اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

متهم سابقه‌دار برای سرقت گوشی قتل کردمتهم سابقه‌دار برای سرقت گوشی قتل کرد

وكیل مردی كه متهم است برای سرقت گوشی تلفن همراه مرد دیگری را به قتل رسانده در حالی مدعی جنون موكل خود شد كه متهم سابقه دار در دادگاه اتهام قتل مرد جوان را پذیرفته بود.

حوادث - به گزارش اعتماد، مجتبی سی و دو ساله كه پیش از این سیزده فقره سابقه كیفری مربوط به سرقت و مواد مخدر در پرونده خود داشته است صبح دیروز در مقابل قضات شعبه 113 دادگاه كیفری استان تهران به تشریح آنچه كه در اواسط تیرماه پارسال در دره فرحزاد رخ داد پرداخت.

جنایتی كه روز چهاردهم تیرماه سال 91 در دره فرحزاد به وقوع پیوست بر سر دو گوشی تلفن همراه بود كه متهم قصد داشت به زور آنها را از مقتول و دوستش بگیرد.

روز گذشته و در جلسه محاكمه این مرد نماینده دادستان ضمن قرائت متن كیفرخواست گفت: مجتبی 32 ساله، سابقه دار از تاریخ 24 تیرماه سال گذشته در بازداشت به سر می برد كه با توجه به اقرار او در بازجویی ها و بازسازی صحنه قتل تقاضای مجازات قانونی وی را دارم. پس از آن نوبت به اولیای دم مقتول بود كه در جایگاه حاضر شوند.

آنها نیز خطاب به قضات دادگاه تقاضای قصاص متهم را عنوان كردند و پس از آن نوبت به مجتبی رسید تا از خود دفاع كند.

او پس از حضور در جایگاه در تشریح روز جنایت ضمن قبول اتهاماتش گفت: من قتل را قبول دارم اما مرتكب زورگیری نشده ام. مقتول و دوستش می خواستند دو گوشی تلفن همراه سرقتی را بفروشند كه بر سر این موضوع با هم درگیر شده و من با ضربه چاقو مقتول را به قتل رساندم. مقتول تصور می كرد كه قصد سرقت از او را دارم و به همین دلیل با دوستش به طرف من حمله ور شد.

من هم به او چاقو زدم و پس از آن از محل فرار كردم. وی در ادامه درباره وضعیت خانوادگی اش نیز گفت: چند سالی است شیشه مصرف می كنم و به همین دلیل از خانواده ام طرد شده و در یك باغ متروكه در دره فرحزاد زندگی می كنم.   

رییس دادگاه سپس از شاهد ماجرا خواست به تشریح روز حادثه بپردازد. او نیز پس از قرار گرفتن در جایگاه گفت: روز حادثه قرار بود مقتول نزد خانواده اش در دزفول برود.

ما در حال عبور از باغ متروكه بودیم كه متهم سد راه ما شد و با تهدید چاقو قصد داشت پول های مجید را بگیرد. مجید نیز در برابر او مقاومت كرد كه در جریان این درگیری متهم به قتل با چاقو ضربه یی به قلب دوستم وارد كرد و بعد از آن هم فرار كرد.   

در ادامه وكیل متهم در جایگاه قرار گرفت و در دفاع از او مدعی شد كه موكلش بیمار روانی است. او گفت: مجتبی یك بار در جریان درگیری با برادرش انگشت او را قطع كرده است، همچنین آثاری از سوختگی و جراحت روی بدن برادر و مادر متهم وجود دارد كه مجتبی آنها را مورد آزار و اذیت قرار می داده است به همین دلیل از دادگاه تقاضا دارم او را برای بررسی سلامت روحی و روانی به پزشكی قانونی معرفی كند.   

پس از آخرین دفاعیات متهم، رییس دادگاه ختم جلسه را اعلام و همراه چهار قاضی مستشار برای صدور حكم وارد شور شدند./اعتماد

 

 

 


ویدیو مرتبط :
متهم سرقت بانک

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تزریق مرگ به رگ‌ رفیق برای سرقت گوشیتزریق مرگ به رگ‌ رفیق برای سرقت گوشی

مرد مواد فروشی كه متهم است برای سرقت گوشی دوستش او را به قتل رسانده و سه روز با جسدش زندگی كرده، دستگیر شد و به جرم خودش اقرار كرد.

به گزارش جوان، ششم خردادماه امسال مأموران پلیس آگاهی شهرستان نوشهر از كشف جسد مثله شده مردی در زمین‌های كشاورزی با خبر و راهی محل شدند.

