اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

هاشمی‌طبا: کسی نمی‌تواند رد صلاحیتم کند


رییس پیشین سازمان تربیت بدنی پس از ثبت‌نام حضور در انتخابات دوره جدید کمیته ملی المپیک برای دو پست ریاست یا هیات اجرایی گفت: اینکه گفته می‌شود کمیته نظارت بر انتخابات باید صلاحیت کاندیداها را تایید کند و در این صورت حضور آنها در انتخابات نهایی می‌شود، اساسا درست نیست و دفتر حقوقی ریاست جمهوری هم این موضوع را تایید کرده است.

خبرگزاری مهر: مصطفی هاشمی‌طبا که با هدف حضور در مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک عضو هیات رییسه فدراسیون ژیمناستیک شده بود بالاخره امروز شنبه و در آخرین روز از مهلت تعیین شده برای ثبت‌نام کاندیداهای این مجمع، نسبت به ثبت‌نام رسمی خود اقدام کرد.

این در حالی است که طبق آیین‌نامه انتخاباتی و اساسنامه کمیته ملی المپیک، وی شرایط حضور در انتخابات را ندارد. چراکه طبق اساسنامه کاندیدا شدن انتخابات کمیته ملی المپیک فقط حق اعضای رسمی مجمع است. از طرفی طبق آیین‌نامه افرادی به نمایندگی از هیات رییسه می‌توانند در مجمع شرکت کنند که 6 ماه از عضویت آنها گذشته باشد در حالیکه هاشمی‌طبا دو ماه پیش عضو هیات رییسه فدراسیون ژیمناستیک شد. ضمن اینکه این افراد هم نمی توانند کاندیدا شوند.

با همه اینها هاشمی‌طبا، رییس پیشین سازمان تربیت بدنی که مدتی هم ریاست کمیته ملی المپیک را بر عهده داشت امروز برای ریاست یا عضویت در هیات اجرایی این کمیته ثبت‌نام کرد.

در همین رابطه مصطفی هاشمی‌طبا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: بازنشسته هستم اما از طرف دولت اجازه بازگشت به کار گرفته‌ام به همین دلیل امروز ثبت‌نام قطعی خود برای شرکت در انتخابات دوره جدید کمیته ملی المپیک انجام دادم. ضمن اینکه هیچ منع قانونی هم برای شرکت در این انتخابات ندارم.

وی با اشاره به اینکه گفته می‌شود کمیته نظارت بر انتخابات باید صلاحیت نهایی کاندیداها را برای حضور در مجمع انتخاباتی تایید کند، خاطرنشان کرد: طبق اعلام دفتر حقوقی ریاست جمهوری تشکیل این کمیته مغایر با اساسنامه است. به هر حال این هم یکی از خلاف‌هایی است که توسط هیات اجرایی فعلی انجام شده است. در هر صورت این کمیته‌ای که تشکیل شده نمی‌تواند صلاحیت افراد را تایید یا رد کند.

هاشمی‌طبا ادامه داد: فردی که کاندیدای انتخابات کمیته ملی المپیک می‌شود، حتما صلاحیت داشته که برای ثبت‌نام اقدام کرده است. به هر حال کاندیداها از روسای فدراسیون‌ها، نماینده هیات رییسه آنها و در کل از افراد حاضر در ورزش هستند که بر اساس حکمی در جایگاه فعلی خود مشغول به کار هستند و این یعنی صلاحیت آنها؛ پس اینکه برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک هم باید یک بار دیگر صلاحیت آنها تایید شود، درست نیست.

رییس پیشین سازمان تربیت بدنی تاکید کرد: اینکه مدارک ارائه شده از سوی کاندیداها باید در جهت درست بودن یا کامل بودن‌شان بررسی شود، یک بحث دیگر دارد اما بررسی صلاحیت کاندیداها اساسا درست نیست.

مصطفی هاشمی‌طبا در پایان گفت: در هر صورت من ثبت‌نام خود را برای ریاست و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک انجام داده‌ام. کمیته‌ای هم نمی‌تواند اعلام کند که من صلاحیت دارم یا نه.

مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک 30 دی‌ماه برگزار خواهد شد.


ویدیو مرتبط :
عقیل هاشمی : حدیث متواتر می تواند ضعیف باشد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

خواهرزاده خاتمی:هاشمی رفسنجانی نمی تواند رهبر اصلاح طلبان شود / خاتمی تمایلی برای کاندیداتوری نداردمحمدرضا تابش در گفتگو با آریا :هاشمی رفسنجانی نمی تواند رهبر اصلاح طلبان شود / خاتمی تمایلی برای کاندیداتوری ندارد

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

*  شرایط حاضر را برای حضور اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری فراهم نمی بینم

* ائتلاف برای حمایت تشکیلاتی اصلاح طلبان از نامزد اصولگرا بعید است

* مجموعه اصلاح طلبان از ناطق نوری حمایت نمی کنند

 

خبرگزاری آریا-هاشمی رفسنجانی  نمی تواند رهبر اصلاح طلبان شود و نمی توان از ایشان هم انتظار داشت که یک اصلاح طلب تمام عیار  باشد .

