اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

مشهور ترین و نامی ترین ارواح دنیا! +عکسمشهور ترین و نامی ترین ارواح دنیا! +عکس

روحی که در بیشتر نمایشنامه های شکسپیر همچون مکبث و جولیوس سزار حضور دارد، هملت است که یکی از مشهورترین ارواح حماسی دنیا به شمار می رود و نقش مهمی در دنیای شعر و حماسه سرایی دارد...

1.    شاه هملت

روحی که در بیشتر نمایشنامه های شکسپیر همچون مکبث و جولیوس سزار حضور دارد، هملت است که یکی از مشهورترین ارواح حماسی دنیا به شمار می رود و نقش مهمی در دنیای شعر و حماسه سرایی دارد. هملت شخصیت اصلی نمایشنامه ای است که پس از او نوشته شده است. اما بدون روح پدرش هرگز چنین داستانی نوشته نمی شد. شاه هملت سه بار در نمایشنامه ظاهر می شود و هر بار شب هنگام است. این روح به هملت می گوید که توسط برادر خائنش کلادیوس به قتل رسیده است و از او می خواهد انتقامش را از کلادیوس بگیرد.

نامی ترین ارواح دنیا, آشنایی با مشهورترین ارواح


2.    هلندی سرگردان

هلندی سرگردان، مشهورترین روح بشری و ملوان‌ افسانه‌اى است كه‌ محكوم‌ است‌ تا روز قیامت‌ در دریا سرگردان‌ باشد. این ملوان در قرن 17 میلادی روی دریای آزاد تجارت می کرده است. بر اساس شایعات عموم، این کشتی بسیار بدشگون بوده است. کاپیتان و خدمه آن به خاطر پناه ندادن به کارگران در طوفان دریایی، مورد نفرین و فلاکت قرار گرفتند. این ملوان هلندی بی رحم همه کارگرها را از کشتی بیرون پرت کرده است. «کشتی ارواح» بارها در طول تاریخ توسط مردم در جاهای مختلف دنیا همچون سواحل آفریقای جنوبی دیده شده است.

نامی ترین ارواح دنیا, آشنایی با مشهورترین ارواح


3.    جادوگر مزرعه بِل

اتفاق هایی که برای مزرعه تنسی جان بِل در خلال سال های 1817 و 1821 میلادی رخ داد به یکی از مشهورترین داستان های ارواح در آمریکا بدل شد. Bell تصمیم داشت به موجود عجیب وغریبی که در مزرعه اش مشاهده کرده است شلیک کند که آن موجود پیش از زخمی شدن، ناپدید می شود. چند هفته بعد، خانواده Bell توسط روحی که سر و صداهای عجیبی ایجاد می کرد، خانه را تکان می داد و دختر بل، به نام بتسی را آزار فیزیکی می داد مورد عذاب و شکنجه قرار گرفتند. این شکنجه ها سال ها ادامه داشت. برخی از تاریخ نویسان اعتقاد دارند این داستان کاملا واقعی و خیلی بیشتر از داستان ارواح است. شواهدی نیز دال بر صحت این ماجرا وجود دارد.  اما در هر صورت، جادوگر بل یکی از معروف ترین ارواحی است که در دنیا شناخته می شود.

نامی ترین ارواح دنیا, آشنایی با مشهورترین ارواح


4.    کسپر

تقریبا همه ما کسپر را با واسطه کارتونی که از آن ساخته شده است می شناسیم؛ روح سفیدی که لبخند می زند و خیلی هم مهربان است و قصد ترساندن مردم را ندارد. افسانه های نقل می کنند روح کودکی که مرده در دنیا سرگردان است و رفتار دوستانه ای با مردم دارد. کسپر در سری فیلم های سال 1995 میلادی دوباره جان تازه ای گرفت و دوباره در خاطر مردم زنده شد.

