکرات حمایت کنیم، تصریح کرد: امروز آمریکا به دنبال مذاکره با ما‌ست نه ما و اگر عده‌ای «عمداً سهو» می‌کنند و زودتر از موقع پیش‌بینی و نتیجه‌گیری می‌کنند باید ملت دلواپس نباشد و وقتی که رهبری با این درایت و خوبی داریم.

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر ناطق‌نوری در جمع اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و شورای اداری لرستان افزود: وقتی که ملتی به این خوبی و رهبری با این درایت و تیزبینی داریم نباید دلواپس باشیم.
ش
وی با بیان اینکه به جای اینکه مذاکره‌کنندگان کشورمان را تقویت کنیم و دلداری دهیم تا با خیال راحت آنچه که مورد نظر مقام معظم رهبری است را در مذاکرات پیاده کنند، مکتب دلواپسی را راه انداختیم، اظهار داشت: ‌برخی می‌خواهند زودتر از امام تصمیم بگیرند که مطمئن باشید هر کسی زودتر از امام عصر خود تصمیمی بگیرد تحلیلش غلط از آب بیرون می‌آید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه باید با تمام توان سربازان و افسران جبهه سیاسی کشورمان را در مذاکرات حمایت کنیم، تصریح کرد: امروز آمریکا به دنبال مذاکره با ما‌ست نه ما و اگر عده‌ای «عمداً سهو» می‌کنند و زودتر از موقع پیش‌بینی و نتیجه‌گیری می‌کنند باید ملت دلواپس نباشد و وقتی که رهبری با این درایت و خوبی داریم و ملتی به این اندازه شجاع و وفادار داریم آنچه که اتفاق می‌افتد خیر جامعه و ایران اسلامی در ‌آن رقم خواهد خورد.

ناطق‌نوری با بیان اینکه 35 سال است در بطن این انقلاب بودم تحلیلم این است که اوباما بسیار آدم باهوشی است، خاطرنشان کرد:‌ همین که در یک ملت نژادپرست، یک سیاه‌پوست برمی‌خیزد و تمام مراحل آکادمیک علمی را طی می‌کند و بر کرسی سناتوری می‌نشیند و در نهایت در همین ملت نژادپرست به ریاست جمهوری می‌رسد مطمئناً آدم گیج و گنگی نیست و اشتباهات جمهوری‌خواهان را تکرار نخواهد کرد.

وی افزود: جمهوری‌خواهان نادان بودند و جنگ را با آن همه هزینه به آمریکا تحمیل کردند و عایده‌ای به جز ویرانی برای دیگر کشورها و هزینه بیشتر برای خود آمریکا ندارد اما اوباما به این جمع‌بندی رسیده که راهی به جز مذاکره با ملت ایران ندارد چرا که می‌بیند پس از اینکه افغانستان را ویران کرد نفوذ و قدرت ایران در آنجا بیشتر شد و یا اینکه صدام را خلق کرد و عراق را ویران کرد قدرت و نفوذ ایران بیشتر شد.

ناطق‌نوری با بیان اینکه ‌در هر کجای منطقه خاو‌رمیانه نظر بیندازند به وضوح ردپا و نفوذ ایران را ‌‌می‌بینند گفت: در سوریه، لبنان، عراق، افغانستان و دیگر کشورهای عربی و اسلامی هزینه می‌کنند و ویرانی به بار می‌آورند اما نفوذ و محبوبیت جمهوری اسلامی بیشتر می‌شود و این یعنی اوباما می‌داند که فشار 8 سال جنگ و فشار 35 سال تحریم مردم ایران را مقاوم‌تر از گذشته کرده ‌و این کشور هنوز با قدرت و قوت سر جایش باقی است که البته عوارضش را تحمل کردیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در زمان قاجار بدون هیچ جنگ و خونریزی و بدون هیچ فشاری 17 شهر و استان کشور را مفت و مجانی تقدیم کردند، اظهار داشت: ‌ در زمان خاندان بی‌عرضه پهلوی نیز بدون هیچ گونه جنگ و تهدیدی یک استان استراتژیک را از دست دادیم اما در جنگ 8 ساله با آن همه حمله ناجوانمردانه در طول 8 سال که به جد تمام دنیا بر سر ما ریخته بودند به لطف خدا و با وحدت و همدلی که در بین مردم بود یک وجب از خاک کشور را از دست ندادیم.

ناطق‌نوری ادامه داد: در این بین ما باید مذاکره‌کنندگان‌مان را برای دستیابی به بهترین نتیجه حمایت کنیم و دلگرمشان به حمایت مردم کنیم چرا که نباید مذاکره کنندگان به انفعال بیفتند.

