اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

نظر مشایی، خاوری، هاشمی و سهراب سپهری درباره مسیر احمدی نژاداخبار,اخبار سیاسی,احمدی نژاد

 
 اخبار سیاسی - طنز/ نظر مشایی، خاوری، هاشمی و سهراب سپهری درباره مسیر احمدی نژاد

جهرمی گفته فعالیت دولت قبل مانند فردی بود که برای رفتن به مشهد قطار تبریز را سوار شده باشد. تاریکخانه نظر برخی فعالان سیاسی دیگر را در این خصوص جویا شده.

علی مطهری: از اولش هم گفتم مسیرش مشهد نیست. الکی مشهد مشهد می‌کرد اما دلش با هاوایی بود.

محمد باقر قالیباف: قصد شهر ما را داشت یره؟ ما می‌گذاشتیم بیاد؟ چی فکر کرده شما اون کلاهش را برعکس گذاشته بود. معلوم نبود داره میا یا داره مره !

حداد عادل: ایشان قطار لوکس سریع السیر گرفته بود برای بهشت اما متاسفانه مقصدش را تغییر داد به نقاط گرمسیری

اسفندیار رحیم‌مشایی: ما را که فرستاد نیویورک محمود. قول مشهد داده بود‌ها اما برد نیویورک. تو دیگه کی هستی محمود

خاوری: می‌خواست برود مشهد دیدیم مسیرش به ما نمی‌خورد. بلیت گرفتیم برای کانادا

رفسنجانی: ما از اولش هم اعلام کردیم که مشهد یا هرجا دلش می‌خواهد برود. فقط کرمان نیاید ما حساسیت داریم.

صفار هرندی: بهش گفتم اوستا این قطار میره تبریز‌ها گفت نچ میره مشهد. گفتم برادر من نوشته میره تبریز. گفت برو استعفاتو بده و از قطار پیاده شو.

جوانفکر: بهش گفتم یک قطار برای این همه همراه کمه گوش نداد. جا کم آورد خیلی‌ها سرپایی آمدن مشهد. دیگه آمار دستش اومد. نیویورک صندلی به تعداد بود

رحیمی: دل گنده بود خیلی. بهش گفتم رسیدیم مشهد پاشو پیاده بشیم. گفت بشین زوده. ازش پرسیدم پس کدوم ایستگاه باید پیاده بشیم ؟ زیر چشمی نگاهم کرد و جواب داد سوار نشدیم که پیاده بشیم. کی تا حالا تو این کشور سوار چیزی شده که پیاده شه که ما دومیش باشیم ؟ پیاده‌اش کردند نامردا والا پیاده بشو نبود. سواری را دوست داشت.

سهراب سپهری: من قطاری دیدم که سیاست می‌برد و چه خالی می‌رفت.

هاشمی ثمره: از بس به ترن علاقه داشت، گفت ترن وحشت بسازیم. گفتیم زشته برادر گفت مونوریل بزنین پس. هم هواییه هم چون ما ساختیمش وحشتناکه. دید فراخی داشت به مسائل

سعید لو: وقتی سوار می‌شد همه پیاده می‌شدن. وقتی پیاده می‌شد همه سوار می‌شدن. کرامات عجیبی داشت. تو سازمان ملل یادتونه...؟

دانشجو: یک بار بهم گفت می‌دونستی هشتصد و 35 نفر سوار این قطار شده‌اند؟ گفتم این قطار این تعداد ظرفیت نداره‌ها. گفت آمار من درسته یا تو؟ گفتم البته شما. از بس قاطع بود تو حرفاش اگر می‌گفتم نه پیاده‌ام می‌کرد.

