اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

مجازات حبس برای زنی که چهار بار زیر مترو رفتمجازات حبس برای زنی که چهار بار زیر مترو رفت

مسافری به نام (ف.م) که با تظاهر به خودکشی در ایستگاه‌های مترو باعث ایجاد وقفه در حرکت قطار‌ها شده بود؛ به 3 ماه حبس و 10 میلیون ریال جزای نقدی در حق شرکت بهره‌برداری تهران محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، اسفند ماه سال 90 گزارشی با موضوع خودکشی به امور حقوقی شرکت بهره برداری مترو تهران واصل شد که نشان می‌داد مرتکب، خانمی 20ساله است که خوشبختانه به طور سالم توسط عوامل شرکت بهره‌برداری مترو از زیر قطار خارج شده است، اما اقدام این فرد منتهی به توقف‌های طولانی مدت و وقفه در خدمت‌رسانی شرکت به مسافران شده و بعضا برخی جوسازی‌های رسانه‌ای برای تضعیف خدمت‌رسانی این شرکت دامن می‌زد.

پیرو این گزارش و با بررسی‌های فنی مشخص شد خانم ف .م برای چهارمین بار متوالی است که این اقدام را در ایستگاه‌های دروازه دولت، شهرری، ملت و خیام در فاصله‌‌های زمانی مختلف و با اسامی و مشخصات جعلی مرتکب شده و هر بار نیز موجب ایجاد وقفه در خدمت‌رسانی به مسافران شده است.

موضوع جهت دفاع از حقوق مسافران مترو و جلوگیری از اقدام مجدد این خانم در دستور کار کارشناسان حقوقی شرکت قرار گرفت و با جمع‌آوری گزارش‌های مربوطه در ایستگاه‌های مختلف و تصاویر دوربین‌های مدار بسته ایستگاه مشخص شد که اقدام وی عمدی است./فارس

 


ویدیو مرتبط :
مجازات برای برلوسکونی;حصرخانگی یاکاراجباری

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

چند تا شبدر چهار پر برای خوش شانسی لازم دارید؟ 

 

مرغ تخم گذار

 

 

زمانی جستجو میان شبدرها برای پیدا کردن شبدرهای چهار پر، به نوعی تلاش برای شکار شانس تلقی می شد.

اما حالا به لطف پیشرفت دانسته های ژنتیکی، می توانید هر قدر دلتان می خواهد شبدر چهار پر داشته باشید.

به طور معمول به ازای هر ۱۰هزار شبدر سه پر، یک شبدر چهار پر وجود دارد.

همچنین برخی شبدرهای نادرتر وجود دارند که الگوهای رنگی متفاوتی دارند.

اما مطالعات نشان می دهند که در گذشته، شبدرها چهار پر یا حتی بیشتر داشته اند تا این که صاحب ژنی شدند که این ویژگی را در آن ها بازداری می نمود.

اما بر اساس بررسی های محققین دو دانشگاه جورجیای آتن و اوکلاهما، شبدرهای چهار پر بر اساس یک جهش ژنی، صاحب نسخه متفاوتی از این ژن می شوند که این بازداری را ندارد.

همچنین آن ها توانسته اند ژن های مربوط به طرح های قرمز و طرح های چپ و راستی را پیدا کنند.

به نظر می رسد این شبدرها حتی از نظر مواد غذایی هم با هم متفاوتند.../تحلیل:خبر آنلاین.