نامی ترین ارواح دنیا, آشنایی با مشهورترین ارواح


5.    مریم خونین

مریم خونین روح زنی است که فرزندان خود را سال ها پیش به قتل رسانده است. آمریکایی ها از دوران مدرسه نام Bloody Mary را زمزمه و نخستین ترس ناشی از روح را با این روح تجربه می کنند. این روح بیشتر در توالت مدرسه ها ظاهر می شود. دستشویی بروید، چراغ ها را خاموش و داخل آینه نگاه کنید، نام او را سه بار تکرار کنید تا مریم خونین ظاهر شود.

نامی ترین ارواح دنیا, آشنایی با مشهورترین ارواح


6.    روح سالن تئاتر Drury Lane

در سالن تئاتری که بیش از 300 سال قدمت دارد در غرب لندن، بزرگ ترین هنرپیشه های تئاتر دنیا نقش هایی ایفا کرده اند. همشیه تئاترهای مشهوری در این سالن برگزار می شود اما یکی از نمایشنامه های اجرا شده در این سالن نه برای داستان، بلکه برای روحی است که در متن داستان است. گفته می شود بیش از یک روح در این سالن حضور دارد. یکی از آنها نجیب زاده ای است که شمشیر به دست حرکت می کند.

نامی ترین ارواح دنیا, آشنایی با مشهورترین ارواح

7.    مسافری که ناپدید می شد

یک زوج آمریکایی روایت می کنند هنگامی که در شب سردی از شب های زمستان تنها در جاده مینه‌سوتا یا مونتانا رانندگی می کردند در میان برف های کنار جاده، دختری دیده اند که شال سبزی به گردن دارد. مسما آنها ترمز می کنند تا دختر را سوار کنند. دختر در صندلی عقب سوار می شود. خیلی حرف نمی زند و در پاسخ اینکه کجا زندگی می کند، به یک مزرعه بسیار دور اشاره می کند. چند دقیقه بعد، این زوج متوجه می شوند دختر ناپدید شده است! آنها به آن مزرعه می روند، در می زنند و زنی با موهای جوگندمی در را باز می کند و زوج به او می گویند آنها مسافری داشته اند که ادعا کرده است اینجا زندگی می کند. زن می گوید: «این ممکن نیست.دختر من 20 سال پیش در یکی از شب های سرد زمستان مرده است.» و او روی چوب رختی جلوی در، شال سبز دخترش را آویزان کرده بوده است.

نامی ترین ارواح دنیا, آشنایی با مشهورترین ارواح


8.    روح کریسمس گذشته

در رمان مشهور چارلز دیکنز «سرود کریسمس»، گوژپشتی قصی القلبی به نام ابِنِزر اسکروچ، پس از مشاهده چند روح زندگی اش تغییر می کند و مهربان می شود. این ارواح کریسمس های مختلف (گذشته، حال و آینده) اسکروچ را به او نشان می  دهند. ارواح به طور مدام درس های زندگی و پندهای اخلاقی به اسکروچ می دهند. تا اینکه در آخر اسکروچ متوجه می شود تا چه اندازه به اطرافیان خود بی تفاوت و سرد است.

نامی ترین ارواح دنیا, آشنایی با مشهورترین ارواح


9.    دستفروش به قتل رسیده

یک روز از روزهای دهه 1840 میلادی در هایدسویله در نیویورک، یک دستفروش دوره گرد جوان وارد خانه آقا و خانم بل می شود تا وسایل خانگی به آنها بفروشد. مستخدم این زوج، دستفروش را به داخل خانه دعوت می کند و او چند روزی آنجا می ماند. دختر اخراج می شود اما چند هفته بعد به طور عجیبی دوباره استخدام می شود. دستفروش گم شده است اما بسیاری از وسایل او در آشپزخانه بل استفاده می شود. دختر خیلی به این مساله توجه نداشت تا اینکه چیزهای عجیبی تجربه می کند و متوجه می شود روح دستفروش است که در خانه حضور دارد. دستفروش در غیبت او به قتل رسیده بود. البته این داستانی است که توسط دو خواهر به نام های مگی و کتی فاکس روایت شده است که ادعا می کنند با روح در تماس هستند. چند سال بعد، این خواهران ادعا کردند داستان قتل دستفروش و روح او دروغی بیش نبوده است. اما آنها همچنان به مذهب روح گرایی گرایش دارند و احضار ارواح می کنند.