محمدرضا تابش چهره شاخص اصلاح طلب می گوید:مشکل اصلاحات رهبری نیست بلکه مشکل این جریان این است که زمینه حضور اصلاح طلبان در عرصه سیاسی کشور فراهم نیست.

 

وی تاکید می کند:اصلاح طلبان برای رهبری خود مشکلی ندارند در واقع اگر حاکمیت شرایط را فراهم کند ، اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم حضور خواهند داشت و بر سر لیدری نیز اتفاق نظر خواهند داشت.

 

نماینده مجلس نهم  درباره رهبری خاتمی و عبدالله نوری بر جریان اصلاحات می افزاید: باید دید کدام یک از گزینه های مطرح شده برای رهبری جریان اصلاحات از مقبولیت و محبوبیت مردمی بیشتری برخوردارند  لذا هر کس مقبولیت بیشتری داشت بهتر می تواند این جریان را رهبری کند .

 

وی با تاکید بر این مطلب که شرایط حاضر را برای حضور اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری فراهم نمی بینم،ابراز عقیده کرد: در واقع باید شرایطی فراهم شود که شخصیت های اصلاح طلب بتوانند وارد فعالیت های انتخاباتی شوند همچنین شرایط برای فعالیت رسانه های اصلاح طلب نیز باید فراهم شود به طوری که در مظان اتهام قرار نگیرند و مطالب خود را بتوانند آزادانه مطرح کنند. زیرا تشکل های مردمی و صنفی این طیف نمی توانند فعالیت کنند و حتی هنرمندان اصلاح طلب نیز محدویت هایی برای فعالیت دارند در واقع باید شرایطی فراهم شود که اصلاح طلبان پس از برگزاری میتینگ های انتخاباتی  از امنیت برخوردار باشند و پس از جلساتشان انگ نخورند و تهدید نشوند.

 

هاشمی رفسنجانی یک اصلاح طلب تمام عیار نیست

تابش درباره  نزدیکی هاشمی رفسنجانی با اصلاح طلبان خاطرنشان می کند:هاشمی رفسنجانی شخصی تاثیر گذار و موثر در طول انقلاب اسلامی بوده است و در بین گارگزاران و مردم از موقعیت خوبی برخوردار است البته درست است که اخیرا مواضع ایشان به مواضع اصلاح طلبان نزدیک بوده است اما اینگونه نیست که ایشان رهبر اصلاح طلبان شود در واقع شخصیت ایشان محترم است  و حضور ایشان می تواند در صحنه سیاسی کشور بسیار کارساز باشد، البته به شرط اینکه محدویت هایی که برای هاشمی نیز وجود دارد برداشته شود اما همانطور که اشاره کردم آقای هاشمی رفسنجانی  نمی تواند رهبراصلاح طلبان شود و نمی توان از ایشان هم انتظار داشت که یک اصلاح طلب تمام عیار  باشد .

 

مجموعه اصلاح طلبان از ناطق نوری حمایت نمی کنند

این نماینده اصلاح طلب  درباره ائتلاف میان اصلاح طلبان  و اصولگرایان اظهار می دارد:مشی اصلاح طلبان به عنوان یک جبهه سیاسی این نیست که با طیف اصولگرایان ائتلاف کند زیرا هر حزب مرامنامه و اساسنامه ای دارد که در جهت تحقق برنامه های خویش تلاش می کند لذا ائتلاف برای حمایت تشکیلاتی اصلاح طلبان از نامزد اصولگرا را بعید می دانم.

وی با تاکید بر این مطلب که اصلاح طلبان می توانند به صورت فردی از یک نامزد اصولگرا حمایت کنند ،می افزاید:اما اینکه اصلاح طلبان بخواهند به صورت تشکیلاتی از نامزدهای اصولگرا مثل ناطق نوری حمایت کنند با تمام احترامی که برای ایشان قائل هستم اینگونه نخواهد بود که مجموعه اصلاح طلبان و تشکیلات این طیف از ناطق نوری حمایت کنند .

تابش درباره احتمال کاندیداتوری خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نیز تصریح می کند:خاتمی در بین نیروهای ارزشی و روشنفکر  بیش از دیگران مقبولیت و محبوبیت دارد در واقع با توجه به محبوبیت مردمی که ایشان دارند در صورت کاندیداتوری موفق خواهند بود  اما بعید می دانم شخص آقای خاتمی تمایلی برای کاندیداتوری ریاست جمهوری یازدهم  داشته باشد./آریا