اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

ماجرای به آب انداختن جسد «بن‌ لادن»


رئیس سابق سیا جزئیاتی از داستان به آب انداختن جسد بن‌لادن را فاش کرد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس سابق سیا جزئیاتی از داستان به آب انداختن جسد بن‌لادن را فاش کرد.

شفقنا به نقل از العربیه نوشت: لئون پانتا، رئیس سابق سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) و وزارت دفاع این کشور در کتاب اخیر خود با عنوان "جنگ‌های ارزشمند" (Worthy Fights) نوشته است اسامه بن‌لادن رهبر القاعده که اول ماه می 2011 در ابیت آباد پاکستان کشته شد، درحالی در داخل دریا انداخته شد که به بدن او زنجیرهایی با وزن بیش از 136 کیلوگرم پیچیده شده بود.

پانتا که تا فوریه سال گذشته سمت وزیر دفاع آمریکا را داشت، در این کتاب که فروش آن از روز چهارشنبه در کتاب‌فروشی‌ها آغاز شد، همچنین نوشت که جسد بن‌لادن که از پاکستان با ناو هواپیمابر "یو اس اس کارل وینسون" آمریکا برای انداختن در داخل بحرالعرب آورده شده بود، بر اساس سنت‌های اسلامی با کفن سفید پوشانده شده و برای وی نماز میت خوانده شد، سپس در داخل یک کیسه مشکی سنگین که به ماده آن اشاره نشده، گذاشته شده است.

پانتا در کتاب 498 صفحه‌ای خود که با قیمت 36 دلار برای فروش در بازار آمریکا عرضه شده، آورده است که جسد بن لادن درحالی به داخل آب انداخته شده است که به وی زنجیرهای آهنی پیچیده شده بود.

پانتا در ادامه می‌افزاید "وزن سنگین جسد بن‌لادن باعث شد که هنگام انداخته شدن به داخل آب، میز سفیدی که جسد روی آن قرار داده شده بود نیز به داخل آب کشیده شود و به همراه جسد به داخل آب بیافتد که جسد به علت سنگین بودن به ته آب رفت ولی میز به علت سبک بودن به روی آب آمد.

وی نوشته است که علت پیچیده شدن زنجیر به دور جسد بن لادن برای اطمینان از این بوده است که جسد وی تا عمق آب فرو رود و بالا نیاید.

رئیس سابق سیای آمریکا در این کتاب نگفته است که آیا ماده ساخته شده از کیسه‌ای که جسد بن‌لادن در آن قرار داده شد، به اندازه‌ای محکم بوده است تا حیوانات دریایی مانند کوسه نتوانند آن را پاره کنند یا خیر.

اسامه بن‌لادن رهبر القاعده در ارتباط با حملات بسیاری در سرتاسر جهان از جمله بمب‌گذاری‌های 7 اوت 1998 در سفارتخانه‌های آمریکا در دارالسلام (تانزانیا) و نایروبی (کنیا)، حمله به کشتی جنگی یواس‌اس کول (USS Cole) و حملات 11 سپتامبر 2001 به مرکز تجارت جهانی و پنتاگون تحت تعقیب پلیس فدرال آمریکا قرار داشت.


ویدیو مرتبط :
راز جسد بن لادن؟؟!!!!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ماجرای انداختن جسد بن لادن به دریا در کتاب رئیس سابق سیااخبار,اخبار بین الملل, بن لادن

 

 اخبار بین الملل - ماجرای انداختن جسد بن لادن به دریا در کتاب رئیس سابق سیا

رئیس سابق سازمان سیا در باره روش آمریکایی ها برای دفن بن لادن در دریا افشاگری کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ، " لئون پانتا " رئیس سابق سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) در کتاب خود با عنوان " جنگ های ارزشمند " Worthy Fights نوشته است اسامه بن لادن رهبر القاعده که اول ماه می 2011 در پاکستان کشته شد، درحالی در داخل دریا انداخته شد که به بدن او زنجیرهایی با وزن بیش از 136 کیلوگرم پیچیده شده بود.

پانتا که تا فوریه سال گذشته سمت وزیر دفاع آمریکا را داشت، دراین کتاب که فروش آن از روز چهارشنبه در کتاب فروشی ها آغاز شد، همچنین نوشت که جسد بن لادن که از پاکستان با ناو هواپیمابر "یو اس اس كارل وینسون" آمریکا برای انداختن در داخل بحرالعرب آورده شده بود ، بر اساس سنت های اسلامی با کفن سفید پوشانده شده و برای وی نماز میت خوانده شد، سپس در داخل یک کیسه مشکی سنگین که به ماده آن اشاره نشده ، گذاشته شده است.

به گزارش پایگاه " العربیه نت " ، پانتا در کتاب 498 صفحه ای خود که با قیمت 36 دلار برای فروش در بازار آمریکا عرضه شده است، آورده است که جسد بن لادن درحالی به داخل آب انداخته شده است که به وی زنجیرهای آهنی پیچیده شده بود.

پانتا در ادامه می افزاید " وزن سنگین جسد بن لادن ، باعث شد که هنگام انداخته شدن به داخل آب، میز سفیدی که جسد روی آن قرار داده شده بود ، نیز به داخل آب کشیده شود و به همراه جسد به داخل آب بیافتد که جسد به علت سنگین بودن به ته آب رفت ولی میز به علت سبک بودن به روی آب آمد.

وی نوشته است که علت پیچیده شدن زنجیر به دور جسد بن لادن برای اطمینان از این بوده است که جسد وی تا عمق آب فرو رود و بالا نیاید.

رئیس سابق سیای آمریکا دراین کتاب نگفته است که آیا ماده ساخته شده از کیسه ای که جسد بن لادن در آن قرار داده شد، به اندازه ای محکم بوده است تا حیوانات دریایی مانند کوسه نتوانند آنرا پاره کنند یا خیر.

اسامه بن لادن تبعه سعودی در ارتباط با حملات تروریستی بسیاری در سرتاسر جهان از جمله بمب‌گذاری‌های ۷ اوت ۱۹۹۸ در سفارتخانه‌های آمریکا در دارالسلام (تانزانیا) و نایروبی (کنیا)، حمله به کشتی جنگی یواس‌اس کول (USS Cole) و حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به مرکز تجارت جهانی و پنتاگون تحت تعقیب پلیس فدرال آمریکا قرار داشت.


 اخباربین الملل -  خبر آنلاین