نامی ترین ارواح دنیا, آشنایی با مشهورترین ارواح


10.    اسلیمر

اسلیمر یک روح سبز عجیب و غریب و خنده دار است که در فیلم ها و کارتون های روح گیری وجود دارد. این روح سبز و زشت است و می تواند لیزابه از دهان خود بیرون بریزید. این روح شخصیت کارتونی مورد علاقه کودکان است.

نامی ترین ارواح دنیا, آشنایی با مشهورترین ارواح

bartarinha.ir


ویدیو مرتبط :
وحشت ناک ترین پرش دنیا پرشی که این پسر را مشهور کرد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

جذاب ترین زوج های مشهور دنیا در سال 2015در سال 2015 روابط بین چهره ها و ستاره های دنیا سوژه بسیاری از رسانه های دنیا بود و بسیاری از زوج های مشهور دنیا تیتر اخبار بسیاری از مطبوعات و وبسایت های خبری را تشکیل می دادند.

در سال 2015 روابط بین چهره ها و ستاره های دنیا سوژه بسیاری از رسانه های دنیا بود و بسیاری از زوج های مشهور دنیا تیتر اخبار بسیاری از مطبوعات و وبسایت های خبری را تشکیل می دادند. جولی کازین از مجله هارپرز بازار مقاله کوتاهی در مورد جذاب ترین زوج های مشهور دنیا در سال 2015 گردآوری نموده که در زیر ترجمه آن را می خوانید.

 

کیم کارداشیان وست و کانیه وست
درست همان زمانی که فکر می کردیم سال 2014 سال "کیمیه" بود، کیم کارداشیان در ماه مه با اعلام خبر بارداری مجددش دنیای اینترنت را زیر و رو کرد. بعد از چندین و چند حضور پر سر و صدا روی فرش قرمزهای مختلف و استایل های متفاوت و گاهی جالب در لباس پوشیدن، کیم کارداشیان و شوهرش کانیه وست، در روز 5 دسامبر 2015 صاحب پسری شدند که نامش را سِینت وست گذاشتند.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

دوشس کمبریج و پرنس ویلیام
در روز دوم ماه مه 2015، دوک و دوشس کمبریج، صاحب فرزند دختری به نام پرنسس شارلوت، شدند و هیاهوی جهانی و موجی از تصاویر از این نوزاد در اینترنت به راه انداختند. با وجود راه افتادن شایعاتی در مورد اینکه کیت و خواهرش پیپا در حال راه انداختن خط تولید خوراکی های ارگانیک خودشان هستند، به نظر می رسد سال 2016 پر از سورپرایز از سوی خانواده سلطنتی باشد.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

برد پیت و آنجلینا جولی-پیت
با آنکه برد و آنجلینا مشهور هستند به اینکه زندگی خصوصی شان را کاملاً خصوصی نگه می دارند، ولی این زوج برای تور مطبوعاتی فیلم "کنار دریا" (By the Sea)، یعنی اولین فیلم شان با هم پس از فیلم "آقا و خانم اسمیت" در سال 2005، با صراحت صحبت کردند و در مورد فیلمبرداری صحنه های صمیمی، زندگی خانوادگی و سلامت جولی حرف هایی زدند و مصاحبه ای انجام دادند که باعث شد اهداف روابط بین زوج ها کاملاً از نو تعریف شود.
 

