اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

ناطق نوری: مذاکره کنندگان هسته ای نیازمند حمایت مردم و مسوولان هستند/ روضه خوان ها کاسه داغ تر از آش نشوندعلی اکبر ناطق نوری

ناطق نوری: مذاکره کنندگان هسته ای نیازمند حمایت مردم و مسوولان هستند

ˈعلی اکبر ناطق نوریˈ رییس دفتر بازرسی دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به حمایت رهبر معظم انقلاب از مذاکره کنندگان هسته ای، خواستار حمایت جدی همه گروه های سیاسی کشور از آنان شد و گفت: مذاکره کنندگان هسته ای نیازمند پشت گرمی و حمایت هستند.

به گزارش ایرنا، ناطق نوری روز جمعه در مراسم بزرگداشت مرحوم حبیب الله عسگراولادی در مدرسه شهید مطهری، گفت: شیعه تندرو نیست و جلوتر از امام خود حرکت نمی کند.

وی به تذکرات مقام معظم رهبری درباره نگه داشتن حرمت ها اشاره کرد و افزود: وقتی به برخی توهین کنندگان به شخصیت ها می گوییم چرا تابع رهبری نیستید و حرمت ها را نگه نمی دارید؟ می گویند ما می خواهیم جاده صاف کن رهبری باشیم.

ناطق نوری ادامه داد: آیا واقعا در شرایط کنونی جهان، منطقه و کشور به تشنج کشاندن جامعه کار درستی است. ما امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت هستیم.

وی دولت یازدهم را روبرو با سخت ترین چالش ها دانست و گفت: دولت نیازمند حمایت مردم و مسوولان است و نباید در حمایت از آنها کوتاهی کرد.

ناطق نوری ادامه داد: رهبری معظم انقلاب حرف و نظرش را صریح بیان می کنند و درباره تیم مذاکره کننده نیز فرمودند اینها بچه های انقلاب هستند.

وی افزود: ما روزی در حال جنگ با صدام بودیم و امروز دیپلمات های ما در حال تقابل دیپلماتیک با دشمن هستند و در این تقابل به پشت گرمی و حمایت نیاز دارند.

ناطق نوری تیم مذاکرات را مورد تایید رهبر معظم انقلاب دانست و تاکید کرد: حتی در صورت نپذیرفتن پیشنهادهای ایران توسط غرب، حداقل فایده مذاکرات این است که ما دشمن را بهتر شناخته ایم.

وی حمایت صریح مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده در آستانه محرم را نشانه ای معنادار عنوان کرد و افزود: روضه خوان ها و منبری ها مراقب باشند کاسه داغ تر از آش نشوند و آرامش جامعه را در نظر بگیرند.

ناطق نوری به مواضع اخیر مرحوم عسگراولادی برای ایجاد وحدت در میان گروه های سیاسی کشور اشاره کرد و گفت: در این اواخر مرحوم عسگراولادی برای ایجاد وحدت در جامعه و کشور مردانه موضع گرفت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: عده ای این موضع را که مورد تقدیر رهبری معظم انقلاب قرار گرفت برنتابیدند و شروع به ملامت وی کردند.

ناطق نوری به مبارزات مرحوم عسگراولادی در سال های قبل از انقلاب اشاره کرد و او را مصداق واقعی شیعه دانست و گفت: عسگراولادی بعد از رحلت حضرت امام (ره) همواره با مقام معظم رهبری و مطیع، مخلص و در عین حال آزاده و منصف بود.

/ایرنا

 


ویدیو مرتبط :
کاسه داغ تر از آش- رحیم پور اذغدی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

خاتمی: مردم موفقیت مذاکرات هسته‌ای را قدر می‌دانند و پشتیبان دولت و مذاکره‌کنندگان هستندسید محمد خاتمی

خاتمی: مردم موفقیت مذاکرات هسته‌ای را قدر می‌دانند و پشتیبان دولت و مذاکره‌کنندگان هستند

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی رئیس‌جمهور پیشین کشورمان امشب در ملاقات و دیدار با جمعی از شخصیت‌های استان یزد، ضمن بحث درباره پیگیری‌های انجام شده در زمینه مسأله هسته‌ای، گفت که مردم ایران موفقیت در مذاکرات با 1+5 را قدر می‌دانند و پشتیبان دولت و مذاکره‌کنندگان خواهند بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دفتر سیدمحمد خاتمی، وی در این دیدار اظهار کرد: تلاش ارجمند دولت و هیأت مذاکره‌کننده در مورد پرونده هسته‌ای به یاری خداوند به نتیجه‌ای مطلوب رسید و اولین گام در جهت تأمین منافع ملی و نیز سیر به سوی کاهش تنش و ان‌شاءالله حل نهایی مسأله، محکم برداشته شد.

رییس‌جمهور پیشین کشورمان تاکید کرد: ملت بزرگوار ایران این موفقیت را قدر می‌داند و بدون تردید پشتیبان دولت و وزیر محترم امور خارجه و گروه مذاکره‌کننده خواهد بود.

خاتمی تصریح کرد: شادی مردم، نشانه رضایت آنان است.

/ایسنا