اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

مخالفت با BRT خیابان مطهری و بهشتی


نایب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در مرحله فعلی امکان اصلاح ساختمان مرکز تجارت جهانی در خیابان فردوسی برای به منظور تامین امنیت ساختمان امکان پذیر است

خبرآنلاین: محمدمهدی تندگویان در جریان سخنان پیش از دستور جلسه یکصد و سی و یکم به موضوع ساختمان تجارت جهانی اشاره کرد و گفت: آنچه شورای اسلامی شهر تهران بر آن تاکید دارد و موضوع ایمنی این ساختمان است.

وی با بیان اینکه در این مرحله امکان اصلاح ساختمان به منظور تامین امنیت ساختمان امکان پذیر است ادامه داد: موضوع کمیسیون ماده 100 نیز موضوعی است که شهرداری باید پیگیر آن باشد.

نایب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه به احداث خط تندرو خیابان های شهید مطهری و شهید بهشتی اشاره کرد و گفت: در حالی شهرداری در حال انجام اقدامات در این زمینه است که هیچ مطالعاتی در این زمینه صورت نگرفته است ضمن اینکه چنین موضوع در برنامه 5 ساله و بودجه سالانه شهرداری نیامده است.

او گفت: پیمانکار کار خود را شروع کرده است. ما صد درصد با اجرای این طرح مخالف هستیم.

به گفته تندگویان طول کل پروژه 7 هزار و 316 متر است که 23 تقاطع اصلی 44 تقاطع فرعی و 39 چراغ راهنمایی و رانندگی را در مسیر خود دارد: به دلیل وجود محل توقف در هر 500 متر، امکان ایجاد خط تندرو وجود ندارد.

وی گفت: اجرای این طرح تکرار طرح پیاه راه سازی خیابان 17 شهریور است. حذف پارکینگ های کنار خیابان، مختل کردن سیستم با وجود تعداد زیادی نهاده های دولتی و مشکل محل ایجاد پایانه برای اتوبوس ها و محل نگهداری آنها از مشکلات دیگر این طرح است. این طرح با خدمت رسانی به مردم منافات دارد. طرح اولیه ایجاد خط تندرو در خلاف جهت بود که با اعتراض این مسیر همه جهت شد که اکنون کمیسیون معماری و شهرسازی با تفکیک مخالف است.

پس از این تذکر رئیس شورای شهر تهران از کمیسیون عمران و حمل و نقل و کمیسیون معماری و شهرساز خواست تا جلسه ای را تشکیل دهند و با دعوت از معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران این موضوع را بررسی کنند.


ویدیو مرتبط :
نطق بسیار جنجالی علی مطهری در مخالفت با وزیر پیشنهادی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

خط‌ اتوبوس در خیابان مطهری و بهشتی


مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، از بهره برداری خط ویژه اتوبوس در مسیر خیابان های شهید بهشتی و شهیدمطهری تا پایان سال جاری خبر داد.

خبرگزاری مهر: مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، از بهره برداری خط ویژه اتوبوس در مسیر خیابان های شهید بهشتی و شهیدمطهری تا پایان سال جاری خبر داد.

پیمان سنندجی با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی یکی از راهبرد های جدی مجموعه مدیریت شهری است، گفت: چندی پیش لایحه پیشنهادی ایجاد خط ویژه اتوبوس از ابتدای خیابان شهید مطهری در مسیر رفت و خیابان شهید بهشتی در مسیر برگشت به شورای شهر ارائه و به تصویب رسید که بر این اساس عملیات خط کشی و جدا سازی این دو خیابان برای ایجاد مسیر ویژه حرکت اتوبوس ها نیز انجام شده است.

او با اشاره به اینکه خط فرا منطقه ای مطهری - بهشتی بزودی و تا پایان سال ۹۴ در تهران به بهره برداری می رسد، تاکید کرد: عملیات اجرایی این خط در مراحل پایانی است و برخی تجهیزات اعم از سرپناه ها و دیگر موارد عمرانی در دست ساخت هستند.

سنندجی با تاکید بر اینکه این خط به دنبال پروژه ۵ خط فرا منطقه ای در تهران احداث می شود، گفت: خطوط فرا منطقه ای ، خطوطی ویژه هستند اما بدون جداکننده، محدودیت هایی که در خطوط بی آر تی است، در این خطوط وجود ندارد و در بخش هایی از مسیر نیز اتوبوس ها در کنار سایر خودروها تردد می کنند.

به گفته او، پیش بینی می شود با راه اندازی این خط که در جهت بر عکس ترافیک مسیر مطهری - بهشتی است، شاهد استقبال چشمگیر شهروندان از این خط باشیم.

سنندجی گفت: ۵ خط فرامنطقه ای با طول ۵۴ کیلومتر در پایتخت احداث می شود که خط یک مسیر میدان جمهوری - کلاهدوز؛ خط ۲ میدان هفت تیر - میدان صادقیه؛ خط ۳- پایانه بیهقی - ابتدای فردوسی؛ خط ۴ شهید بهشتی - شهید مطهری و خط ۵ میدان راه آهن - شهرک والفجر را شامل می شود.