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

تیلور سوئیفت و کلوین هریس
در پایان سال 2014، وقتی سوئیفت در مصاحبه با مجله رولینگ استون اظهار داشت که "من اصلاً با جنس مخالف بیرون نمیرم" سر و صدای زیادی به پا کرد. درست در سال بعد یعنی سال 2015، دیدیم که سوئیفت با کسی جز کلوین هریس نمی توانست خوشبخت تر از این باشد. بعد از هفته ها شایعه، این دو در مراسم جوایز موسیقی بیلبورد با نشان دادن صحنه ای صمیمی، وجود رابطه بینشان را تأیید کردند و حتی در طول تابستان سر از حساب های کاربری اینستاگرام همدیگر در آوردند. تیلور و کلوین تولد تیلور را در منزل جیمی آیوواین، مدیر اجرایی اپل، در مالیبو جشن گرفتند.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

کریسی تیگن و جان لجند
سال 2015 برای این زوج محبوب شبکه های اجتماعی، با انتشار وسیع "چهره گریان" تیگن هنگام اعلام برنده شدن لجند در مراسم گلدن گلوب برای "بهترین ترانه اصلی" در کل اینترنت همراه بود. در ماه سپتامبر شبکه ABC سفارش شروع سریالی کمدی بر اساس زندگی این زوج را داد که تولید اجرایی آن بر عهده خودشان است. در ماه اکتبر، تیگن و لجند اعلام کردند که قرار است فرزنددار شوند.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

بلیک شلتون و گوئن استفانی
پس از گذراندن سالی که برای هر یک از دو طرف متارکه به همراه داشت، استفانی و شلتون سر صحنه برنامه The Voiceعشق را یافتند و حالا این زوج خوشبخت تر از همیشه به نظر می رسند.
 

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

سوفیا ورگارا و جو مانگانیلو
یکی از جذاب ترین زوج های روی کره زمین (به زعم بعضی رسانه ها) در ماه نوامبر طی مراسمی سه روزه و پر ریخت و پاش در پالم بیچ با یکدیگر پیمان زناشویی بستند و خوشبختانه ورگارا تمام لحظه های مراسم عروسی اش را در اینستاگرام ثبت نمود که وبسایت های خبری را با این کارش بسیار راضی کرد.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

دیوید و ویکتوریا بکهام
دیوید و ویکتوریا و خاندانشان با فرزندانی که بطور ماورای طبیعی فتوژنیک هستند در سال 2015 بر اینستاگرام حکومت کردند و برای همیشه اهداف تصاویر دسته جمعی را تعریف نمودند.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

امل و جورج کلونی
پس از مراسم پر ستاره ازدواجشان در سال گذشته، آقا و خانم کلونی به زندگی روزمره و عادی خود برگشتند که برای یک ستاره فیلم های سینمایی محبوب و همسر وکیل حقوق بشرش که شهرت بین المللی دارد، امری کاملاً طبیعی و عادی است! با این وجود، دوربین های عکاسان و پاپاراتزی ها لحظه ای از حرکت نایستاد و لحظه های متفاوتی از این زوج و حضورهای تک و توک آنها روی فرش قرمز ثبت نمود که البته بسیاری از این لحظات به لطف استایل فوق العاده امل، کاملاً به یاد ماندنی بودند.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

بِنجی مَدِن و کمرون دیاز
دیاز و مدن بطور کاملاً غیرمنتظره و ناگهانی مراسم عروسی شان را در ماه ژانویه در منزل دیاز در بورلی هیلز برگزار کردند و با این کارشان طرفدارانشان را در حیرت و بهت باقی گذاشتند. این زوج بعد از ازدواج پنهانی شان همچنان بی سر و صدا به زندگی شان ادامه می دهند و سوژه دست پاپاراتزی ها نمی دهند.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

بردلی کوپر و آیرینا شِیک
بردلی کوپر پس از جدایی از سوکی واترهاوس در ماه مارس، عاشق مدل جذاب روس و نامزد سابق کریستیانو رونالدو، یعنی آیرینا شیک شد.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

