اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

ناگفته‌ های تعلیق «نشاط»


سردبیر روزنامه‌ی نشاط که عصر دیروز بعد از حدود چهارماه فعالیت مستمر، با اعضای تحریریه‌ی این نشریه خداحافظی کرد دلیل تعلیق انتشار نشاط را توضیح داد.

خبرگزاری ایسنا: سردبیر روزنامه‌ی نشاط که عصر دیروز بعد از حدود چهارماه فعالیت مستمر، با اعضای تحریریه‌ی این نشریه خداحافظی کرد دلیل تعلیق انتشار نشاط را توضیح داد.

ماشا‌ءالله شمس‌الواعظین با بیان این‌که مسوولان روزنامه‌ی نشاط گمان می‌کردند که پرونده‌ی این روزنامه از نظر حقوقی تمام مراحل اداری خود را در دیوان عالی کشور گذرانده است و منعی برای انتشار روزنامه به‌لحاظ قانونی وجود ندارد تصریح کرد: با اعلام رسمی شروع فعالیت به‌منظور انتشار روزنامه‌ی نشاط، دادیار دادسرای رسانه طی نامه‌ای به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دادنامه‌ای استناد کرد که قبلا به‌دلیل ورود ریاست محترم قوه‌ی قضاییه در شکل اعمال ماده‌ی 18 صادر شده بود و انتشار روزنامه‌ی نشاط را همچنان با مشکل حقوقی مواجه می‌کرد.

او ادامه داد: با صبوری و گفت‌وگوهای فراوان با نهادهای مربوط، بویژه استعلام‌هایی که از واحدهای فرهنگی مسوول گرفته شد مانعی بر سر راه ازسرگیری فعالیت مطبوعاتی ما مشاهده نشد و تقریبا همه‌ی مسوولان از ورود یک تیم مطبوعاتی پرسابقه به فضای رسانه‌یی کشور استقبال نشان دادند و این کار را برای بالا بردن تراز روزنامه‌نگاری ایرانی مفید دانستند.

سردبیر روزنامه‌ی نشاط با بیان این‌که «متأسفانه باخبر شدیم که روزنامه‌ی نشاط تا روشن شدن تکلیف پرونده‌ی قضایی‌اش غیرقابل انتشار است» تصریح کرد: اگرچه مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از بلامانع بودن انتشار این روزنامه سخن به میان آورده بودند انتظار بدیهی گردانندگان روزنامه این بود که در فضای امید و تدبیر و وعده‌های انتخاباتی ریاست محترم جمهوری، روزنامه‌نگاران حرفه‌یی و پرسابقه‌ی کشور از حق طبیعی‌شان برای اشتغال در حرفه‌ی مورد علاقه‌ی خود بهره‌مند شوند؛ اما با کمال تأسف موضوع انتشار روزنامه فقط دو روز پس از انتشار «منشور حقوق شهروندی» توسط رییس‌جمهور که در آن بر ضرورت آزادی بیان و مطبوعات تأکید شده است در ابهام عمیقی فرو رفت.

شمس‌الواعظین اضافه کرد: گردانندگان این روزنامه که هر لحظه برای انتشار دکه‌یی آن آماده بودند با جمع‌بندی وضعیت به‌وجود آمده و بررسی هزینه‌های سرسام‌آور به کار رفته، به این نتیجه رسیدند که فعالیت خود را به‌طور موقت به حالت تعلیق درآورند تا وعده‌ی ‌مسوولان محترم فرهنگی و قضایی کشور، بویژه اظهار نظرهای اخیر دادستان محترم کشور و سخنگوی قوه‌ی قضاییه جامه‌ی عمل بپوشد و این گروه حرفه‌یی در قالب یک رسانه‌ی مستقل و مسوول، فعالیت خود را از سر گیرد.

