اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

نماینده مجلس: اگر روزی که احمدی نژاد در مناظره‌ها آنطور صحبت می‌کرد با وی برخورد می‌شد ،الان این حرف‌ها را نمیزدعضو کمیسیون امنیت ملی:

اگر روزی که ایشان در مناظره‌ها آنطور صحبت می‌کرد با وی برخورد می‌شد الان این حرف‌ها را نمی‌زدند

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص اظهارات اخیر احمدی‌نژاد با این مضمون که ۶۰ درصد مطالبات در دست ۳۰۰ نفر در کشور است گفت: ‌ در قوه مجریه، بر اساس قوانین دائمی یا بودجه سالیانه، تصویب می‌شود که تسهیلاتی به افرادی برای ایجاد اشتغال و مواردی از این قبیل پرداخت شود.

حیدرپور در همین راستا به خبرنگار پارلمانی ایلنا اظهار داشت: ‌ تنظیم کننده این تسهیلات و پول‏، مسئولین دولت زیر نظر رئیس دولت هستند بنابراین اگر این حرف درست باشد مسئولیتش با شخص رئیس دولت است.

وی ادامه داد: ‌ مسئول اعطای وام و تسهیلات بانکی وزارت اقتصاد و پیشتیبان آن هم (چه ریالی و چه ارزی) بانک مرکزی است که باید بسته‌های پولی را فراهم کند. مسئول این اتفاق احمدی‌نژاد است و او باید مسئولیت پذیر باشد و بگوید ما مسئولیت می‌پذیریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه این گفته وی فرار به جلو است یادآور شد: ‌ اتفاقی افتاده است و مسئولین دولت کوتاهی کرده‌اند و الان می‌خواهند این مساله را پنهان کنند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر ایشان لیستی دارد چرا این افراد را به قوه قضائیه معرفی نمی‌کند؟ خاطرنشان کرد: ‌ اگر اسامی را منتشر کند، ممکن است دوستانش جزو این افراد باشند. بنابراین اسامی را منتشر نمی‌کند و او فقط برای مصارف انتخاباتی در این ایام این حرف‌ها را مطرح می‌کند.

حیدرپور با اشاره به اینکه بانک‌ها در تابعیت وزیر بودند و وزیر در تابعیت رئیس دولت افزود: ‌ هم وزارت اقتصاد و هم بانک مرکزی در تابعیت رئیس جمهور هستند. او باید به عنوان تظلم خواهی نام این افراد را معرفی کند و این تشویش اذهان عمومی است که بگویند ما لیستی داریم اما منتشر نمی‌کنیم چراکه با این کار‌ها و حرف‌ها از جمهوری اسلامی چیزی باقی نمی‌گذارد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه این رفتار‌ها پتک کشیدن به بدنه جمهوری اسلامی است خاطرنشان کرد: ‌ از قوه قضائیه می‌خواهیم با این نگاه رئیس دولت و این مدل از حرفهای وی برخورد کند.

حیدرپور در پایان گفت: ‌ اگر روزی که ایشان در مناظره‌ها آنطور صحبت می‌کرد با وی برخورد می‌شد الان این حرف‌ها را نمی‌زدند./ایلنا

 


ویدیو مرتبط :
صحبت های نماینده مجلس احمد سجادی در مجلس شورای اسلامی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

واگویی یک نماینده از برخورد مجلس هشتم با احمدی نژاد: رسایی نگذاشت گزارش حوادث 88 قرائت شوداخبار,مصاحبه علی اکبر اولیاء نماینده یزد در مجلس هشتم


ویژه نامه نوروزی روزنامه اعتماد نوشت:

بخشهایی از مصاحبه علی اکبر اولیاء نماینده یزد در مجلس هشتم:

- در بحث سئوال از رئیس جمهور فضای مجلس به گونه ای نبود که فراکسیون اقلیت بتواند میدان داری و آشکارا عمل کند. ما در کنار آقای مطهری فعالیت می کردیم زیرا اگر ما آشکارا این موضوع را مطرح می کردیم قطعا تعداد امضاکنندگان به حد نصاب نمی رسید. بنابراین کسانی از جناح مقابل باید متقاعد می شدند که این کار راباید انجام شود.


-در طول مجلس هشتم چهره های تندرو تلاش می کردند فضا را علیه فراکسیون خط امام و مستقل ها در همه ابعاد ببندند. همیشه این مسئله که نقد رئیس جمهور نقد نظام است را به عنوان یک چماق در دست داشتند و به صراحت خودشان را وکیل الدوله معرفی می کردند و واقعا همه را موظف می دانستند که با آنها باید همراهی کنند.


-(روزی که قرار بود احمدی نژاد برای پاسخ به سئوال نمایندگان به مجلس بیاید) بسیار پراسترس بود. زیرا نمی دانستیم چه اتفاقی خواهد افتاد و خیلی ها نگران برخورد حساب نشده احمدی نژاد بودند. خیلی ها انتظار داشتند در آن روز از احمدی نژاد همیشه همیشه برخوردهای نسنجیده ای از نوع آنچه او با آقای لاریجانی در بحث استیضاح وزیر کار داشت را ببینند، یک سری پرده دری های ناشایست رخ دهد. خدا را شکر آن روز گذشت و اتفاقی نیفتاد.

-ما در داخل مجلس و چه بیرون از مجلس،؛ همیشه در معرض تهاجمات روانی طرف مقابل بودیم. از هر بهانه ای برای تخریب در جهت انزوا قرار دادن و منفعل کردن اقلیت استفاده می کردند.

-در سال 88 فضا بسیار احساسی بود. مخصوصا جناح تندرو سعی کرد به آن دامن بزند. بنابراین خیلی قدرت مانوری وجود نداشت و فضای بسیار سنگینی شکل گرفته بود که اجازه ورود و بررسی منطقی به مسئله را نمی داد.

-در حوادث سال 88 کوی دانشگاه را هیاتی از خود اصولگرایان مجلس بررسی کرده بودند و گزارشی را تهیه و قرار بود در صحن علنی قرائت شود اما هنگامی که آقای ابوترابی خواست گزارش را قرائت کند، رسایی جلو رفت و اجازه نداد گزارش خود مجلس در صحن علنی خوانده شود. جناح تندرو حتی علیه خود اصولگرایان هم عمل می کرد تا دولت احمدی نژاد زیر سئوال قرار نگیرد.

-بعد از قضایای سال 88 بدون اینکه ما کاری انجام داده باشیم علیه من و آقای تابش یک جریان سازماندهی شده، اعلام راهپیمایی و تجمع در جلوی دادگستری یزد کرد و تهمتهایی از جمله اینکه ما جاسوس آمریکا هستیم و ... را مطرح کردند.

 

اخبار سیاسی - خبرآنلاین