جاستین ثیرو و جنیفر انیستون
جنیفر و جاستین در ماه آگوست طی مراسم سورپرایزی در منزل شان در بِل ایر ازدواج کردند. انیستون در مورد جزئیات مراسم عروسی شان کاملاً ساکت مانده و فقط به این حد اکتفا نموده که: "ما این شانس زیبا رو داشتیم که شادترین لحظه زندگی مون کاملاً خصوصی بود و من می خوام اینجا خودخواه باشم و اونو خصوصی نگه دارم!" ولی ثیرو در مورد ماه عسل شان در بورا بورا چندان ساکت نماند و خاطره وحشتناک تجربه ای نزدیک به مرگ را در مصاحبه ای تعریف کرد.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

جو جوناس و جی جی حدید
با آنکه این دو در ماه نوامبر از هم جدا شدند، ولی در پنج ماهی که با هم بودند سر و صدای زیادی به پا کردند. علاوه بر این که عکس های این دو تقریباً در حساب های کاربری همدیگر در اینستاگرام پر شده بود، جوناس در فرش قرمز ضیافت Global Lyme Alliance از جی جی حمایت کرد و حتی جی جی یک موزیک ویدیو را برای گروه موسیقی جوناس کارگردانی نمود.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

میلا کونیس و اشتون کوچر
کونیس و کوچر در سال 2014 صاحب یک فرزند دختر شدند و در ماه جولای در مراسمی کاملاً خصوصی و پنهانی ازدواج کردند. حتی وبسایتی به نام "کمپ کوکو" توسط طرفدارانشان برایشان ساخته شده است.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

جانی دپ و اَمبِر هِرد
این زوج در ماه فوریه در جزیره خصوصی جانی دپ با هم ازدواج کردند و از آن پس در فرش قرمز های فیلم های مختلف یکدیگر را تنها نگذاشته و با هم ظاهر شدند و از هم حمایت کردند. گذشته از اینکه استایل لباس پوشیدن این زوج همیشه موردعلاقه وبسایت های مختلف بوده، در ماه نوامبر امبر هرد در مورد مادرخواندگی دو فرزند دپ به مجله ماری کلیر گفت: "باعث افتخارمه و این بزرگترین و غافلگیر کننده ترین هدیه ایه که تو تمام عمرم گرفتم."

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

سوفی هانتر و بندیکت کامبربچ
کامبربچ و هانتر پس از اعلام نامزدی شان در ماه نوامبر، اصلاً از سرعتشان کم نکردند و روز ولنتاین سال 2015 با هم ازدواج کردند و این درست قبل از حضور یافتن در مراسم اسکار بود، یعنی زمانی که کامبربچ بخاطر بازی در فیلم "بازی تقلید" نامزد جایزه بهترین بازیگر مرد شد. این دو در ماه ژوئن صاحب پسری شدند که نامش را کریستوفر کارلتون گذاشتند.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

ریانا و لئوناردو دی کاپریو
ریانا و دی کاپریو در اوایل سال 2015 با حضور دو نفره در چندین و چند پارتی، توجه کامل همه را به خود جلب کرده بودند. شایعات در مورد رابطه بین این دو زمانی پایان یافت که دی کاپریو در ماه اکتبر با مدلی به نام کِلی رورباخ دوست شد.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا

 

کایلی جنر و تایگا
پر هیاهو ترین زوج شبکه های اجتماعی کایلی و تایگا بودند که بر اسنپ چت حکومت می کنند و حتی در دو موزیک ویدیو با هم ظاهر شدند. علیرغم شایعات مربوط به جدایی این دو، به نظر می رسد که رابطه آنها از قبل هم محکمتر شده باشد.

 

اخبار ,اخبار فرهنگی,زوج های مشهور دنیا


اخبار فرهنگی - برترین ها