این روزنامه‌نگار اضافه کرد: از همه‌ی مسوولان که تا این نقطه به مجموعه‌ی روزنامه‌ی نشاط کمک کردند تشکر می‌کنیم و از همه بالاتر از همه‌ی مخاطبان آشنای روزنامه به‌طور موقت خداحافظی می‌کنیم. به امید سلامی دوباره و فشردن دست یکایک مخاطبان روزنامه‌ی نشاط.


ویدیو مرتبط :
حجت الاسلام ماندگاری | نشاط صادق - نشاط کاذب

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ناگفته های اجلاس مکه: غیبت احمدی نژاد در نشست دوم و عدم اعلام مخالفت ایران با تعلیق سوریهاخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

ناگفته های اجلاس مکه: غیبت احمدی نژاد در نشست دوم و عدم اعلام مخالفت ایران با تعلیق سوریه

نکته قابل توجه این که محمود احمدی نژاد در این اجلاس که با موضوع سوریه برگزار شده بود ، سخنرانی کرد ولی حتی یک جمله هم درباره سوریه و دیدگاه ایران نسبت به آن نگفت! "نزار بن عبید مدنی" وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی گفت: تصمیم گیری نشست سران کشورهای اسلامی درباره سوریه به صورت شبه اجماع انجام شد.

به گزارش عصر ایران، به نقل از روزنامه سعودی المدینة ، مدنی افزود: اختلاف نظری درباره محتوای تصمیمات نشست سران کشورهای اسلامی در مکه از جمله تعلیق عضویت سوریه در سازمان همکاری اسلامی وجود نداشت.

براساس پخش مستقیم شبکه های تلویزیونی عربستان سعودی، محمود احمدی نژاد ، برخلاف روز اول ، در نشست روز دوم و پایانی اجلاس سران کشورهای اسلامی در مکه در پامداد پنجشنبه گذشته شرکت نکرد و هیئت ایرانی دراین نشست به ریاست علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه حاضر شد.

خودداری احمدی نژاد از حضور در این نشست در حالی بود که وی در مکه حضور داشت.

همچنین در نشست بامداد پنجشنبه سران کشورهای اسلامی در مکه، درباره موضوع تعلیق عضویت سوریه در سازمان همکاری اسلامی (کنفرانس اسلامی) به دلیل موافقت همه اعضا، رای گیری انجام نشد و این موضوع با اجماع، به تصویب رسید.

قبل از این و در نشست وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی اعلام شده بود که دو کشور ایران و الجزایر با تعلیق عضویت سوریه در این سازمان مخالفت کرده اند اما وزارت خارجه الجزایر این موضوع را تکذیب کرد.

در این شرایط به دلیل اینکه ایران تنها مخالف تعلیق عضویت سوریه در سازمان همکاری اسلامی بود ، در صورت تقاضای رای گیری ، ایران در مقابل همه اعضای سازمان همکاری اسلامی قرار می گرفت به همین دلیل از تقاضای رای گیری خودداری کرد. با این همه، پس از صدور بیانیه نشست مکه و اعلام رسمی تعلیق عضویت سوریه در سازمان همکاری اسلامی، مقامات وزارت خارجه ایران به شدت از موضوع تعلیق عضویت سوریه ، انتقاد کردند.

نکته قابل توجه این که محمود احمدی نژاد در این اجلاس که با موضوع سوریه برگزار شده بود سخنرانی کرد ولی حتی یک جمله هم درباره سوریه و دیدگاه ایران نسبت به آن نگفت!او پیش از این هم در اجلاس مشورتی تهران راجع به سوریه ، در جمع مهمانان حاضر سخن گفته بود ولی در آنجا هم حتی یک کلمه درباره سوریه حرف نزد!

پس از اجلاس تهران که از احمدی نژاد در این باره انتقاداتی شد ، برخی حامیان دولت می گفتند که او بنا دارد طرحش درباره سوریه را در اجلاس مکه بیان کند و جهان را

احمدی نژاد به دعوت ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی برای حضور در نشست سران کشورهای اسلامی در مکه در روزهای در بامداد روزهای چهارشنبه و پنج شنبه گذشته، هفته گذشته به این کشور سفر کرد./عصرایران