اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

نزاع برسر محل چرای دام، قتلی را رقم زد 

 

نزاع برسر محل چرای دام، قتلی را رقم زد

 

 

مردی كه به دلیل اختلاف برسرمحل چرای دام در یك نزاع، فردی را با سلاح گرم از پای درآورده بود، دستگیر شد.

ماموران انتظامی شهرستان ملایر در ظهر بیست و دوم مرداد ماه سال جاری از طریق دریافت پیام از مركز فوریت های پلیسی «۱۱۰» در جریان نزاع منجر به قتل در روستای «چشم پهن» قرار گرفتند.

با دریافت این خبر بلافاصله تیمی از ماموران انتظامی ملایر برای تعیین صحت و سقم این گزارش به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از محل با جسد بی جان یكی از روستائیان مواجه شدند كه با شلیك گلوله ای از پای در آمده بود.

با تعیین صحت این گزارش، ماموران انتظامی ملایر مراتب را به كارآگاهان پلیس آگاهی اطلاع و با حضور كارآگاهان در محل تحقیقات برای واكاوی زوایای پنهان این پرونده آغاز شد.

كارآگاهان در تحقیقات اولیه دریافتند میان چند تن از روستاییان بر سر محل چرای دام اختلافی پیش آمده كه این اختلاف به درگیری مسلحانه منجر شد كه در این راستا كارآگاهان پلیس هفت تن از عاملان این نزاع منجر به قتل را شناسایی و دستگیر كردند.

همچنین ماموران در بازرسی از این افراد سه قبضه سلاح و مهمات كشف و ضبط كردند، با وجود این كه كارآگاهان پلیس آگاهی هفت تن از عاملان این نزاع را شناسایی و دستگیر كرده بودند، اما با تحقیقات بیشتر دریافتند كه متهم به قتل و عامل اصلی نزاع قبل از حضور ماموران پلیس از محل حادثه متواری شده بود.

به گزارش ایسنا، با كسب این خبر ماموران، شناسایی و دستگیری قاتل را در دستور كار خود قرار داده تا این كه با انجام اقدامات فنی و پلیسی سرانجام متهم به قتل متواری كه «عسگر» نام داشت را دستگیر كردند.

با وجود این كه متهم به قتل در اعتراف خود صراحتا به عمل مجرمانه اعتراف كرده بود، اما ماموران پلیس دریافتند كه قتل به وسیله سه قبضه سلاح مكشوفه در صحنه جرم رخ نداده است، به همین دلیل با بررسی تخصصی و وجود شواهد و قرائن اسلحه چهارم را كه متعلق به متهم بود را در مكانی دور پیدا كردند.

به گزارش ایسنا، متهم به همراه پرونده متشكله در اختیار مقام قضایی قرار گرفته است..../خبرگزارى ایسنا


ویدیو مرتبط :
خوشه دهی قوی گندمی که قرار بود چرای دام شود (زبان آذری)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نزاع از نوع عاشقانه! 

نزاع از نوع عاشقانه

 

نزاع از نوع عاشقانه!بسیاری عقیده دارند که زندگی زناشوئی اصولا یک نوع نزاع دوستانه است و اختلاف خلقت بین آن دو ایجاب می کند که با یکدیگر گاهگاهی نزاع کنند، و خداوند حکیم طوری این دو جنس مخالف را با همدیگر پیوند داده و بین آن ها الفت ایجاد کرده که پرخاش ها و تندخوئی ها در برخی از اوقات ثمربخش است. از این رو کمتر خانواده ای است که در طول زندگی زناشوئی خود دچار بحران های زودگذر نشود.

 

غالبا اختلافات جزئی و کلی در اکثر خانواده ها بین زن و شوهر امری است طبیعی که نه تنها به مراحل خطر و بحران شدید و جدائی نمی کشد بلکه دنبال آن یک نوع محبت و سازش پدید می آید . اگر نزاع اصلا صورت نگیرد ناراحتی های دو طرفه انباشته و متراکم شده و یکباره بسان کوه آتشفشان منفجر می شود .

عدم موافقت ها همیشه جدایی پیش نمی آورد بلکه پیش از ناسازگاری عدم توانایی هریک از طرفین در غلبه بر مشکلات موجب جدایی می شود.

 

 

اختلافات خانوادگی را چگونه می توان حل کرد؟

 

-آشنایی به حقوق یکدیگر و عمل کردن به وظایف .

 

- وقتی را برای گفتگو و گوش دادن به صحبت ها و احیانا انتقادهای یکدیگر قرار دادن و هر یک از زن و شوهر بدانند که وقت انتقاد چه موقعی است. در قانون اسلام آمده است که وقتی احساسات خصومت آمیز و عصبانیت زیاد بر وجودتان مستولی است و سخت عصبانی هستید اصولا از تصمیم گرفتن و از هرگونه انتقاد بپرهیزید.

