اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

محاكمه دو مرد به اتهام تعرض به 7 زن 

تجاوز,تجاوز به زن

 

شرق: اعضای باندی كه متهم هستند هفت زن كرجی را ربوده و مورد آزار جنسی قرار داده‌اند در جلسه محاكمه جزییات آدم‌ربایی‌ها را توضیح دادند، این در حالی است كه رییس باند همچنان فراری است. به گزارش خبرنگار ما، برخی از شاكیان كه در جلسه دادگاه حاضر شده‌ بودند، گفتند حاضر به اعلام رضایت نیستند و می‌خواهند متهمان مجازات شوند. زنی بهمن ماه سال 84 به ماموران پلیس كرج مراجعه كرد و مدعی شد، سه مرد او را به‌عنوان مسافر سوار ماشین كردند و بعد در مكانی خلوت مورد آزار و اذیت قرار دادند و اموالش را به سرقت بردند. این زن در توضیح آنچه اتفاق افتاده‌ بود، گفت: «سه مرد جوان سوار ماشین بودند من هم كنار خیابان منتظر ماشین بودم. مسیری كه می‌خواستم بروم را گفتم و راننده هم من را سوار ماشین كرد اما بعد از چند دقیقه سر از جاده‌ دیگری درآوردیم، می‌خواستم پیاده شوم خیلی ترسیده‌ بودم اما آنها جلو من را گرفتند، مورد آزار جنسی قرار دادند و به شدت هم كتكم زدند. سه مرد جوان هرچه پول و طلا داشتم از من گرفتند و بعد من را وسط بیابان رها كردند.»

در حالی‌كه بررسی ادعای این زن آغاز شده ‌بود، چند زن دیگر هم شكایت‌هایی مشابه را مطرح كردند. از آنجایی كه گفته‌های این زنان شبیه به هم بود، پلیس متوجه شد احتمالا كسانی كه به این افراد تجاوز كرده‌اند یك باند هستند، چراكه همه این زنان مشخصات پیكانی سفید رنگ را به پلیس می‌دادند كه سه مرد جوان سوار بر آن بودند. در حالی‌كه بر تعداد شاكیان اضافه می‌شد، متهمان هنوز شناسایی نشده‌ بودند تا اینكه تعداد این شكایت‌ها به 15 فقره رسید و بعد از دو سال ماموران موفق شدند پیكان سفیدرنگی را كه شاكیان مشخصاتش را می‌دادند، شناسایی كنند. دو نفر از سه مردی كه گفته می‌شد با استفاده از پیكان سفید‌رنگ اقدام به آدم‌ربایی كرده‌اند بازداشت شدند و تحقیقات از آنها آغاز ‌شد. دو متهم به نام‌های «امید» و «حسین» اتهامات را انكار كردند، اما سرانجام بعد از چندین جلسه بازجویی جرم‌شان را پذیرفتند اما زمانی كه ماموران از شاكیان خواستند برای شناسایی متهمان در اداره آگاهی حاضر شوند، فقط هفت نفر از آنها حاضر شدند و مابقی دیگر شكایت خود را پیگیری نكردند. بعد از اینكه هفت نفر از قربانیان دو متهم را شناسایی كردند، آنها پذیرفتند به این زنان تعرض كرده‌اند. آنها گفتند: به همراه یكی دیگر از دوستان‌مان به نام «مهدی» زنان جوان را به‌عنوان مسافر سوار ماشین می‌كردیم و بعد به بیابان‌های اطراف كرج می‌رفتیم و آنها را مورد آزار قرار می‌دادیم. سپس پول‌ها و طلاهای این زنان را به سرقت می‌بردیم و آنها را رها می‌كردیم.

با توجه به اینكه گفته می‌شد بیشتر این تجاوزها در ابتدا توسط مهدی متهم فراری پرونده انجام شده تحقیقات برای دستگیری او ادامه یافت اما ماموران نتوانستند وی را بازداشت كنند و پرونده برای رسیدگی به اتهام دو متهم به دادگاه كیفری ‌استان تهران فرستاده شد. امید و حسین در شعبه 79 دادگاه كیفری‌استان تهران بارها مورد بازجویی قرار گرفتند و در مورد همدست فراری آنها از دو متهم سوال شد، اما حسین و امید گفتند نمی‌دانند مهدی كجاست و احتمالا بعد از اینكه متوجه بازداشت آنها شده خود را مخفی كرده‌است. با توجه به اینكه تلاش‌ها برای شناسایی رییس باند به جایی نرسید، روز گذشته دو متهم برای محاكمه در برابر قضات حاضر شدند. در ابتدای جلسه محاكمه سه شاكی از هفت شاكی پرونده كه در دادگاه حاضر شده ‌بودند در جایگاه ایستادند و شكایت خود را مطرح كردند.

