اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

موتورسیکلت الکتریکی از جنس فیبرکربن با گشتاور باورنکردنی 400 نیوتن متراخبارگوناگون - موتورسیکلت الکتریکی از جنس فیبرکربن با گشتاور باورنکردنی 400 نیوتن متر

شرکت بلژیکی Saroléa ابرموتورسیکلت الکتریکی اس.پی.۷ را برای قهرمانی در رقابت‌های تی.تی زیرو عرضه کرده است. صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این محصول ۲.۸ ثانیه طول می‌کشد.

۱۸۰ اسب بخار قدرت، ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور، ۲۰۰ کیلوگرم وزن و بیشینه سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت، تعبیر خواب خوشی است که Saroléa، نخستین کمپانی بلژیکی سازنده موتورسیکلت برایمان دیده است. این رویای شیرین که SP7  نام دارد کاملا از فیبرکربن ساخته شده و برای حضور در مسابقات موتورسیکلت های الکتریکی TT Zero طراحی شده است.

 مشخصات فنی SP7 ثابت کرده که موتورسیکلت های الکتریکی با سرعتی باورنکردنی در حال ارتقا هستند و در ده سال آینده در هر مقوله ای با فاصله ای چشم گیر موتورسیکلت های بنزینی را پشت سر می گذارند. درحال حاضر وزن و قدرت آن با نمونه های سوخت فسیلی از ۵ تا ۶ سال قبل قابل مقایسه است اما گشتاور ۴۰۰ نیوتن متری اش شتابی باورنکردنی به آن خواهد بخشید به‌طوری‌که صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت آن ۲.۸ ثانیه طول می‌کشد.

با بهره گیری از جعبه دنده تک سرعته سواری با SP7  ساده تر از آن چیزی است که بتوان تصور کرد؛ به عبارتی خبری از کلاچ نیست و نیروی مضاعف اس.پی۷ به محض گاز دادن در دسترس است.

 SP7  بسیار زیبا است و از طراحی موتورسیکلت های قدیمی بخصوص در قسمت صندلی و باک سوخت سود می جوید.

اخبار,اخبارگوناگون,موتورسیکلت الکتریکی

اخبار,اخبارگوناگون,موتورسیکلت الکتریکی

اخبار,اخبارگوناگون,موتورسیکلت الکتریکی

اخبار,اخبارگوناگون,موتورسیکلت الکتریکی

اخبار,اخبارگوناگون,موتورسیکلت الکتریکی

اخبار,اخبارگوناگون,موتورسیکلت الکتریکی

اخبارگوناگون - خبرآنلاین

 


ویدیو مرتبط :
بررسی موتورسیکلت الکتریکی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

عجیب‌ترین موتورسیکلت الکتریکی به قیمت 115,000,000 توماناخبارگوناگون - عجیب‌ترین موتورسیکلت الکتریکی به قیمت 115,000,000 تومان

جوهامر الکتروکروزر یکی از نخستین موتورسیکلت‌های الکتریکی است که با شارژ کامل می‌تواند 200 کیلومتر را پشت سر بگذارد. این موتورسیکلت های‌تک به زودی روانه بازار خواهد شد.

جوهامر الکتروکروزر از یکی از عجیب‌ترین طراحی‌های موتورسیکلت بهره می‌برد. این موتورسیکلت اتریشی در ماه فوریه / بهمن گذشته در موتورشوی لینز رونمایی شد و به زودی روانه بازار خواهد شد.

علاوه بر طراحی عجیب و غریب کلاسیک و مدرن، خصوصیات دیگر آن نیز قابل توجه است. در این مدل از داشبوردهای معمول خبری نیست و اطلاعات سرعت و شارژ روی آینه‌ها به نمایش در می‌آیند (فکرش را بکنید اگر آینه‌ها بشکنند، هزینه تعویض آن‌ها چقدر خواهد شد؟!).

در قسمت جلو شاهد سیستم فرماندهی و سیستم تعلیق HCS هستیم. در نتیجه عملیات ترمزگیری از فشار‌های سیستم تعلیق به خوبی جدا شده، اما استفاده از HCS به مراتب گران قیمت‌تر از چنگال‌های معمول است.

ویژگی طلایی این موتورسیکلت پک باتری آن است. جوهامر که از باتری 12.7 کیلوواتی تغذیه می‌کند، جزو نخستین موتورسیکلت‌های الکتریکی است که با هر شارژ کامل قادر است 200 کیلومتر را پشت سر بگذارد. این رقم بسیار قابل توجهی برای موتورسواران است چرا که 200 کیلومتر در یک موتورسیکلت بنزینی با مصرف سوخت بالایی طی می‌شود.

پک باتری توسط خود کمپانی طراحی شده و امکان تولید محصول دومی را برای آن به وجود می‌آورد. عمر تضمین شده این باتری 200 هزار کیلومتر یا به عبارتی 4 سال است.

از طرف دیگر منبع تامین نیروی الکتریکی جوهامر در توپی چرخ عقب آن جاسازی شده و مانند یک سیستم ترمز احیا کننده (ژنراتور) عمل می‌کند. پک باتری به خوبی زیر بدنه پنهان شده و ظاهری یکدست، حساب شده و منظم در جوهامر ایجاد کرده است.

همان طور که مشخص است این موتورسیکلت دو پدال دارد که یکی عقب‌تر و دیگری جلوتر است. پدال عقب برای یک سواری استاندارد طراحی شده که طی آن، که راننده کاملا صاف نشسته و بر سواری مسلط است. پدال جلو هم برای سواری‌های راحت‌تر و لذت بخش‌تر مانند گشت در بزرگراه طراحی شده تا راننده بتواند به عقب متمایل شده و پاهایش را به سمت جلو بکشد. این ویژگی تاکنون در کم‌تر موتورسیکلت الکتریکی دیده شده است. به کار گیری این پدال‌ها یک بار دیگر یادآور می‌شود که جوهامر نیازی به کنترل از طریق پا ندارد. در حقیقت در حالی که موتورسوار به پاهایش استراحت می‌دهد مثل دوچرخه از فرمان برای ترمزگیری استفاده می‌کند.

خوب حالا بابت چنین طراحی ناب و امکانات بدیع چه مبلغی باید پرداخت شود؟ پک‌های بزرگ باتری، آینه‌های داشبوردمانند جالب و سیستم HCS کار خود را کرده‌اند! مدل 8.3 کیلوواتی 31,860 دلار و نسخه Big Daddy 12.7 کیلوواتی 34,630 دلار قیمت گذاری شده است.

علاقه مندان به سواری با این موتورسیکلت سبز می‌توانند در تور کمپانی شرکت کنند و با پرداخت 420 دلار یک دور با آن بزنند. البته صبح آن روز هم به یک تور بازدید از کمپانی خواهند رفت.

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب‌ترین موتورسیکلت

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب‌ترین موتورسیکلت

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب‌ترین موتورسیکلت

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب‌ترین موتورسیکلت

اخبار,اخبارگوناگون,عجیب‌ترین موتورسیکلت

اخبارگوناگون - خبرآنلاین