اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

هشدار دوباره احمدی نژاد:برخی نشسته‌اند برای انتخابات نقشه كشیده‌اند!احمدی نژاد در اصفهان,نقشه برای انتخابات,احمدی نژاد و مشایی

احمدی نژاد پس از اهواز در اصفهان هم هشدار داد:

برخی نشسته‌اند برای انتخابات نقشه كشیده‌اند!

در حالیكه اظهارات تند و مبهم محمود احمدی‌نژاد در اهواز، با انتقادات اصولگرایان و همراهان سابقش مواجه شد، اما او امروز بدون توجه به این واكنش‌ها گفت: برخی برای انتخابات نقشه کشیده‌اند در حالی که به آنها می‌گویم شما نقشه بکشید؛ کار این ملت هم، نقش بر آب کردن نقشه‌های شماست.

محمود احمدی نژاد در چهارمین دور سفرهای استانی به استان اصفهان درجمع مردم این استان افزود: یقین دارم با حضور نزدیک به ۵۰ میلیونی ملت ایران در انتخابات و انتخاب رییس جمهوری با ۳۰ تا ۴۰ میلیون رای، جمهوری اسلامی ایران می‌تواند قدرت خود را به دنیا نشان دهد و مشکلات را به نفع ملت ایران تغییر دهد.

وی اضافه کرد: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» نامگذاری شده‌است که برای تحقق این امر نیازمند حضور هوشمندانه و شجاعانه همه ملت هستیم تا بتوانند تبلیغات را شکسته و صحنه را به نفع ملت عوض کنند.

رییس قوه مجریه با بیان این که با حضور همه ملت تمام بدخواهی‌های بیگانگان ریشه کن خواهد شد، تاکید کرد: البته برای خلق حماسه و حضور همه ملت در عرصه سیاسی و اقتصادی باید به آنها اعتماد کرد. احمدی نژاد با بیان اینکه امام راحل می فرمودند یک رای بیشتر ندارم و رهبر معظم انقلاب نیز بر این موضوع تاکید دارند، اظهار داشت: این تاکید برای بنده و امثال بنده که قدرتی دارند و تریبون و رسانه در اختیار ندارد، خیلی پیام دارد.

وی با بیان این که رهبری فرمودند در انتخابات باید همه سلایق حضور داشته باشند، افزود: هیچ کس نباید جای ملت تصمیم گیرد و آنچه ملت تصمیم بگیرد بهترین است و همه باید تابع تصمیم ملت باشند.

احمدی نژاد با بیان این که عده کمی اقتصاد را در دست گرفته‌اند، خاطر نشان کرد: عده اندکی خود را اصل اسلام و انقلاب می‌دانند و حتی رهبری را در انحصار خود می‌دانند در حالی که رهبری متعلق به همه ملت ایران و محبوب ۷۵میلیون ایرانی است.

رییس جمهوری گفت: به ما می‌گویند چرا سه، چهار ماه آخر دولت همچنان به سفر استانی می‌روید و من به آنها می‌گویم مگر روز اول این دولت با روز آخر آن تفاوتی دارد؟ شما که نشسته‌اید، اجازه دهید ما برای مردم کاری کنیم و مشکل جوانان و آب استان اصفهان را حل کنیم.

رییس دولت دهم با بیان این که دور چهارم سفرهای استانی بنا به دلیلی به تاخیر افتاد که در زمان مناسب دلایل آن را بیان خواهم کرد، اظهار داشت: با بررسی‌های انجام شده متوجه شدیم که دور چهارم سفرهای استانی به ۲۰ استان هنوز باقی مانده‌است که اگر هفته‌ای دو سفر استانی انجام دهیم، می‌توانیم آن را به پایان برسانیم.

وی خطاب به مردم اصفهان گفت: ما نوکر شما هستیم و هر کاری از دستمان برآید برای ملت انجام خواهیم داد و تا ثانیه آخر و نفسی که داریم از خدمتگزاری و رفع مشکلات مردم کوتاه نخواهیم آمد. رییس قوه مجریه با تبیین رسالت تاریخی ملت ایران اظهار داشت: مسوولیت تاریخی ملت ایران ساختن ایران و برافراشته شدن پرچم توحید و عدالت و زمینه سازی برای استقرار عدالت در جهان به منظور برپایی حکومت جهانی مولایمان، حضرت مهدی (عج) است.وی با بیان این که برای ساختن کشور نیازمند اجرای عدالت هستیم، گفت: برای برقراری عدالت و اجرای آن نیازمند حضور دائمی و همگانی ملت در عرصه‌ها هستیم.

رییس جمهور تصریح کرد: وقتی نتوانند کسی را که در اجرای عدالت پافشاری می کند از عقیده خود منصرف کنند خود او را متهم می‌کنند.

برخی تصور می‌کنند وقتی انقلاب کردیم و حکومت جمهوری اسلامی و نظام ولایی مستقر شد، اینجا آخر خط است اما من می‌گویم این طور نیست.

احمدی‌نژاد همچنین با بیان این‌که برپایی عدالت سخت است و نیازمند ایستادگی است، ادامه داد: زیاده‌خواهان می‌گویند که رها کن، کسی که ۵۰۰ میلیارد تومان برده و سراغ او می‌رویم، می‌گویند به او دست نزن چون اقتصاد خراب می‌شود، وقتی می‌خواهیم پنج میلیون یا ۱۵ میلیون به جوانان وام بدهیم صدای همه‌شان بلند‌می‌شود.تمایل به زیاده‌خواهی یک تمایل بسیار قوی و جدی است، لذا باید مراقب بود. برپایی عدالت نیازمند هوشمندی دائمی و همگانی است. نباید تصور شود که مقام معظم رهبری و رییس‌جمهور هستند و خودشان عدالت را انجام می‌دهند. باید همه برای برپایی عدالت تلاش کنیم و این گردنه‌ای است که باید از آن عبور کرد.

