اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

نجات بچه خرسی که ۱۰ روز سرش در ظرف آب گیر کرده بود! 

نجات بچه خرسی که ۱۰ روز سرش در ظرف آب گیر کرده بود!

 

مسئولان حفاظتی جنگلی در فلوریدا بچه خرس بازیگوشی که سر آن به مدت ۱۰ روز در یک مخزن پلاستیکی آب گیر کرده بود را پیش از آنکه بمیرد نجات دادند.

 

این بچه خرس ۶ ماهه به همراه مادر و برادرش در جنگل ملی اوکالا در فلوریدا زندگی می کند.

 

سر این بچه خرس بازیگوش ۱۰ روز قبل در یک مخزن پلاستیکی آب گیر کرد.

 

به همین دلیل جنگلبانان نام این توله خرس را "جار- هد" (سر- مخزنی) گذاشتند.

 

سرانجام جنگلبانان این پارک با همکاری نمایندگان کمیسیون محافظت از حیات وحش این بچه خرس را پیش از آنکه از گرسنگی و تشنگی بمیرد نجات دادند.

 

"سر- مخزنی" زمانی که در میان زباله ها مشغول پیدا کردن غذا بود دچار این مشکل شده بود.

 

مایک اورلاندو زیست شناس این کمیسیون توضیح داد: "مردم منطقه واقعا بزرگواری کردند که پس از دیدن این خرسها به ما زنگ زدند."

 

براساس گزارش ABC، این گروه از دو روز قبل برای به دام انداختن این بچه خرس تله های امن گذاشته بودند اما این خرس بازیگوش از ۸ روز قبل از آن دچار این مشکل شده بود.

 

پس از نجات "سر- مخزنی"، این بچه خرس توانست در کنار مادر و برادرش از خوردن غذا لذت ببرد.

 

تیم کمیسیون حیات وحش، پس از آرام کردن خرس مادر با داروهای خواب آور به مداوای بچه خرس پرداختند.

 

سپس "سر- مخزنی"، مادر و برادرش را در یک قفس گذاشتند. به محض آنکه خرس ماده از خواب بیدار شد شروع به شیر دادن بچه ها کرد و بعد دامپزشکان هر سه آنها را به یک منطقه کم جمعیت که برای زندگی خرسها مناسب باشد انتقال دادند.


ویدیو مرتبط :
عملیات نجات خرسی که سرش در سطل گیر کرد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

چه کسانی در شب قدر نجات پیدا کرده اند؟ 

 

چه کسانی در شب قدر نجات پیدا کرده اند؟

 


اندیشه - دانایی «لیله القدرخیر من الف شهر» دشوار است، چه رسد به دارایی اش. البته راه دشوار نیست. اگر دشوار بود ما را امر نمی کردند، دعوت نمی کردند. دشواری مال کسی است که کوله بار خود را بر دوش دارد. اگر بار خودبینی را به زمین بگذارد، سبک می شود.جریان قدر و احیاء و گرامیداشت قرآن و بهره برداری از فضل لیله القدر جزء «دولت قرآن» است. و این دولت همواره مورد درخواست ماست و از ذات اقدس اله مسئلت می کنیم «نسئلک دوله ً کریمه ً تعزّبها السلام و أهله و تذ لّ بها النّفاق و أهله. و هنگام ظهور بقیه الله ارواحنا فداه، این دولت تجلی می کند. نموداری از دولت قرآن را ذات اقدس اله در دولت سلیمان و ملک سلیمان ذکر کرد. فرمود: گوشه ای از دولت الهی را به سلیمان داده ایم. ولی به شما صدها برابر خواهیم داد.ملک سلیمان بر این محور بود که آن حضرت بامداد راه یک ماهه می رفت و شامگاه راه یک ماهه. دولتی که بر باد مستقر باشد اینقدر قدرت دارد که مسافر خود را در یک نیم روز به اندازه یک ماه راه ببرد. سالک خود را در پگاه یا شامگاه به اندازه یک ماه راه ببرد... اما دولت قرآن یک شبه ره صدساله می برد. این هزار ماه که در طی یک قرن در حدود هشتاد سال خلاصه می شود، دولت قرآن است.
ادراک لیلة القدر کار آسانی نیست؛ فهمش آسان نیست چه رسد به حضور و ظهور و رسیدن به اصل آن. و ما أدراک ما لیلة القدر. خاصیت دولت قرآن، این است که لیله القدر خیر من ألف شهر. اگر بزرگانی گفتند: هرچه دارند همه از دولت قرآن دارند و یا «یک بیت از این قصیده به از صد رساله است» و یا سروده اند این طفل یک شبه ره صدساله می رود...همه نشأت گرفته از همین دولت قرآن است. از مناجات های لطیف و ظریف خواجه هروی این است که دارا شدن مهم است، نه دانا شدن! آن مناجات های لطیف خواجه انصاری را که می خوانید، می بینید به خدا عرض می کند که دانا شدن مهم نیست. اگر کسی زحمت بکشد، دانا بشود؛ فقیه، حکیم، ادیب، متکلم و محدث بشود، این دانای علم است و این مهم نیست. به دلیل اینکه صدها نفر در طول سالها به حوزه ها و دانشگاه ها راه یافتند و دانا شدند. مهم دارا شدن است نه دانا شدن.


دانایی «لیلة القدر خیر من الف شهر» دشوار است، چه رسد به دارایی اش. البته راه دشوار نیست. اگر دشوار بود ما را امر نمی کردند، دعوت نمی کردند. دشواری مال کسی است که کوله بار خود را بر دوش دارد. اگر بار خودبینی را به زمین بگذارد، سبک می شود. وقتی سبک شد، تخفّفوا تلحقوا... وجود مبارک رسول اعظم علیه و علی آله آلاف التحیه و الثناء فرمود: نجی المخفّفون... آنها که سبک بالند نجات پیدا کرده اند.پرکشیدن با سنگین بال و سنگین بار بودن، ممکن نیست. کار «جعفر طرار» نیست که یک شبه ره صد ساله را طی کند، کار «جعفر طیار» است. طراری را کنار گذاشتن و طیار شدن با مراسم احیاء هماهنگ است و شدنی است.