یكی از این زنان گفت: من به‌عنوان مسافر سوار ماشین شدم، در راه متهمان من را به یك بیابان بردند. آنها به شدت مرا كتك زدند و بعد هر سه من را مورد آزار قرار دادند. اول مهدی این كار را كرد. بعد دو نفر دیگر. وقتی كه از نفس افتاده بودم و دیگر نمی‌توانستم كاری بكنم پول و مقدار زیادی طلا را كه همراهم بود را به سرقت بردند. گفته‌های این زن و شاكی‌های دیگر در حالی بود كه سایر شاكیان هم در جلسات قبلی و در شكایت خود در بازپرسی جزییات تكان دهنده‌ای از این تجاوزات را توضیح داد‌ه‌ بودند. یكی از شاكیان گفته‌ بود، او را ساعت‌ها مورد آزار و اذیت قرار دادند و بیش از 10بار به او تعرض و جسم نیمه‌جانش را در بیابان رها كردند. وقتی نوبت به متهمان رسید، در ابتدا امید در جایگاه حاضر شد. قاضی محمدی‌كشكولی اتهامات را به امید تفهیم كرد و گفت: تو متهم به آدم‌ربایی، تعرض و سرقت اموال شاكیان هستی، قبول داری؟ متهم جواب داد: اتهام آدم‌ربایی را قبول دارم اما من به هیچ كدام از زنان تعرض نكردم. او گفت: من فقط راننده ‌بودم و حسین و مهدی تعرض و اموال شاكیان را سرقت می‌كردند البته باید بگویم از پول‌ها به من هم چیزی می‌رسید اما اتهام تعرض را قبول ندارم. در ادامه دیگر متهم پرونده در جایگاه حاضر شد، او هم گفت: من هم فقط اتهام آدم‌ربایی را قبول دارم. به هیچ‌كدام از این زنان تعرض نكردم اما می‌دیدم كه امید و مهدی این كار را می‌كردند. من فقط در یك مورد می‌خواستم تعرض كنم كه وقتی نزدیك زن جوان رفتم، پشیمان شدم. البته اتهام سرقت را قبول دارم.

هر دو متهم در آخرین دفاع خود گفتند هرچه را كه در اداره آگاهی و در بازجویی‌ها گفته‌اند، قبول ندارند.

بعد از پایان دفاعیات متهم و وكلای مدافع آنها هیات قضات شعبه 79 برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند...  / شرق


ویدیو مرتبط :
موزیك ویدیویی محاكمه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مأمور ناجا دوباره به اتهام قتل همكارش محاكمه می شود 

 مأمور ناجا دوباره به اتهام قتل همكارش محاكمه می شود

 

یك مأمور ناجا كه ۲ سال قبل، همكار خود را با اسلحه به قتل رسانده بود، با نقض حكم برائت در دیوان عالی كشور، صبح فردا مجددا محاكمه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، شامگاه ۲ مهر سال۸۷، مأموران مركز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ از وقوع یك شلیك مرگبار در جایگاه بنزین در خیابان زمزم باخبر شدند.

مأموران با حضور در محل حادثه در حوالی كلانتری ۱۶۱ ابوذر متوجه شدند یك مأمور گشت انتظامی این كلانتری به نام مهرداد بر اثر شلیك یك گلوله به گردنش مجروح شده است.

بررسی از صحنه وقوع تیراندازی آغاز شد تا اینكه مشخص شد همكار این فرد به نام روح الله با انگیزه نامشخص اقدام به تیراندازی به سوی همكارش كرده است.

تحقیقات از روح الله آغاز شد و ادامه داشت تا اینكه به بازپرس پرونده اعلام شد مهرداد در بیمارستان جان سالم به در نبرده و از شدت جراحت وارده، جان باخته است.

به این ترتیب روح الله به عنوان متهم به ارتكاب قتل عمدی شناخته شد و در صحنه مورد بازجویی قرار گرفت كه این فرد مدعی شد در حال شوخی با مهرداد بوده است كه گلوله شلیك شده است.

هنوز در خصوص چرایی و چگونگی شلیك گلوله اطلاع دقیقی در دست نیست اما شواهد نشان می دهد زمانی كه این دو درجه دار برای پر كردن باك بنزین خودرو خود به داخل پمپ بنزین رفته اند با یكدیگر در حال شوخی بوده اند كه گلوله ای شلیك شده است.

متهم چند بار دیگر مورد تحقیقات قرار گرفت و یك بار مدعی شد در حال شوخی این اتفاق افتاده است و بار دیگر مدعی شد در حال تعمیر سلاح كمری خود بوده كه این حادثه به وقوع پیوسته است.

در نهایت قرار مجرمیت روح الله به اتهام قتل عمدی از سوی دادسرای جنایی تهران صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۷۱ دادگاه كیفری استان تهران ارجاع شد.

قاضی عزیزمحمدی بعد از برگزاری جلسه دادگاه و مشورت با مستشاران دادگاه، با نظر اكثریت قتل را شبه عمد تشخیص داده و متهم را به پرداخت دیه محكوم كرد.

با اعتراض اولیای دم، پرونده به دیوان عالی كشور ارجاع داده شد كه قضات شعبه ۶ دیوان عالی بعد از مشورت ایراداتی مانند اظهارات متناقض متهم و همچنین عدم تطابق اظهارات متهم درباره فاصله او با مقتول با نظریه پزشكی قانونی، حكم صادره را نقض و پرونده را به دادگاه كیفری ارسال كردند تا دوباره مورد رسیدگی قرار بگیرد.

متهم در جلسات بازجویی و در دادگاه مدعی شده بود كه از فاصله ای حدود ۲ متر، تیر شلیك شده است اما نظریه كارشناسان پزشكی قانونی این ادعا را رد كرده و اعلام شده بود كه شلیك از فاصله ۵ سانتی متری صورت گرفته است.

به هر حال پرونده به شعبه ۷۴ دادگاه كیفری استان تهران ارجاع شد تا صبح فردا به این پرونده رسیدگی شود.... / خبرگزارى فارس