اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

نور چراغ قوه دو كوهنورد یخ زده را نجات داد 

 

نور چراغ قوه دو كوهنورد یخ زده را نجات داد

 

معاون امداد و نجات استان آذربایجان شرقی با اعلام مفقودی دو كوهنورد در ارتفاعات قره بلاغ گفت: امدادگران این جمعیت از طریق نور چراغ قوه این كوهنوردان را نجات دادند.

حمید حسین پور در گفت و گو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: چندی پیش امدادگران هلال احمر از طریق تماس فردی در جریان گرفتارشدن دو كوهنورد آماتور در كوه های اطراف «قره بلاغ» میانه قرار گرفتند.

وی ادامه داد: امدادگران پس از دریافت این حادثه در قالب سه تیم امدادی متشكل از ۱۵ امدادگر كوهستان به منطقه اعزام شدند.

معاون امداد و نجات آذربایجان شرقی گفت: امدادگران پس از ۹ ساعت عملیات جستجو این دو كوهنورد آماتور را به كه به دلیل برف و كولاك نیمه بیهوش بودند، یافتند.

به گفته وی این دو كوهنورد صبح روز حادثه به قصد كوهنوردی به ارتفاعات صعود كرده، اما بعدازظهر و در هنگام مراجعت به كوهپایه در برف و كولاك مسیر را گم كرده بودند.

حسین پور افزود: امدادگران به وسیله روش های سنتی از جمله نور چراغ قوه، این دو كوهنورد را در نزدیكی سد «سراید و غموش» بیابند..... / خبرگزارى ایسنا


ویدیو مرتبط :
نجات مرد از تیر چراغ برق

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دعای نجات از تنگناها 

 

دعای نجات از تنگناها

 

رسول اکرم (ص) فرموده است: «هر کس زیاد ذکر «استغفرالله ربی و اتوب الیه» گوید، خداوند گره غمهای او را بگشاید، و از هر تنگنایی بیرونش برد، و از آن جا که گمانش را هم نمی برد، روزیش رساند.