اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

نصف خودروهای تسهیلاتی فروش رفت


طرح فروش تسهیلاتی خودرو در حالی وارد چهارمین روز خود شد که به گفته نمایندگی‌های خودروسازان، استقبال عمومی از این طرح، خوب بوده و چند هزار محصول به فروش رفته است.

روزنامه دنیای اقتصاد: طرح فروش تسهیلاتی خودرو در حالی وارد چهارمین روز خود شد که به گفته نمایندگی‌های خودروسازان، استقبال عمومی از این طرح، خوب بوده و چند هزار محصول به فروش رفته است.

بنا بر آخرین آمار، تا غروب دیروز نزدیک به 60 هزار نفر در طرح فروش تسهیلاتی، پیش ثبت‌نام به عمل آورده‌اند که 80 درصد آنها (معادل 48 هزار نفر) با واریز مبلغ پش پرداخت به حساب خودروسازان، عملا خودرو پیش خرید کرده‌اند.

 ازآنجاکه ظاهرا دولت سهمیه‌ای 100 هزار دستگاهی برای فروش تسهیلاتی خودرو در نظر گرفته، تا دیروز تقریبا نصف ظرفیت موجود فروش رفته است. آن‌طور که خبر می‌رسد، رکورد فروش همچنان در دست پژو 405 و پراید و تیبا است، به نحوی که مشتریان بیشترین استقبال را از این خودروها (به‌دلیل قیمت پایین‌تر) به عمل آورده‌اند.

 هر چند پیش‌تر شایع شده بود که امکان انصراف از پیش خرید خودروها وجود ندارد، اما به گفته خودروسازان، مشتریان می‌توانند تا زمانی که اسناد فروش شان در اختیار بانک مرکزی قرار نگرفته و تسهیلات 25 میلیون تومانی به آنها تعلق نگرفته باشد، انصراف داده و پول خود را پس بگیرند.

خودروسازان تاکید می‌کنند که در این صورت ظرف 48 ساعت پول واریزی به عنوان مبلغ پیش پرداخت، به مشتریان عودت داده خواهد شد. نکته دیگر در مورد فروش تسهیلاتی این است که خودروسازان وعده تحویل محصولات پیش فروش شده را ظرف یک روز تا یک ماه داده‌اند.

 البته این بازه زمانی از وقتی حساب می‌شود که مراحل اداری مانند دریافت چک‌های اصل و فرع، ارسال مدارک فروش به بانک مرکزی و واریز تسهیلات 25 میلیون تومانی به حساب شرکت‌های خودروساز، انجام شود. البته به نظر می‌رسد برخی خودروها مانند تندر-90 که تیراژ کمی دارند، از این قاعده کلی مستثنی بوده و تحویل آنها بیش از یک ماه طول بکشد.


ویدیو مرتبط :
پراید پیشتاز فروش تسهیلاتی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

فروش لیزینگی پرادو 4 درب آغاز شد/فروش اقساطی یکی از محبوب ترین خودروهای ب ام وفروش لیزینگی پرادو 4 درب آغاز شد

فروش لیزینگی خودرو پرادو 4 درب از سوی واسپاری ملت آغاز شد

پس از قطع واردات خودرو در اوایل دهه 70 شمسی خودروهای داخلی شاسی بلند مانند پاترول بازار را فتح کردند، اما پس از آن تولید این خودروها به دلیل مصرف بالایشان کاهش یافت و واردات خودرو دوباره آغاز شد.

در این بین  این تویوتا بود که با محصول پرادوی خود بازار پاترول سواران را به دست آورد. پرادو از سواری نرم و جذابی برخوردار است به خصوص در نمونه سه در شش سیلندر که قدرت بالایی نیز دارد. صندلی های پرادو بسیار راحت است.

حتی فضای بار آن در مدل سه در نیز قابل قبول است می توان بدون خواباندن صندلی ردیف دوم روی  محل بار آن حساب کرد. این روزها پرادو توانسته جای خود را در بازار به دست بیاورد و از بازار دست دوم خوبی نیز برخوردار است و افت قیمت کمتری را در نمونه های کار کرده به نسبت پاجرو و مورانو شاهد هستیم. گفتنی است جدول فروش این خودرو به شرح فایل پیوست قابل مشاهده است:

 

فروش لیزینگی خودرو پرادو4 درب,بازار خودرو

 مشاهده اندازه واقعی تصویر

 

 

فروش اقساطی یکی از محبوب ترین خودروهای ب ام و

واسپاری ملت از آغاز فروش اقساطی خودرو bmw x3 خبر داد.

(BMW X3) خودرویی شاسی بلند است و اولین نسل از این خودرو در کمپانی ب ام و (BMW) بشمار می رود . از موتوری 6سیلندر به حجم 3 لیتر استفاده کرده که این پیشرانه توانایی تولید 225 اسب بخار را دارد . انتقال نیرو در آن به هر چهار چرخ می باشد. گفتنی است جدول تسهیلات اعطایی از سوی واسپاری ملت به شرح زیر است.

 

فروش اقساطی محبوب ترین خودروهای ب ام و

مشاهده اندازه واقعی تصویر

 

 

  

قیمت انواع خودرو در بازار ایران

 

/باشگاه خبرنگاران