اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

محمدتقی رهبر: خاتمی خود را برای محاكمه آماده كند 

 

 

محمدتقی رهبر: خاتمی خود را برای محاكمه آماده كند

 

رئیس فراكسیون روحانیون مجلس گفت: ملت ایران خاتمی را در فتنه ۸۸ ‌سهیم می‌داند و او باید ‌خود را برای محاكمه در دادگاه آماه كند.

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر نماینده مردم اصفهان در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تكاپو و تلاش خاتمی برای بازگشت به عرصه سیاسی كشور، اظهار داشت: ملت ایران در فتنه ۸۸ خاتمی را هم سهیم می‌داند و بر همین اساس، آقای خاتمی باید خود را برای محاكمه در دادگاه آماه كند.

وی خاتمی را از جمله بنیانگذاران فتنه ۸۸ دانست و گفت: سران فتنه بدون حمایت خاتمی قادر به آشوب و اغتشاش نبود و این خاتمی بود كه آنها را نسبت به مبارزه با مردم دعوت می‌كرد.

رئیس فراكسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال كه خاتمی چگونه می‌تواند به عرصه سیاسی كشور بازگردد، گفت: ملت ایران تنها به كسانی اعتماد می‌كنند كه در چارچوب نظام و قانون اساسی حركت می‌كنند اما آقای خاتمی اكنون در نزد مردم به فتنه‌گری مشهور شده است.

رهبر افزود: خاتمی برای بازگشت به عرصه سیاسی كشور راهی جز اعلام برائت از فتنه‌گران ندارد، البته اینكه به صورت لسانی اعلام برائت كند، كافی نیست و ایشان باید در عمل از موسوی و كروبی جدا و به مردم بپیوندد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینكه خاتمی برای بازگشت به عرصه سیاسی كشور شرط تعیین كرده است، خطاب به وی گفت: این مردم هستند كه باید برای شما تعیین شرط كنند و شما به جای محاكمه، حق تعیین كردن شرط برای نظام را ندارید...../تحلیل:عصرایران


ویدیو مرتبط :
معرفی مرحوم آیت الله حاج شیخ محمدتقی خاتمی زنجانی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

محمدتقی رهبر برای تذکر به وزیر ارشاد امضا جمع می کند 

محمدتقی رهبر برای تذکر به وزیر ارشاد امضا جمع می کند

 

رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس با انتقاد از نمایش تئاتر هدا گابلر از جمع آوری امضا نمایندگان برای تذکر به وزیر ارشاد خبر داد.

 

به گزارش مهر، حجت ‌الاسلام محمد تقی رهبر رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس در حاشیه برگزاری جلسه علنی امروز یکشنبه با حضور در جمع خبرنگاران با اعتراض به نمایش تئاترهدا گابلر گفت: نمایندگان درحال جمع ‌آوری امضاء برای تذکر کتبی به وزیر ارشاد هستند.

وی افزود: اگر پاسخ مناسب و قانع‌ کننده از سوی وزیر ارشاد دریافت نکنیم به مرحله سؤال و استیضاح وزیر می ‌رسیم.

نماینده مردم اصفهان در ادامه گفت: گرفتاری مردم نان و آب است نه عیاشی و بوالهوسی، مردم تفریح سالم نیاز دارند لذا می ‌توان تفریحاتی همچون تئاتر و کوهنوردی را سالم ‌سازی کرد.

رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس خاطرنشان کرد: با وضع موجود ما به سمت برخورد جدی با مسئولان فرهنگی کشور می‌رویم. آیا بر نمایش تئاتر هدا گابلر نظارتی وجود داشت و اگر نظارت وجود داشته چرا چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد.

وی افزود: درنمایشگاه‌ هایی که درمصلی تهران برگزار می‌شود معمولا افرادی با ظاهری بی ‌بند وبار درحالیکه بالای سرشان آیات قرآن است وارد نمایشگاه می ‌شوند. در مسائل فتنه سال گذشته در حالی که ذهن‌ها متوجه مسئله فتنه شده بود جلوی گشت نیروی انتظامی گرفته شد و در حال حاضر هم وزرای ارشاد و کشور هیچ کدام پاسخگو نیستند.

نماینده اصفهان یادآورشد: به عنوان نمایندگانی که نان اسلام را خورده‌ ایم مسئول دفاع از اسلام هستیم.

حجت الاسلام رهبرگفت: البته از طرفی اجرای قانون هدفمند کردن یارانه، ایجاد اشتغال و اقدامات مثبت دیگر انجام می ‌شود و از طرف دیگر اظهارات رئیس دفتر رئیس جمهور را داریم که هر روز دسته ‌گلی به آب می‌دهد.../مهر