اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

هاشمی: برای تیم هسته ای ایران آرزوی موفقیت می کنم/اکنون کار به جای بسیار حساسی رسیدهاخبار,اخبار سیاسی ,مذاکرات ایران و 5+1

 

اخبار سیاسی - هاشمی: مذاکرات به جای حساسی رسیده است

اکنون مذاکرات به جای حساسی رسیده که احتمال توافق را بسیار جدی کرده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگویی کوتاه با انتخاب، برای تیم هسته ای ایران آرزوی موفقیت کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: اکنون مذاکرات به جای حساسی رسیده که احتمال توافق را بسیار جدی کرده است.

وی افزود: در این شرایط، برخی نسبت به موفقیت مذاکرات بسیار امیدوارند و برخی دیگر اظهار ناامیدی می کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: با این حال باید منتظر ماند و دید در این نشست های آتی چه اتفاقاتی می افتد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه مصاحبه با «انتخاب» گفت:  در حرف و عمل ثابت کردیم که مانند همه کشورها به دنبال استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای هستیم که دانش آن در ایران بومی شده است و در جنگ تحمیلی نشان دادیم که از کاربرد سلاح کشتار جمعی متنفر هستیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت خاطرنشان کرد: اکنون مذاکرات در جریان است و نباید کاری کرد که مذاکره کننده ها مجبور شوند حرف هایی بزنند که کار را خراب کند .

وی در پایان نسبت به موفقیت مذاکرات هسته ای ابراز امیدواری کرد.
اخبار سیاسی - انتخاب

 


ویدیو مرتبط :
با آرزوی موفقیت برای تیم فوتسال بانوان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

اسرائیل: برای 1+5 در مذاکرات با ایران در قزاقستان آرزوی موفقیت می کنیماخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

اسرائیل: برای 1+5 در مذاکرات با ایران در قزاقستان آرزوی موفقیت می کنیم

آویگدور لیبرمن در بیانیه ای اضافه کرد: جامعه جهانی وظیفه دارد از تجربه اش در زمینه مقابله با کره شمالی استفاده کند و بفهمد تحریم ها به تنهایی برای توقف پیشرفت های ایران و کره شمالی کافی نیست.

رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اسرائیل گفت برای گروه 1+5 در مذاکرات هسته ای با ایران در آلماتی قزاقستان آرزوی موفقیت می کنم.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، آویگدور لیبرمن وزیر خارجه سابق اسرائیل گفت: تحریم های اعمال شده علیه ایران، کافی نیستند و باید اقدامات شدیدتری را علیه این کشور  اعمال کرد.

رئیس کمیته دفاع و روابط خارجی در پارلمان اسرائیل (کنیست) افزود: جامعه جهانی وظیفه دارد از تجربه اش در زمینه مقابله با کره شمالی استفاده کند و بفهمد تحریم ها به تنهایی برای توقف پیشرفت های ایران و کره شمالی کافی نیستند. باید گام بعدی را انجام بدهیم و تدابیر شدیدی را علیه این کشورها به کار بگیریم.

لیبرمن که قبل از این در سمت وزیر خارجه اسرائیل فعالیت می کرد و در انتخابات اخیر پارلمانی این رژیم توانست در ائتلافی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، پیروز شود توضیحی درباره این "اقدامات شدیدتر " علیه ایران ارائه نکرد.

این اظهارات لیبرمن واکنشی به مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 در شهر آلماتی قزاقستان است که هم اکنون در جریان است.

لیبرمن افزود: برای قدرت های بزرگ (1+5) آرزوی موفقیت می کنیم اما شکی نیست که ایران در حال وقت کشی است.

دفتر نتانیاهو هم در روز 20 فوریه اعلام کرده بود ایران امروز بیش از هر روز دیگری به دست یابی به اورانیوم غنی شده برای ساخت بمب اتمی نزدیک است.

نتانیاهو قبل از این در سپتامبر 2012 ، در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک خواستار ترسیم خط قرمز شفاف برای فعالیت های هسته ای ایران شده بود.

همچنین موضوع برنامه هسته ای ایران در صدر فهرست موضوعات مورد بحث در سفر ماه مارس آینده باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به اسرائیل و گفتگوی او با نتانیاهوست./عصرایران