وی در ادامه با انتقاد از پیشگامان مطرح‌کننده مکتب دلواپسی گفت: گویا عده‌ای انقلابی‌تر از انقلابی‌ها هستند و می‌خواهند زودتر از امام تصمیم بگیرند و زودتر از مذاکرات به نتیجه برسند و شاید نمی‌دانند که ما خدا و ایدئولوژی داریم و با وحدت کلمه توانسته‌ایم تمام فتنه‌ها و جریانات 35 ساله‌ای که در کمین انقلاب بودند را خنثی کنیم فقط به یک دلیل آن هم اینکه دست خدا بر سر جماعت است و هر جا وحدت کلمه وجود داشته باشد در سایه توجهات و عنایات الهی این ما هستیم که پیروز و سربلند از میدان بیرون می‌آییم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح دیدگاه خود نسبت به مسائل و مشکلات لرستان گفت: لطف مردم لرستان به شخص بنده زبانزد ‌است و البته دلاوری‌ها و وفاداری‌های این مردم نیز در طول تاریخ انقلاب اسلامی بر همگان ثابت شده است.

وی افزود: قبل از انقلاب و در ابتدای انقلاب مردم لرستان همیشه پیشگام و پیشرو تظاهرات‌ و اعتراضات بودند و در ثبات پس از انقلاب نیز همین گونه عمل کردند به گونه‌ای که در جریان اتفاقات زمان بنی‌صدر یکی از قوی‌ترین استان‌هایی که ایستاد و حمایت قاطعانه کرد همین استان لرستان بود و در 8 سال دفاع مقدس نیز بدون توقع عاشقانه و مردانه جنگیدند.

ناطق‌نوری با بیان اینکه آن وقت با این همه ظرفیت بالقوه، این نرخ بالای بیکاری حق مردم لرستان نیست، تاکید کرد: این همه جاذبه و ظرفیت خوب برای گردشگری و سرمایه‌گذاری در این استان نباید مغفول بماند و جوانانش بیکار باشند.

وی افزود: خوشبختانه امروز استانداری که در این استان زمام امور را بر دست دارد اساساً اجرایی فکر می‌کند و عملیاتی عمل می‌کند و خوشبختانه هیچ کاری با جریانات و اتفاقات سیاسی ندارد و فقط کارشناسانه می‌اندیشد و عمل می‌کند که مردم مسئولان استان باید از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشند و با حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خود از برنامه‌های کارشناسی شده ایشان لرستان را از این تلاطم بیکاری نجات دهند.


ویدیو مرتبط :
صحبت های شنیدنی ناطق نوری

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ماجرای قول ناطق نوری درباره حمایت از عارفماجرای قول ناطق نوری درباره حمایت از عارف

ماجرای قول ناطق نوری درباره حمایت از عارف

سخنگوی کمیته 7 نفره اصلاح‌طلبان در انتخابات می‌گوید روحانی در فهرست نامزدهای اصلاح‌طلبان قرار نداشت و بعدها مورد حمایت این طیف قرار گرفت.

محمدعلی نجفی در گفت‌وگو با «آسمان» به شرح فعالیت‌های اصلاح‌طلبان از تشکیل تیم 30 نفره و 55 نفره مشاوران خاتمی در آبان سال گذشته پرداخت و درباره برآیند نهایی نظر این تیم اظهار کرد: در آخرین جلسه قبل از ثبت‌نام تقریبا از اینکه آقای خاتمی یا هاشمی وارد صحنه شوند ناامید شدیم.

 

به همین خاطر یک پیشنهادی شد که از 4 کاندیدای بالقوه که نهایتا می‌توانند نامزد اصلاح‌طلبان باشند بخواهیم تا ثبت‌نام کنند و نهایتا یکی از آنها را انتخاب کنیم. آقای روحانی در آن مرحله نبود. آقای مهرعلیزاده بود و آقای جهانگیری، محمد شریعتمداری، آقای عارف هم که عنوان کرده بود ثبت‌نام خواهد کرد.

 

وی درباره اینکه چرا با روحانی صحبت نشد، گفت: جمعی از اصلاح‌طلبان اعتقاد داشتند که اگر ما فردی را که مواضع روشن‌تری در رابطه با گفتمان اصلاح‌طلبی داشته باشد انتخاب کنیم، بهتر است. لذا در آن مرحله توافقی درباره ایشان وجود نداشت.

 

وی درباره همراهی ناطق نوری با اصلاح‌طلبان می‌گوید: روشن بود که گرایش آقای ناطق نوری بین دو کاندیدا (عارف و روحانی) بیشتر به سمت آقای روحانی است اما در جلسه‌ای که داشتیم قول دادند اگر شما بتوانید این ائتلاف را تحقق ببخشید من از آن فرد ائتلافی حمایت می‌کنم ولو آقای عارف باشد.

نجفی همچنین درباره آخرین نظرسنجی اصلاح‌طلبان تصریح می‌کند که در آن نظرسنجی روحانی 12/8 درصد و عارف 8 درصد رای داشته است./ایسنا