اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

هشدار درباره حمله تروریستی جدید در اروپا


یک مقام امنیتی دولت سوئیس نسبت به وقوع حملات تروریستی بیشتر در کشورهای اروپایی هشدار داده است.

خبرگزاری مهر: یک مقام امنیتی کشور سوئیس اعلام کرده است که تهدیدات بیشتری متوجه کشورهای اروپایی است.

گای پارملین رئیس اداره فدرال دفاعی سوئیس می گوید حملات مشابه بروکسل در اروپا اتفاق خواهد افتاد و کشورهای اروپایی باید منتظر حملات تروریستی بیشتری باشند.

وی گفت: در حال حاضر بسیاری از کشورهای اروپایی عملیات های نظامی امنیتی بسیاری در سطح شهرها انجام می دهند که ممکن است تعداد زیادی از مظنونین دستگیر شوند.

پارملین افزود: در حال حاضر سرویس های اطلاعاتی و پلیس اروپا تهدیدهای متعددی را شناسایی و خنثی کرده اند.

گفتنی است در حال حاضر دولت سوئیس در فرودگاهها و ایستگاههای قطار این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده است.


ویدیو مرتبط :
هشدار درباره فروپاشی اتحادیه اروپا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

هشدار اداره فدرال پلیس جنایی آلمان درباره وقوع حملات تروریستی جدید در اروپااخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

رئیس اداره فدرال پلیس جنایی آلمان بعد از انفجارهای تروریستی اخیر بروکسل درباره حملات تروریستی جدید در اروپا و آلمان هشدار داد.

به گزارش تسنیم، "هولگر مونش"، رئیس اداره فدرال پلیس جنایی آلمان در گفتگو با نشریه "بیلد" آلمان درباره وقوع حملات تروریستی در کشورش هشدار داده و اظهار داشت: بعد از حملات تروریستی بروکسل همچنین در آلمان شرایط تهدید همچنان بالا باقی می ماند.

وی درباره وقوع حملات تروریستی جدید در اروپا و همچنین آلمان هشدار داده و گفت: شکست های نظامی اخیر داعش در سوریه و عراق می تواند به حملات تروریستی جدید در اروپا منجر شود که آلمان هم می تواند در معرض آسیب قرار گیرد.

این مقام امنیتی در آلمان در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که اروپا مدتهاست در تیررس تبلیغات داعش قرار دارد. در حال حاضر مشخص شده است که داعش در عراق و سوریه ضعیف شده است. به این ترتیب این گروه تروریستی تحت فشار قرار گرفته و به عملیات های جذاب و دیدنی برای جلب توجه و نشان دادن قدرت خود نیاز دارد.

وی همچنین تصریح کرد که در حال حاضر داعش طرفداران خود را به ارتکاب حملات تروریستی علیه به زعم خودشان کفار در کشورهای خود فرا می خواند.

رئیس اداره فدرال جنایی آلمان در بخش دیگری از این گفتگو از عرصه سیاسی درخواست کرد که به اندازه کافی از سازمان های امنیتی حمایت کنند. وی در این باره اظهار داشت که این مسئله حالا بخصوص مهم است که سازمان های امنیتی برنامه ها و طرح های تروریستی را به موقع تشخیص داده و قاطعانه اقدام کنند. شرایط تهدید در اروپا همچنان بالا است.

وزرای کشور اتحادیه اروپا روز پنج شنبه روی طرح یک همکاری قدرتمندانه تر در مبارزه با تهدید تروریسم توافق کردند. بخصوص یک مبادله تنگاتنگ تر اطلاعاتی مد نظر قرار گرفت.

اروپا اخیرا هدف چندین حمله تروریستی قرار گرفته است. در حملات تروریستی داعش در بروکسل که روز سه شنبه رخ داد 31 نفر کشته و حدود 300 نفر دیگر مجروح شدند.

 

اخبار بین الملل - تسنیم