اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

نمی‌خواهیم درویترین سازمان ملل اسیر... 

 

نمی‌خواهیم درویترین سازمان ملل اسیر...

 

متكی در نشست خبری:/ 1/

نمی‌خواهیم در ویترین سازمان ملل اسیر یك قدرت بی‌فكر باشیم


رچیل می‌گوید آمریكایی‌ها تمام راه‌حل‌های غلط را تجربه می‌كنند تا به یك رویكرد دست پیدا كنند به گمان ما در رابطه با پرونده هسته‌ای ایران نیز این‌چنین بوده است.

وزیر امورخارجه تاكید كرد: ملت ما خواهان آن نیست كه در ویترین تصمیم‌سازی سازمان ملل اسیر یك قدرت بی‌فكر باشد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، منوچهر متكی در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به تعامل دو سویه‌ای كه رسانه و دستگاه دیپلماسی كشور با یكدیگر دارند،گفت: همكاری، هم‌افزایی با چاشنی هم‌فكری و هم‌دلی شعار دستگاه دیپلماسی كشور برای كار با رسانه‌ها است.
وی افزود: ما معتقدیم كه اطلاع‌رسانی در جهان امروز از زاویه تنگ كمی مورد بررسی قرار نمی‌گیرد و چهار خواهر و یا برادری كه در گذشته اطلاع‌رسانی جهانی را برعهده داشتند دیگر نمی‌توانند به شكل گذشته جریان‌سازی كنند چراكه مردم امروزه منابع اطلاع‌رسانی را خود انتخاب می‌كنند.
وی افزود: مونولوگ حاكم بر عرصه رسانه‌ای ناگزیر به دیالوگ تبدیل شده است و پیشرفت بشر در عرصه ارتباطات و اطلاعات زمینه‌ساز این موضوع بوده است.
وی در ادامه در پاسخ به این پرسش كه موضع مسوولین كشورمان در پاسخ به درخواست بان‌كی‌مون دبیركل سازمان ملل برای ادامه مذاكرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 چیست و ایران تا چه اندازه این گفته دبیركل سازمان ملل را كه تحریم‌ها باب مذاكرات هسته‌ای را مسدود نكرده است می‌پذیرد،گفت: برخی اظهار كردند تحریم‌ها راه‌حل دیپلماتیك را محدود نمی‌كند و برخی نیز فراتر از آن گفتند كه قطعنامه برای آن است كه ما راه‌حل دیپلماتیك را دنبال كنیم و فردای روز قطعنامه نیز درخواست مذاكره كردند.
وی افزود: مواضع ما نسبت به مذاكرات روشن است و آن را در زمان مورد نظر اعلام خواهیم كرد.
وی افزود: چرچیل می‌گوید آمریكایی‌ها تمام راه‌حل‌های غلط را تجربه می‌كنند تا به یك رویكرد دست پیدا كنند به گمان ما در رابطه با پرونده هسته‌ای ایران نیز این‌چنین بوده است.
وزیر امور خارجه با اشاره به جوسازی‌هایی كه برخی از رسانه‌های خارجی از موضوع اعدام عبدالمالك ریگی شرور منطقه شرق كشور داشته‌اند اظهار داشت: اینها كه مدعی كشته شدن یك افغانی به دلیل جنایات عدیده هستند نمی‌گویند چرا صدها هزار افغانی را بی‌دلیل كشته‌اند.
وی افزود: ما مذاكره را همواره در دستور كار خود داشته‌ایم، اما شما چرا با عجله به سوی صدور قطعنامه رفتید؛ البته خودشان پاسخ این سوال را داده‌اند و گفته‌اند كه به دلیل نزدیكی با روزهای اغتشاشات گذشته سریعا اقدام به تصویب قطعنامه دیگری علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل كرده‌اند.
متكی با بیان اینكه كشورهای غربی به دنبال حفظ وجهه خود بوده‌اند، افزود: شما برخی را كه هنوز در پشت میز مذاكره با ایران حضور داشتند و به تازگی بیانیه تهران را امضا كرده بودند را دعوت به قطعنامه كردید. ما مرتب نان خودمان را می‌خوریم و شما را نصیحت می‌كنیم اما شما گوش نمی‌دهید.
وی تاكید كرد: به گمان ما سازمان ملل رسالت مهمی دارد و باید با تكیه بر جایگاه خود این رسالت را حفظ كند. دبیركل ركن مهمی در سازمان ملل است و در ملاقاتی كه بنده با بان‌كی‌مون داشته‌ام به او گفتم كه دبیركل باید نقش‌آفرین باشد چرا كه ملت ما خواهان آن نیست كه در ویترین تصمیم‌سازی سازمان ملل اسیر یك قدرت بی‌فكر باشد..../تحلیل:ایلنا
ادامه دارد...


ویدیو مرتبط :
نمایندگان سازمان های غیردولتی در سازمان ملل در تهران

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

هشدار سازمان ملل : در 28 سال آینده 3 میلیارد فقیر خواهیم داشت 

 

 

سازمان ملل متحد , فقر

 

سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی اعلام کرد که تا 30 سال آینده یک سوم از مردم جهان زیر خط فقر خواهند بود.

سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی جدید اعلام کرد در سال 2040 جمعیت جهان از 7 میلیارد کنونی به 9 میلیارد افزایش خواهد یافت و این مساله با توجه به کمبود منابع طبیعی سبب خواهد شد تا یک سوم از جمعیت 9 میلیاردی یعنی 3 میلیارد نفر در فقر زندگی کنند.

بر اساس این گزارش، تا 20 سال آینده نیاز جمعیت جهان به غذا 50 درصد، به انرژی 45 درصد و به آب 30 درصد افزایش خواهد یافت. همچنین سالانه بیش از 5 میلیون هکتار از جنگلهای زمین از بین رفته و 85 درصد از انواع ماهیهای خوراکی در معرض صید بیش از حد قرار دارند.

این گزارش می افزاید در حالی که تولید گاز دی اکسید کربن نیز 38 درصد افزایش یافته است ، در سال های پیش رو گرمایش زمین هم سبب  بالا آمدن سطح آب دریا و تغییرات آب و هوایی می شود.

سازمان ملل با هشدار نسبت به اینکه زمان زیادی برای تولید منابع  غذایی و آب برای جمعیت رو به رشد جهان باقی نمانده ، خواستار ایجاد یک برنامه جامع اقتصادی و سیاسی در جهان برای پیشگیری از فقر آینده بشر شده است .

گفتنی است قرار است تدوین یک برنامه بدین منظور در دستور کار کنفرانس " توسعه پایا " که قرار است در ژوئن 2012  در شهر ریو دو ژانیروی برزیل ، قرار گیرد.../عصرایران