اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

معرفی برترین های نمایشگاه بین المللی کتاب


برگزیدگان بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عصر امروز (شنبه) در آیین اختتامیه این نمایشگاه در مصلی امام خمینی (ره) معرفی شدند.

ایرنا: برگزیدگان بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عصر امروز (شنبه) در آیین اختتامیه این نمایشگاه در مصلی امام خمینی (ره) معرفی شدند.

در این آیین، انتشارات فاتحان و شرکت تعاونی ناشران گیلان در بخش ناشران داخلی حوزه بزرگسال، انتشارات دیباگران تهران در بخش ناشران دانشگاهی و انتشارات خوش خوان در بخش ناشران آموزشی به عنوان غرفه های برتر شناخته شدند.

در بخش کودک و نوجوان، انتشارات خانه ادبیات و جمال، در بخش ناشران الکترونیک فروشگاه الکترونیکی طاقچه و در بخش ناشران بین الملل انتشارات آوند دانش درحوزه لاتین و انتشارات ویژه نشر در حوزه عرب به عنوان غرفه های برتر معرفی شدند.

انتشارات پیام مشرق نیز به عنوان غرفه برتر حجاب توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر مستقر در نمایشگاه کتاب امسال انتخاب و معرفی شد.

همچنین بخشی از آیین اختتامیه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به تجلیل از کشور عمان و وزیر اطلاع رسانی این کشور به عنوان میهمان ویژه اختصاص یافت و از بدربن یحیی الراشدی مدیرکل حوزه وزارت اطلاع رسانی عمان به نمایندگی از وزیر اطلاع رسانی این کشور تقدیر شد.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی تهران از 16 اردیبهشت ماه با شعار خواندن، گفت و گو با جهان در مصلی تهران آغاز به کار کرده بود.

در این نمایشگاه دو هزار و 450 ناشر داخلی در 2 هزار و 160 غرفه کتاب های خود را در معرض دید علاقه مندان قرار داده اند.

در این نمایشگاه همچنین آثار بیش از 2800 ناشر خارجی به نمایش در آمده و همچنین 165 هزار کتاب خارجی عرضه شده است.

شمار دیگر کشورهای شرکت کننده در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به 65 کشور می رسد در حالی که امسال در بخش بین الملل نمایشگاه کتاب حدود 130 غرفه فعال یوده است.

هرچند امسال کشور عمان به عنوان میهمان ویژه در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور یافته اما در این رویداد فرهنگی هر روز به یک کشور شامل ایتالیا، عمان، مکزیک، فرانسه، آفریقا، تاجیکستان، افغانستان، لهستان و گرجستان اختصاص داده شد.

در آیین اختتامیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که در ضلع جنوبی مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد باقر قالیباف شهردار تهران، جمعی از ناشران و میهمانان داخلی و خارجی و اهالی قلم حضور دارند.


ویدیو مرتبط :
نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

معرفی برترین های نمایشگاه کتاب تهران


برترین ناشران کشور در سال 1390 و برترین غرفه‌های نمایشگاه کتاب تهران در سال 91 در مراسم اختتامیه این نمایشگاه معرفی شدند.

خبرگزاری مهر: برترین ناشران کشور در سال 1390 و برترین غرفه‌های نمایشگاه کتاب تهران در سال 91 در مراسم اختتامیه این نمایشگاه معرفی شدند.

 مراسم اختتامیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پیش از ظهر امروز با حضور محمد رضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهور در طبقه دوم شبستان برگزار شد.

در این مراسم از تعدادی از روسای قبلی این نمایشگاه تقدیر شد.

این افراد عبارت بودند از صباح زنگنه، علیرضا برازش، محمدعلی شعاعی و محسن پرویز. قرار بود در این بخش از محمد مهدی کرباسچی، احمد مسجدجامعی و احسان الله حجتی روسای چند دوره دیگر نمایشگاه تقدیر شود که این افراد به این مراسم نیامده بودند.

همچنین در این مراسم از ناشران برگزیده سال 1390 به شرح زیر تقدیر شد:

الف ـ حوزه ناشران بزرگسال (بخش خصوصی تهران) : در این بخش هیچ ناشری شایسته عنوان برگزیده شناخته نشد، اما هیئت داوران مشترکا انتشارات هرمس و نشر نی را  شایسته تقدیر شناخت.

بخش خصوصی شهرستان: در این بخش موسسه فرهنگی دارالحدیث به عنوان برگزیده شناخته شد.

بخش عمومی دولتی: در این بخش انتشارات سوره مهر عنوان برگزیده را کسب کرد.

در حوزه ناشران کودک و نوجوان هیچ ناشری شایسته عنوان برگزیده شناخته نشد و موسسه انتشارات محراب قلم شایسته تقدیر شناخته شد.

بخش خصوصی شهرستان: انتشارات عروج اندیشه شایسته تقدیر معرفی شد. همچنین در بخش غرفه‌های برتر بخش ناشران عمومی زیر گروه خصوصی انتشارات حکمت (از تهران) و انتشارات اسرا از قم به عنوان غرفه‌های برتر معرفی شدند.

در بخش خصوصی دانشگاهی غرفه جامع نگر برگزیده شد. در بخش خصوصی کودک و نوجوان غرفه حوا به عنوان برگزیده و غرفه جوان و حدیث مشترکا شایسته تقدیر شدند.

در بخش خصوصی ناشران آموزشی غرفه تخته سیاه به عنوان برگزیده معرفی شد، در بخش ناشران عمومی قسمت دولتی غرفه سازمان پژوهش‌های فرهنگ و اندیشه اسلامی به عنوان غرفه برتر معرفی شد .همچنین انتشارات امیرکبیر هم شایسته تقدیر معرفی شد.

در بخش غرفه‌های بین‌الملل قسمت بازار جهانی کتاب‌های لاتین ایران موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی برگزیده شد.

در بخش بازار جهانی کتاب عربی ایران بنیاد دایرةالمعارف اسلامی به عنوان برگزیده انتخاب شد.

در بخش ناشران الکترونیک ایران، موسسه خدمات کامپیوتری علوم اسلامی نور به عنوان برگزیده معرفی شد.

در بخش کشورها غرفه اتحادیه ناشران افغانستان به عنوان غرفه برتر معرفی شد.

در بخش کتب ارزی شرکت انتشارات جان وایلی به عنوان غرفه برتر معرفی شد.

در بخش کتب لاتین عرضه مستقیم انتشارات خدمات دانش کتیبه به عنوان غرفه برتر معرفی شد.

در بخش کتب عربی شرکت انتشارات آوند دانش به عنوان غرفه برتر معرفی شد.

همچنین در بخش رسانه‌های برگزیده قسمت صدا و سیما، شبکه  رادیویی جوان، شبکه دو سیما و شبکه چهار سیما برگزیده شدند.

در بخش روزنامه‌ها، روزنامه‌های اطلاعات، کیهان و تهران امروز برگزیده شدند.

در بخش خبرگزاری‌ها، خبرگزاری‌های فارس، ایرنا و ایکنا برگزیده شدند.