اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

نماینده مجلس: سند مالکیت مسکن مهر حق زنان است 

 

مجلس نیوز نوشت: مسکن مهر راه جدیدی برای خانه دار شدن اقشار ضعیف و کم در آمد جامعه بود، یکی از طرح های خوب دولت بود، ولی بحث اینکه زنان ثبت نام کرده در این طرح نتوانند سند مالکیت دریافت کنند درست نیست

احد خیری با مثبت ارزیابی کردن طرح مسکن مهر گفت: اگر در ابتدای طرح و اعلام تسهیلات از سوی دولت، شرطی برای ثبت نام نکردن زنان یا عدم دادن سند مالکیت مسکن به آنها گذاشته شده بود، دولت‌ مردان می‌توانستند چنین ادعا کنند که سند به نام زنان زده نمی‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: باید در این امر تابع قانون بود و هر کس ثبت نام کرده است باید سند به نامش زده شود، زیرا تعاونی‌ها تبلیغ می‌کردند کسانی که صاحب خانه نیستند باید ثبت نام کنند و خانم هایی که متاهل بودند یا ننبودند اما واجد شرایط ثبت نام برای خانه دار شدن بودند را برای مسکن مهر مورد تایید قرار دادند.

نماینده‌ی مردم بستان‌آباد در مجلس تصریح کرد: کسانی که جذب این طرح شدند و در مسکن مهر سرمایه گذاری کرده‌اند، فرصت‌هایی را از دست داده اند که می‌توانستند سرمایه‌های خود را به آنجا اختصاص بدهند اما در مسکن مهر سرمایه گذاری کردند؛ پس این حق مردم است و اگر خلاف این اجرایی شود مردم می‌توانند ادعای ضرر و زیان را از دولت بخواهند.... / تحلیل : عصر ایران


ویدیو مرتبط :
واگذاری سند مسکن مالکیت شهری در برخوار

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نماینده مجلس:زنان نیز می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شوندخجسته: کارشناسی‌ارشد،حداقل مدرک تحصیلی برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری

شاخص‌های رجل‌سیاسی برای نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری تعیین می‌شود

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با بیان اینکه نمایندگان در حال تعیین شاخص‌های رجل سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری هستند، گفت: بحث جنسیتی در تعیین رجل سیاسی مطرح نیست و زنان نیز می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شوند.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار  خانه ملت، درباره آخرین وضعیت قانون انتخابات ریاست جمهوری، گفت: کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، بحث اصلاح و بازبینی این قانون را در اولویت رسیدگی قرار داده است.

نماینده مردم همدان، قهاوند و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قانون فعلی انتخابات کشور مندرس و کهنه است، تاکید کرد: در قانون فعلی، حداقل تحصیلاتی که برای نامزدهای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری مطرح می‌شود، توانایی خواندن و نوشتن است، در حالی که وقتی نمایندگان مجلس دارای تحصیلات فوق‌لیسانس هستند، شرط ریاست جمهوری نمی‌تواند برخورداری از حداقل سواد باشد.

زنان نیز می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شوند

وی با بیان اینکه مجلس در حال بررسی تعیین میزان تحصیلات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری است، گفت: قطعا حداقل مدرک تحصیلی رئیس جمهور، کمتر از فوق لیسانس نخواهد بود.

خجسته گفت: متاسفانه قانون فعلی موجب شده تا افراد بیشماری در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند و زمانی که صلاحیت آنان رد می‌شود، مورد سوءاستفاده جریان‌های مخالف خارجی قرار می‌گیرد و بیان می‌شود که حکومت ایران با ورود جمع کثیری به انتخابات جلوگیری کرده است، در حالی که علت آن بیان نمی‌شود که بسیاری از این افراد حتی تحصیلات متوسطه خود را نیز به پایان نرسانده‌اند.

وی با بیان اینکه تعیین شاخص‌های رجل سیاسی از موارد مورد ابهام در قانون انتخابات ریاست جمهوری است، تصریح کرد: شاخص رجل سیاسی شاخصی عام است و بحث جنسیت درباره آن مطرح نیست بنابراین خانم‌ها نیز می‌توانند نامزد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری شوند.

این عضو اصولگرای مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی الگوی موفقی در اجرای مردم‌سالاری دینی است، یادآور شد: وزیر بهداشت به عنوان نماینده زنان ایرانی، در هیئت دولت حضور دارد و علی‌رغم تمام مشکلات توانسته هدایت این وزارتخانه مهم را به عهده گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مجری انتخابات در کشور، وزارت کشور است و این وظیفه بر عهده نهاد دیگری قرار نمی‌گیرد، تصریح کرد: بحث تعیین شورای ناظر قوا برای نظارت بر اجرای انتخابات در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس مطرح نشده و این شایعات تنها برای ملتهب کردن فضای سیاسی کشور است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس یادآور شد: در اصلاح قانون انتخابات موارد بازدارنده نیز لحاظ می‌شود تا کسی نتواند در جریان فعالیت‌های انتخاباتی برای امنیت داخلی کشور چالش آفرینی کند./خانه ملت