اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

مشایی در دیدار سفیر سوییس: اروپا روش گذشته خود را تغییر دهد 

 

مشایی

 

 

 

مشاور و رییس دفتر رییس جمهور بر ضرورت اتخاذ مواضع مستقل از سوی اروپا تأكید كرد و گفت: مواضع بی‌طرفانه و مثبت سوئیس فرصت مغتنمی است تا پیشقراول اروپا برای جدا كردن مسیرش از آمریكا شده و اروپا را به اتخاذ مواضع مستقل سوق دهد.

به گزارش ایسنا اسفندیار رحیم مشایی عصر روز سه‌شنبه در دیدار سفیر سوئیس شرایط كنونی اروپا را نامساعد ارزیابی و اظهار كرد: شرایط كنونی جهان بهترین موقعیت است تا اروپا با بهره‌گیری از آن دوره جدیدی از حیات خود را آغاز كند.

وی با تأكید لزوم تغییر نگاه و رفتار اروپا خاطرنشان كرد: اروپا برای این‌كه دوره جدیدی را در حیات بین‌المللی آغاز كند باید روش گذشته خود را تغییر دهد.

رییس دفتر رییس‌جمهور در ادامه با استقبال از ابراز علاقه‌مندی سفیر سوئیس برای افزایش هرچه بیشتر سطح روابط دوجانبه و بین‌المللی با تهران گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا همكاری‌های دوجانبه و چندجانبه خود را با سوئیس تقویت كند.

لیویالوی آگوستی سفیر سوئیس نیز در این دیدار با بیان این‌كه «سوئیس و ایران همواره همكاری‌ها و مذاكرات سازنده و مفیدی داشته‌اند» اظهار كرد: اگر چه اوضاع فعلی اروپا خیلی مناسب نیست ولی سوئیس همیشه به دنبال فرصت‌هایی برای تقویت و برقراری روابط گسترده با ایران بوده است.

وی تصریح كرد: سوییس بدون توجه به برخی مشكلات، همكاری‌های مناسبی در بخش انرژی و حوزه اقتصادی با ایران برقرار كرده و به دنبال تقویت آن است، به طوری كه در حال حاضر نیز چندین شركت بزرگ سوئیسی در ایران مشغول فعالیت هستند..../تحلیل:ایسنا


ویدیو مرتبط :
تغییر متکی از زبان مشایی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مشایی دیدار با سفیرسابق آمریکا را تکذیب کرد 

 

مشایی دیدار با سفیرسابق آمریکا را تکذیب کرد

دفتر رئیس جمهور ادعای الیاس نادران مبنی بر ملاقات مشایی با سفیر سابق آمریکا در رژیم صهیونیستی در حاشیه سفر سال گذشته وی به نیویورك را بی‌اساس خواند و حق قانونی خود برای پیگیری قضایی این موضوع را محفوظ دانست.

دفتر رئیس جمهور ادعای روز گذشته نماینده تهران مبنی بر دیدار مهندس رحیم مشایی مشاور و رئیس دفتر محترم رئیس جمهور با سفیر سابق آمریکا در رژیم صهیونیستی را بی‌اساس خواند و آن را تکذیب کرد.

در این تكذیبیه آمده است: دفتر رئیس جمهور ادعای بی اساس یک نماینده مجلس مبنی بر دیدار مهندس رحیم مشایی مشاور و رئیس دفتر رئیس جمهور با سفیر سابق آمریکا در رژیم صهیونیستی و همچنین اتهامات مطرح شده از سوی این نماینده درباره دومین همایش بزرگ ایرانیان خارج از کشور را تکذیب و حق قانونی خود برای پیگیری قضایی این موضوع را محفوظ می‌دارد.

گفتنی است روز گذشته الیاس نادران در خلال سوال از منوچهر متكی وزیر امور خارجه در مجلس، بی‌آنكه از مشایی نامی ببرد به انتقاد از وی به عنوان رئیس شورای ایرانیان خارج از كشور پرداخت. او با زیر سوال بردن بخش‌های مختلفی از همایش ایرانیان خارج از کشور بویژه در نوع مهمانان این همایش و نحوه پذیرایی از آنها، مدعی شد كه مشایی سال گذشته در حاشیه سفر به نیویورك با سفیر سابق آمریکا در رژیم صهیونیستی دیدار كرده است و خواستار متن این مذاكرات شد..../تحلیل:عصرایران