مرد كشاورزی كه مأموران را با خبر كرده بود، گفت: امروز صبح برای آماده كردن زمین كشاورزی‌ام به مزرعه آمدم. در حال شخم زدن زمین بودم كه چشمم به چمدانی افتاد كه داخل زمین دفن شده بود. كنجكاو شدم بدانم داخل چمدان چه چیزی قرار دارد. وقتی در چمدان را به آرامی باز كردم، جسد تكه تكه شده‌ای داخل آن دیدم. بعد هم وحشت زده پلیس را با خبر كردم.

 

گزارش پزشكی قانونی بعد از معاینه جسد نشان داد جسد مثله شده متعلق به مردی میانسال است كه دو ماه از مرگ وی گذشته است. مأموران در نخستین گام برای شناسایی مقتول به بررسی پرونده‌های افراد گمشده پرداختند كه به پرونده مرد میانسالی به نام بهزاد برخورد كردند كه در تعطیلات فروردین ماه امسال خانواده‌اش خبر ناپدید شدنش را گزارش داده بودند. همسر مرد گمشده بعد از حضور در پزشكی قانونی از روی بقایای جسد و لباس‌های به جامانده جسد، شوهرش را شناسایی كرد و گفت: هشتم فروردین‌‌ماه بهزاد برای كاری از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت و ما هم برای پیدا كردنش از پلیس كمك خواستیم.

 

با شناسایی مقتول، كارآگاهان تحقیقات گسترده‌ای را برای راز گشایی قتل وی انجام دادند. تا اینكه متوجه شدند وی آخرین بار با یكی از دوستانش به نام پدرام قرار ملاقات داشته است. پدرام بعد از دستگیری در ادعایی گفت: مقتول از مدتی پیش معتاد به مواد مخدر شد و به دور از چشمان خانواده‌اش در خانه پسر جوانی به نام سیروس مواد مصرف می‌كرد.

 

وی ادامه داد: هشتم فروردین ماه من و بهزاد به خانه سیروس رفتیم اما لحظاتی بعد من از آنجا خارج شدم و دیگر از بهزاد خبری نداشتم. پلیس در بررسی‌های خود دریافت سیروس قاچاقچی خرده‌فروشی است كه خانه مجردی‌اش پاتوق افراد خلافكار و معتاد است. بنابراین كارآگاهان سیروس را به عنوان مظنون اصلی در قتل بهزاد دستگیر كردند.

 

متهم در بازجویی‌های اولیه قتل بهزاد را انكار كرد اما وقتی موبایل گرانقیمت مقتول را در خانه‌اش كشف كردند، لب به اعتراف گشود و گفت: مدتی پیش مقتول معتاد به هروئین شد و برای مصرف مواد به خانه من رفت و آمد داشت. روز حادثه مقتول به همراه پدرام به خانه من آمدند اما دقایقی بعد پدرام رفت و من و بهزاد تنها شدیم.

 

وقتی چشمم به گوشی گرانقیمت و پول‌های مقتول افتاد، وسوسه شدم تا آنها را سرقت كنم. به خاطر همین برای اجرای نقشه سرقتم، آن روز مواد بیشتری به بدن بهزاد تزریق كردم تا راحت‌تر بتوانم اموالش را سرقت كنم.

 

بعد از تزریق هروئین، ناگهان بهزاد حالش خراب شد و از هوش رفت. بهزاد نفس نمی‌كشید معلوم بود كه مرده است. ابتدا جسدش را داخل خانه‌ام مخفی كردم تا در فرصت مناسب جسد را به بیرون انتقال دهم. سه شبانه روز با جسد زندگی كردم تا اینكه جسد متعفن شد.

 

بوی بد جسد همه خانه را فرا گرفته بود و احتمال داشت دستم رو شود، برای همین جسد را به داخل حمام بردم و تكه تكه كردم تا راحت‌تر به بیرون انتقال دهم. قسمت‌هایی از جسد را داخل چمدان گذاشتم و بعد آن را در زمین‌های كشاورزی اطراف شهر دفن كردم. سپس به خانه برگشتم و قسمت‌های دیگر جسد را به جنگل بردم و داخل كانال آبی رها كردم.

 

سرهنگ عظیمی، رئیس پلیس آگاهی استان مازندران درباره این خبر گفت: متهم در بازجویی‌ها به قتل اعتراف كرد و برای تحقیقات بیشتر در اختیار كارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت./جوان