صادق محصولی: همه بهش می‌گفتن محمود جان. این سوار و پیاده شدن‌هات کلی هزینه داره‌ها. دست می‌گذاشت رو شانه‌ام و می‌گفت صادق هست. خیلی با من ندار بود. همسفر بود.
اخبارسیاسی - اعتماد
 


ویدیو مرتبط :
از ثبت نام هاشمی تا بالا بردن دست مشایی توسط احمدی نژاد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

توضیحات مشایی درباره علت عدم حضور احمدی‌نژاد در جلسه استیضاح بهبهانی 

 

توضیحات مشایی درباره علت عدم حضور احمدی‌نژاد در جلسه استیضاح بهبهانی

 

رئیس دفتر رئیس جمهور در واكنش به استیضاح بهبهانی و عدم رای اعتماد دوباره مجلس به وی گفت: استیضاح از نظر دولت عملا منتفی بود از همین رو رئیس جمهور و وزیر در جلسه روز سه شنبه مجلس حضور پیدا نكردند چرا كه استیضاح را منتفی شده می‌دانستند.

اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور صبح امروز شنبه در حاشیه مراسم تجدید میثاق رئیس جمهور و اعضای دولت با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران به سفر روز دوشنبه خود به كشور سوریه جهت شركت در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای فناوری جمهوری اسلامی ایران اشاره كرد و گفت: معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور با مركز فناوری ریاست جمهوری یك نمایشگاهی از دستاوردهای علمی و فناوری‌های نوین را در سوریه تأسیس كرده‌اند كه از روز دوشنبه آغاز خواهد شد و بنده نیز حضور خواهم یافت.

وی ادامه داد:‌ در این نمایشگاه بنا است علاوه بر نمایش توانمندی‌های علمی و فنی جمهوری اسلامی ایران با محور تكنولوژی‌های جدید و فنون جدید كه ارائه می‌شود بتوانیم همكاری‌های بین دو كشور را در زمینه فناوری‌های نوین آغاز كنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به حضور نسرین سلطانخواه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای فنی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان كرد: در این سفر بناست كه با رئیس جمهور سوریه و برخی مقامات ارشد این كشور نیز دیداری داشته باشیم و در زمینه مسائل دوجانبه و مسائل منطقه نیز گفت‌وگوهایی نیز داشته باشیم.

مشایی همچنین در پاسخ به سؤالی در خصوص دلیل عدم شركت رئیس جمهور و بهبهانی در روز استیضاح وزیر راه در مجلس تأكید كرد: همانطور كه قبلا اعلام شده از انجایی كه بر اساس مقررات وقتی استیضاحی اعلام می‌شود دولت ده روز فرصت دارد كه در این ده روز پاسخگو باشد و اگر در این ده روز كسانی كه تقاضای استیضاح كرده‌اند از نظر قبلی خود برگردند و از تقاضای خود منصرف شوند استیضاح نیز عملا منتفی خواهد بود.

وی ادامه داد: نظر به اینكه تعداد قابل ملاحظه‌ای از نمایندگان مجلس كه خواستار استیضاح وزیر راه بودند از تقاضای خود منصرف شده بودند این استیضاح از نظر دولت عملا منتفی بود از همین رو رئیس جمهور و وزیر در جلسه روز سه شنبه مجلس حضور پیدا نكردند چرا كه استیضاح را منتفی شده می‌دانستند.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین اظهار داشت: بعدا اعلام شد كه افراد جدیدی به درخواست كنندگان استیضاح وزیر راه و ترابری اضافه شده‌اند و چند مورد لیست به نحوی باطل شد كه نشان می‌داد كه اصرار خاصی بر استیضاح وجود دارد كه حتما باید استیضاحی انجام شود چرا كه این یك شائبه سیاسی كاری را نشان می‌داد.

مشایی با بیان اینكه دولت استیضاح وزیر راه و ترابری را قانونی ندانست و از همین رو در آن جلسه شركت نكرد خاطرنشان داشت: هر تصمیمی كه برای نفر جدید جهت تصدی وزارت راه لازم باشد رئیس جمهور اتخاذ خواهد كرد....../تحلیل:عصرایران