احمدی‌نژاد اظهار کرد: کار سخت است و نیاز به ایستادگی دارد. صحنه کشور را می‌بینید، دوزار پول می‌گذاریم در جیب ملت، همه بلندگوها فعال می‌شود که این مساله عامل خرابی‌های اقتصاد است و جالب این‌که توطئه‌های دشمنان را هم کنار می‌گذارند و کار دشمن را هم توجیه می‌کنند. در مناطق محروم که کار می‌کنیم، می‌گویند پول خرج کرد و اقتصاد خراب شد، در حالی که کمک به محرومان و مناطق محروم از جلوه‌های عدالت است.

می‌گویند مسکن مهر اقتصاد را خراب کرده است. اگر مسکن مهر نبود مردم چطور باید خانه‌دار می‌شدند.

گفتنی است كه محمود احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم‌مشایی پس از خروج از جایگاه ضمن گفت‌وگو با جمعی از مردم در مقابل یکی از صحن‌های نقش جهان با یکدیگر عکس یادگاری گرفتند و احمدی‌نژاد بالا بردن پرچم ایران، آن را به اسفندیار رحیم‌مشایی داد./بهارنیوز

 

 

 


ویدیو مرتبط :
هشدار احمدی نژاد به مجلسیان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کمک 25 میلیون دلاری احمدی نژاد به اردوغان برای پیروزی در انتخابات! 

دیپلمات های غربی در ترکیه با ادعای اینکه ایران یکی از حامیان اصلی ماموریت کاروان آزادی غزه بوده ، از گرم تر شدن روابط ترکیه و ایران و دور شدن این کشور از اسراییل و آمریکا ابراز نگرانی کرده اند.

یک روزنامه بریتانیایی به نقل از منابع دیپلماتیک غربی در ترکیه که نامی از آنها نبرده مدعی شده است که محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران برای پیروزی حزب اسلامگرای عدالت و توسعه در انتخابات سراسری سال آینده مبلغ 25 میلیون دلار کمک مالی می کند!


به گزارش عصر ایران روزنامه دیلی تلگراف بریتانیا که به حزب محافظه کار انگلیس گرایش دارد ، در مطلبی بدون ذکر منابع مذکور غربی ، مدعی شده است که محمود احمدی نژاد موافقت کرده تا 12 میلیون میلیون دلار به اردوغان کمک کند و قرار بر این شده 13 میلیون دیگر تا پایان سال جاری میلادی در اختیار اردوغان و حزب اسلامگرای عدالت و توسعه برای هزینه های انتخاباتی قرار گیرد .


بر اساس این ادعا که دولت ترکیه آن را رد کرده ، این پول قرار است صرف تضمین پیروزی مجدد ( برای سومین بار متوالی ) رجب طیب اردوغان در انتخابات ژوئیه سال آتی شود .


یک دیپلمات غربی که نامی از او به میان نیامده به دیلی تلگراف گفته است : " توافق بین حزب عدالت و توسعه و ایران بسیار خطرناک است . این موضوع شک و تردیدهای افکار عمومی ترکیه را درباره روابط عمیق دولتشان با کشورهای اسلامی را افزایش می دهد .


همچنین دیپلمات های غربی در ترکیه با ادعای اینکه ایران یکی از حامیان اصلی ماموریت کاروان آزادی غزه و کمک مالی به موسسات ترک مشارکت کننده در این طرح بوده ، از گرم تر شدن روابط ترکیه و ایران و دور شدن این کشور از اسراییل و آمریکا ابراز نگرانی کرده اند .


لازم به ذکر است که حزب اسلامگرای عدالت و توسعه و دولت اردوغان در رفراندوم یکشنبه هفته جاری برای اصلاح قانون اساسی با کسب بیش از 58 درصد از آرای مردم ترکیه ، توانستند برای ششمین بار در 8 سال گذشته پیروز انتخابات شوند .


اصلاحات تصویب شده در جهت کاستن از اختیار و اقتدار ارتش و دستگاه قضایی است و مخالفان لاییک دولت اردوغان در ترکیه ، وی را متهم کرده اند که با تضعیف ارتش و دستگاه قضا سعی دارد در این کشور یک دولت اسلامی برپا کند .


این نخستین بار نیست که در رسانه ها و برخی محافل سیاسی و دیپلماتیک ترکیه موضوع کمک های مالی ایران به جریانات سیاسی اسلامگرای ترکیه مطرح می شود و این قبیل اتهامات در سال های دهه 1990 و در دوران حاکمیت احزاب ائتلافی لاییک به کرات تکرار می شد و جمهوری اسلامی ایران متهم به تجهیز و حمایت مالی و سازمانی از گروه هایی چون حزب الله ترکیه و حتی حزب منحل شده رفاه و... می شد .


به نظر می رسد این قبیل اتهام زنی ها تلاش برای کمرنگ کردن پیروزی اخیر اردوغان در رفراندوم ترکیه باشد و گرنه اگر بحث حمایت مالی از حزب عدالت و توسعه باشد ، آن قدر تجار و صاحبان سرمایه در ترکیه جزء حامیان مالی حزب عدالت و توسعه هستند که نیازی برای کسب این قبیل کمک های خارجی نباشد.../عصر ایران .

دیپلمات های