اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

مرگ 79 تن در استان تهران با قرص برنجاخبار,اخباراجتماعی,قرص برنج

مرگ 79 تن در استان تهران با قرص برنجاداره کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: در هفت ماه امسال 79 مورد فوت براثر مسمومیت با قرص برنج به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است. .

از اداره کل پزشکی قانونی این تعداد فوت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوتی بر اثر مسمومیت با قرص برنج 136 تن اعلام شده بود، 41 / 9 درصد کاهش نشان می دهد.

از کل فوت شدگان این نوع مسمومیت با قرص برنج در هفت ماه امسال 50 تن ، مرد و 29 تن هم زن بودند.

این گزارش تعداد فوتی های مسمومیت با قرص برنج درمهر ماه امسال را نیز با کاهش 16 / 6 درصدی نسبت به مهر ماه سال قبل 10 تن اعلام کرده است.

آلومینیوم فسفید (AIP) که از آن برای ضدعفونی و حفاظت از دانه های غلاتی همچون برنج استفاده می شود (با نام های تجاری همچون کویک فوس (QuickPhos)، سلفوس (Celphos) و در ایران با نام قرص برنج می توان آن را یافت) سمی بسیار مهلک است. مرگ آن نیز بر اثر شوک عمیق و از کار افتادن بعضی اعضا و عناصر داخلی بدن است.

 

اخبار اجتماعی - ایرنا


ویدیو مرتبط :
مرگ 97 نفر در استان تهران به دلیل مصرف قرص برنج در 9 ماه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

چاپ "نگاتیو" در حوزه هنری استان تهران 

 

چاپ

 

نمایشنامه نگاتیو اثر علی كوچكی از مجموعه نمایشنامه های دینی حوزه هنری استان تهران توسط انتشارات سوره مهر به چاپ خواهد رسید.نویسنده این نمایشنامه در گفتگو با روابط عمومی حوزه هنری استان تهران گفت: این نمایشنامه روایت زنی است كه به خاطر مشكلات پیش آمده در زندگی اش تصمیم به خودكشی می گیرد و برای این كار بالای آسمان خراشی می رود و نمایش با اتفاقات و گفتگو های این زن در بالای برج دنبال می شود.

 


كوچكی هم اكنون مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان كرج است ، همچنین از مجموعه نمایش نامه هایی كه تا كنون در حوزه هنری استان تهران به چاپ رسیده است می توان به " مارماهی" اثر حمید قاسم زادگان جهرمی و " پشت سایه های كاج" اثر چیستا یثربی اشاره كرد..../ اخبار ارسالی به آفتاب