 

مشاوران خانواده می گویند: روابط زن و شوهر وقتی صمیمانه باشد انتقاد سازنده معجزه می کند.

 

بهترین موقع انتقاد زن و شوهر از یکدیگر هنگامی است که استراحت لازم را کرده باشند و به اصطلاح سرحال باشند. زن و شوهر ها باید حتی الامکان سعی کنند انتقاد عملی و زبانی خود را از یکدیگر در میان اعضاء خانواده به خصوص در حضور افراد فامیل و خویشان مطرح نسازند.

 

-سازش باید دو طرفه باشد ، نه اینکه همیشه یکی از دو طرف کوتاه بیاید، اگرچه سفارش شده کوتاه آمدن از طرف زن بخاطر داشتن روحیه لطیف و محبت آمیز شروع شود اما مرد هم نباید همیشه منتظر شود زن کوتاه بیاید.

 

-اگر خدای ناکرده اختلافات عمیق می شود مطابق پیشنهاد کتاب انسان ساز الهی یعنی قرآن کریم و تاکید روایات ائمه(ع) نمایندگانی از دو طرف جمع شوند و به این مشکل خاتمه دهند.

 

- از دخالت دادن و یا حتی مطلع کردن دیگران از این نزاع ها خودداری شود ، حتی فرزندان هم نباید متوجه شوند که در روحیه لطیف آن ها موثر خواهد بود. ابتدا بچه ها را به منزل اقوام یا همسایه ببرند ، بعد با هم برای حل اختلاف گفتگو نمایند.

 

-در گفتگو سعی شود اختلافات و صحبت های قبل را به میان نکشند و همدیگر را به این خاطر ملامت نکنند که تو قبلا چنین و چنان بودی و یا فامیل هایت هم همین طور لجباز بودند.

 

-این را هر دو به یاد داشته باشند که اولین راه حل آخرین راه حل نیست و از به زبان آوردن کلمه طلاق در خانه خودداری نمایند ، وقتی کلمه طلاق به میان آمد بنیان خانواده به لرزه درمی آید. همان طور که وقتی طلاق عملی شود عرش خدا به لرزه در می آید.

 

نزاع از نوع عاشقانه

 

رعایت موارد زیر می تواند به پیوند بیشتر شما با همسرتان بینجامد:

 

1) ارتباط کلامی صمیمانه: یکی از مواردی که در تحکیم روابط زن و شوهر بسیار موثر است ارتباط کلامی و نوع محبت و مبادله کلمات و حرف هایی است که در طول شبانه روز بین زن و شوهر مطرح می شود.

مصادیق ارتباط کلامی صمیمانه: «مزاح و شوخی»، «تمجید و تعریف از یکدیگر» و «با کلمات زیبا همدیگر را صدا کردن»

 

2) زمانی را برای صحبت کردن برای همسر اختصاص دهید: همسران پرمشغله اصولا از محبت کردن غافل می شوند. در نهایت از نظر احساسی فاصله ای میان آنها ایجاد می شود و پر کردن این خلاء کاری دشوار است. بهترین راه حل برای جلوگیری از این فاصله ، اختصاص روزانه چند دقیقه برای صحبت کردن با هم است.

 

3) از کنجکاوی بیش از حد بپرهیزید: اگر احساس کنید که همسرتان رازی را از شما مخفی می کند، به دنبال یافتن سرنخ به سراغ اوراق خصوصی او نروید. باز کردن نامه های طرف مقابل یا خواندن دفتر یادداشت وی و به سراغ کیف او رفتن نقص مالکیت و حدود او می باشد بگذارید تا او در زمانی که احساس می کند مناسب است حقیقت را به شما بگوید.

 

4) از اعتماد همدیگر سوء استفاده نکنیم: اغلب همسران از اسرار به عنوان حربه ای علیه یکدیگر استفاده می کنند. یک وکیل به همسر خود گفته بود که با همکارانش مشکل دارد مدتی بعد که آن دو با یکدیگر بحث کردند، همسرش به او گفت: «می بینی هیچ کس نمی تواند با تو کنار بیاید»، این سوء استفاده از اسرار همسر، اعتماد به همدیگر را کمتر می کند.

 

5) نسبت به هم صداقت داشته باشید: صداقت زیربنای زندگی است و همه صفات عالیه در آن نهفته است. صداقت نهایت شکوفایی عزت در زندگی یک زن و شوهر است. عدم صداقت و دو رویی، آفت بزرگ خانواده است که زن و شوهر می توانند از روز اول با عهد و پیمان بر این که زیر بنای زندگی شان صداقت باشد، این آفت را دور کنند.

 

6) گذشت در برابر لغزش ها: برای افرادی که مدت ها با یکدیگر زندگی می کنند سرزدن لغزش و اشتباه و خطا امری عادی و متعارف است. بنابراین لازم است با عفو و گذشت از خطاها و اشتباهات یکدیگر چشم پوشی نمایند و آن ها را به رخ طرف مقابل نکشند.

منبع:www.tebyan.net