اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

مدال طلای وزنه برداری برگردن کیانوش رستمی


وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم ایران مدال طلای رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان 2011 پاریس را به دست آورد.

هفتاد  و نهمین دوره رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان امشب در دسته 85 کیلوگرم با قهرمانی دلاور مرد کشورمان، کیانوش رستمی به پایان رسید. رستمی پس از آنکه در حرکات یک ضرب با مهار وزنه 173 کیلویی به مدال برنز قناعت کرد در حرکات دو ضرب در همان حرکت اول وزنه  209 کیلوگرمی را مهار کرد تا با توجه به شرایط رقم خورده در این دسته و پس از حرکت سوم تمام وزنه‌برداران، با همین یک حرکت مدال طلایش قطعی شود.

به این ترتیب و پس از مسجل شدن قهرمانی رستمی و کسب مدال طلای وی در حرکات دو ضرب و مجموع ، این وزنه‌بردار دو بار پیاپی به وزنه  219 کیلوگرمی که در واقع رکورد جهان محسوب می‌شد حمله کرد که در نهایت با ناکامی در مهار آن نتوانست پس از  17 سال رکورد وزنه‌بردار چینی را جابجا کند. در حرکات دو ضرب وزنه‌برداران فرانسه و کوبا به ترتیب دوم و سوم شدند و در مجموع نیز پس از رستمی وزنه‌برداران فرانسوی و لهستانی به عناوین دوم و سوم جهان دست یافتند.

منبع: ورزش3


ویدیو مرتبط :
وزنه برداری: مراسم اهدای مدال نقره به کیانوش رستمی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مدال طلای جهان بر سینه کیانوش رستمی


کیانوش رستمی در دسته ۸۵ کیلوی وزنه‌برداری قهرمانی جهان با کسب مدال طلا به کار خود پایان رسید.

خبرگزاری فارس: در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان که در آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است، از ساعت 16:30 امروز کیانوش رستمی، ملی‌پوش وزنه‌برداری کشورمان به رقابت با 9 وزنه‌بردار دیگر در گروه A دسته 85 کیلوگرم پرداخت.

رستمی در حرکات یکضرب ابتدا وزنه 173 کیلویی را با موفقیت مهار کرد. وی سپس وزنه 176 کیلویی را نیز بر فراز دستان خود به اهتزاز درآورد تا تقریباً مدال یکضرب این وزنه‌بردار در این حرکات قطعی شود.

رستمی سپس برای حرکت سوم خود تقاضای وزنه 178 کیلوگرمی را کرد که این بار هم از پس مهار آن به خوبی برآمد تا مدال نقره یکضرب از آن وی شود.

رستمی همچنین رکورد یکضرب دسته 85 کیلوگرم ایران را به میزان دو کیلوگرم ارتقا داد. رکورد قبلی این حرکت با 176 کیلوگرم در اختیار سهراب مرادی بود که 3 سال پیش در جام باشگاه های آسیا در ازبکستان به ثبت رسیده بود.

ایوان مارکوف از بلغارستان با وزنه 179 کیلویی و آندره ریباکوف از بلاروس با وزنه 175 کیلویی به ترتیب اول و سوم شدند.

در حرکات یک ضرب هیچ وزنه‌برداری از دور رقابت‌ها اوت نکرد.

با آغاز حرکات دوضرب کیانوش رستمی برای اولین بار درخواست وزنه 211 کیلویی را کرد که در مهار آن ناکام ماند. رستمی در بار دوم با اضافه کردن یک کیلوگرم دیگر به وزنه قبلی برای بلند کردن وزنه 212 کیلویی روی تخته آمد که این بار هم ناکام بود و نتوانست این وزنه را بالای سر ببرد. وزنه‌بردار کشورمان برای بار سوم نیز یک بار دیگر یک کیلوگرم دیگر به وزنه درخواستی خود اضافه کرد اما این بار این وزنه 213 کیلویی را مهار کرد تا با فرار از اوت شدن از این حرکات مدال خود را هم قطعی کند. وی در مجموع نیز 391 کیلو را به ثبت رساند و به این ترتیب مدال طلای دوضرب و مجموع را از آن خود کرد.

در این دسته مارکوف از بلغارستان و اوکولوف از روسیه با ثبت مجموع ۳۹۰ و ۳۸۵ کیلو به ترتیب دوم و سوم شدند.

همچنین در حرکات دوضرب نیز آلیموف از ازبکستان و اوکولوف از روسیه دوم و سوم شدند.