اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

نیاز داعش به زنان برای حفظ بقای خود!اخبار,اخباربین الملل, نیاز داعش به زنان

 

 اخبار بین الملل - نیاز داعش به زنان برای حفظ بقای خود!

 پس از گذشت ماه‌ها از حمله گروه داعش به مناطق عراق و سوریه و اعلام دولت از سوی این گروه، داعش در حال حاضر برای بقای خود به زنان نیاز دارد. برای همین در پایگاه‌های اینترنتی و شبکه‌های ارتباط اجتماعی کمپین جذب زنان را جهت ازدواج با اعضای داعش و بچه‌دار شدن به راه انداخته است.

به نقل از پایگاه خبری ایلاف، دیتا کاتز، مدیر سازمان «سابت» که فعالیت گروه‌های تروریستی را مورد بررسی قرار می‌دهد، گفت: اعضای داعش به عنوان مجموعه‌ای که به زنان نیاز دارد برخورد می‌کنند و پیام آن‌ها این است که شما آمده‌اید تا فوراً ازدواج کنید و بچه‌دار شوید. پیشتر تعدادی از زنانی که بیشتر آن‌ها اروپایی بودند به عنوان زنان اعضای داعش به مناطق سوریه رفتند. شبکه ارتباط اجتماعی در سربازگیری هزاران تن از اطراف جهان نقش دارند و در حال حاضر داعش برای تشویق کردن زنان به آمدن به سوریه و تشکیل دادن خانواده از این ابزارها استفاده می‌کنند و برخی از این زنان به عنوان پرستار، معلم یا پزشک در گروه داعش فعالیت می‌کنند.

روزنامه لوس‌آنجلس تایمز به نقل از کاتز نوشت: حدود شش یا هفت ماه پیش تنها یک یا دو زن این درخواست‌ها را می‌پذیرفتند اما در حال حاضر تعداد آن‌ها رو به افزایش است. یکی از اعضای داعش در صفحه خود در یکی از پایگاه‌های ارتباط اجتماعی نوشت که هر روز حدود 10 تا 20 زن و برخی مواقع حتی بیشتر به گروه داعش می‌پیوندند. سوری‌ها و عراقی‌هایی که در مناطق تحت تصرف داعش زندگی می‌کنند می‌گویند که زنان این مناطق اجازه ندارند بدون همراهی یک مرد خانه را ترک کنند و در صورتی که با این اقدام مخالفت کنند بازداشت می‌شوند یا مورد ضربه شلاق قرار می‌گیرند. جذب زنان از خارج با موضع تندروها که می‌گویند زن برای سفر یا ازدواج باید موافقت ولی خود را داشته باشد، در تضاد است اما مسئولان جذب زنان در داعش می‌گویند زندگی کردن در سرزمین داعش والاتر از شرط موافقت ولی‌ امر است.

داعش در حال حاضر برای کمک کردن به زنان جهت عبور از مرزهای ترکیه و آمدن به سوریه اطلاعاتی را در پایگاه‌های ارتباط اجتماعی در اختیار آن‌ها می‌گذارد و به زنان توصیه می‌کند تا بلیط رفت و برگشت و ویزا در اختیار داشته باشند. همچنین یک عبای اضافی همراه داشته باشند تا در صورت پاره شدن عبای اولی در اثنای عبور کردن از سیم‌های خاردار در مرزها از آن استفاده کنند. همچنین علاوه بر ازدواج با داعشی‌ها و بچه‌ آوردن و مشغول شدن به امور منزل داعش از زنان برای انجام مأموریت‌های قضائی استفاده می‌کند.

پیش از این در شهر رقه «گردان الخنساء» تشکیل شد که نقش پلیس تربیتی و عقیدتی را بر عهده دارد و مأموریت آن بازداشت و ضربه زدن با شلاق است. گردان الخنساء شامل تعدادی از زنان خارجی است که همگی مسلح هستند و به بازرسی می‌پردازند. این زنان شبه‌نظامی در یکی از عملیات‌ خود دانش‌آموزان و معلمانی را به خاطر پوشیدن نقاب نازک بازداشت کرده و به هر کدام 30 ضربه شلاق زدند!
 
 اخبار بین الملل - ایسنا
 


ویدیو مرتبط :
تمرینات دشوار زنان کُرد برای جنگ با داعش

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

جدول زمانی داعش برای تجاوز به زنان عراقی+ تصویراخبار بین الملل - جدول زمانی داعش برای تجاوز به زنان عراقی+ تصویر

فرماندهان گروه تروریستی داعش جدول هایی زمان بندی شده برای انجام جهاد نکاح بین اعضای خود منتشر کرده اند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری «نون» عراق، در این زمینه سندی را که در یکی از مخفیگاه های داعش به وسیله نیروهای امنیتی عراق پیدا شده است، منتشر کرد.

این سند تصویری نشان می دهد که بدعت جهاد نکاح با حساسیت و زمانبندی ویژه ای از سوی عناصر این گروه تروریستی دنبال می شود و نام افرادی که قرار است این نوع جهاد تکفیری را انجام دهند، با ساعت دقیق آن ثبت شده است.

 

اخبار,اخبار بین الملل ,گروه تروریستی داعش

 
این جدول نام هایی را از گردان تروریستی موسوم به الفاروق برای نکاح با زنانی که «زنان مجاهد نکاح» نامیده شده اند، در خود جای داده است.

با این وجود، تروریست های داعش تنها به جهاد نکاح اکتفا نکرده اند.

پیش از این، چهار عنصر گروه تروریستی داعش در دو حادثه جداگانه در تلاش برای هتک حرمت به دو زن موصلی پیش از هر اقدامی توسط طرف مقابل به هلاکت رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری الاتجاه عراق، در یکی از محله های شهر موصل، دو عنصر گروه تروریستی داعش برای هتک حرمت یک زن اقدام کردند غافل از اینکه زن مورد نظر آنان مسلح بود و زن موصلی بی درنگ با گشودن آتش به روی متجاوزان، آنها را کشت.

منایع خبری پیشتر از اقدام به هتک حرمت 14 زن موصلی توسط عناصر گروه تروریستی داعش خبر داده بودند. گزارش های دیگری نیز از اجبار زنان این شهر به جهاد نکاح با تروریست های داعش انتشار یافته بود.

در حادثه ای جداگانه، یکی از مردان عشایر موصل، دو عنصر داعشی را هنگامی که قصد داشتند همسرش را بربایند، به ضرب گلوله از پای درآورد.

شبکه العراقیه با اعلام این خبر افزود: این مرد موصلی از دولت برای نجات ناموس شهر از چنگال گروه تروریستی داعش کمک خواسته است.

نیروهای گروه تروریستی داعش که در چند روز اخیر بخش هایی از شمال و مرکز خاک عراق را به اشغال خود درآورده اند، با انجام اعمال وحشیانه، تهدید به پیشروی به سوی بغداد کرده بودند اما گزارش ها از به دست گرفتن ابتکار عمل ارتش و نیروهای داوطلب مردمی برای مبارزه با داعش حکایت دارد.

اخبار بین الملل - ایرنا