اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

كمین شیطانی پسران جوان برای شكار دختران پولداركمین شیطانی پسران جوان برای شكار دختران پولدار

سه پسر جوان كه متهم هستند بعد از دزدیدن دختران پولدار به آنها تعرض و اموالشان را سرقت كرده‌اند در دادگاه كیفری استان البرز به ریاست قاضی رنجبر محاكمه شدند.

حوادث - به گزارش جوان، متهمان بسیاری در محاكم كیفری به اتهام رابطه نامشروع، تجاوز به عنف و به طور كلی جرائم منافی عفت پای میز محاكمه می‌روند. بسیاری از این متهمان بر اساس اوراق پرونده به حبس، تحمل شلاق و اعدام محكوم می‌شوند و رأی اعدام هم درباره بسیاری از این مجرمان اجرا شده است.

به رغم هشدارهای بسیاری كه از سوی پلیس و دستگاه قضایی در برخورد با مجرمان داده می‌شود، بسیاری هنوز اصرار به ارتكاب اعمال مجرمانه دارند.

سه متهمی كه چند روز قبل در دادگاه كیفری استان البرز پای میز محاكمه رفتند، نمونه‌ای از این مجرمان هستند و انتظار می‌رود كه دستگاه قضایی با قاطعیت با آنها برخورد كند.

سحرگاه نهم تیرماه سال ۹۰ دختر جوانی به نام شیوا-۲۱ ساله همراه خانواده‌اش به كلانتری ۱۵۴ چیتگر رفت و پلیس را از ماجرای سیاهی با خبر كرد.

او با جملاتی بریده گفت از سوی سه پسر جوان ربوده و مورد آزار جنسی قرار گرفته است. شیوا توضیح داد: ساعت ۱۰ و نیم شب با خودروی ویتارای مادرم به میدان معلم كرج رفتم تا دارو بخرم.

وقتی كنار خیابان توقف كردم و خواستم از ماشین پیاده شوم، ناگهان دو پسر جوان وارد ماشینم شدند.

یكی از آنها به صورتم گاز اشك‌آور زد و بعد با كمك دوستش به سرعت مرا به صندلی عقب كشیدند.

بعد هم با شالی كه سرم بود دست‌هایم را بستند. یكی از آنها هم خودش را به پشت فرمان رساند و حركت كرد.

حدود نیم ساعت بعد مرا به ساختمانی بردند كه نشانی آن را نمی‌دانم. بعد هر دو نفر مرا مورد آزار قرار دادند.

چند ساعت بعد چشم‌هایم را بستند و دوباره مرا سوار ماشین كردند. بعد هم در اتوبان تهران-كرج نزدیكی پل كلاك و در یك كوچه تاریك مرا از ماشین به بیرون پرتاب كردند و از محل گریختند.

دختر جوان ادامه داد: كنار جاده از خودروهای عبوری كمك خواستم اما كسی حاضر نشد به من كمك كند.

با بدنی زخمی حدود نیم ساعت پیاده حركت كردم تا اینكه به پمپ بنزین ورد رسیدم. از آنجا با خانواده‌ام تماس گرفتم و مادرم همراه برادر و دایی‌ام به كمك من آمدند.

بعد از آن به كلانتری مهرویلا كه خانه‌مان آنجاست، رفتیم. مأموران به ما گفتند به شكایت ما رسیدگی نمی‌كنند و باید به كلانتری محلی برویم كه مرا در آنجا از ماشین بیرون انداخته‌اند. با وضعیتی كه داشتم مجبور شدم به كلانتری ۳۴ گرم دره برویم اما مأموران آنجا هم گفتند به شكایت من رسیدگی نمی‌كنند و باید در كلانتری ۱۵۴ چیتگر طرح شكایت كنم. هیچ كس وضعیت مرا درك نمی‌كند.

دختر جوان ادامه داد: دو متهم خودروی ویتارای مادرم، یك گوشی تلفن همراه، كیف دستی، گوشواره‌های طلا و ۵۰ هزارتومان پولی را كه همراه بود، سرقت كردند.

مادر شیوا هم به پلیس گفت: ساعت ۱۰ونیم شب بود كه شیوا با من تماس گرفت و گفت دارد به خانه می‌آید.

هرچه منتظرش ماندیم از او خبری نشد. نگران شدم و چند بار با تلفن همراهش تماس گرفتم اما به تماس‌هایم جواب نداد تا اینكه گوشی او خاموش شد.

بعد هم ماجرا را به پلیس گزارش دادیم و به هركجا كه می‌شناختیم سر زدیم اما خبری از او نشد. تا اینكه ساعت ۴ صبح از پمپ بنزین تماس گرفت و مرا از ماجرا با خبر كرد.

بعد از مطرح شدن شكایت و ثبت مشخصات متهمان، مأموران پلیس تحقیقات خود را شروع كردند. در حالی كه بررسی‌ها مراحل اولیه خودش را طی می‌كرد، ۱۷ روز بعد زن جوانی به كلانتری ۱۷ رجایی شهر كرج رفت و شكایت مشابهی را به پلیس گزارش داد.

بیتا گفت: ساعت هشت ونیم شب با ماشین مزدا۳ شوهرم داشتم به خانه می‌رفتم. برای لحظه‌ای كنار مغازه‌ای توقف كردم كه خرید كنم.

همان لحظه دو پسر جوان سوار ماشینم شدند و به صورتم گاز اشك‌آور زدند. آنها مرا به صندلی عقب كشیدند و دست و پایم را بستند. یكی از آنها پشت فرمان نشست و به طرف بیابان حركت كردند.

در آنجا پسر دیگری كه منتظر‌شان بود، سوار ماشین شد. بعد هم هر سه نفر در تاریكی شب به من تعرض كردند. سپس چشم‌هایم را با دستمالی بستند و نزدیكی پمپ بنزین وردآورد مرا از ماشین به بیرون انداختند و گریختند. زن جوان ادامه داد: متهمان ماشین مزدا۳، مقداری طلا و گوشی گرانقیمتی را كه داشتم، سرقت كردند.

در حالی كه گزارش پزشكی قانونی تأیید كرد دو شاكی مورد آزار جنسی قرارگرفته‌اند، ۲۰ روز بعد از مطرح شدن دومین شكایت، مأموران پلیس خودروی اولین شاكی را به همراه سه پسر جوان كه مهران-۲۱ساله، محمد-۲۳ ساله و علی-۳۱ ساله داشتند در عوارضی قم متوقف كردند.

بعد از آن متهمان در شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب كرج مورد بازجویی قرارگرفتند. آنها ادعا كردند از ماجرای سرقتی بودن خودرو و تعرض به دختران بی‌خبر هستند. مهران كه راننده خودرو بود، ادعا كرد خودرو را از زن جوانی خریده است اما نتوانست ادعای خود را اثبات كند. بعد از آن شاكیان با حضور در دادسرا متهمان را شناسایی و از آنها شكایت كردند.

بعد از اینكه متهمان شناسایی شدند، محمد در بازجویی‌ها گفت: شب حادثه با ماشین پرشیای مهران در حال دور زدن در خیابان بودیم كه متوجه شدیم دختر جوانی با خودرویی مدل بالا كنار خیابان توقف كرد.

مهران پیشنهاد داد او را اذیت كنیم. به خاطر همین مهران ماشینش را پارك كرد و به سراغ دختر جوان رفتیم. در یك فرصت مناسب با گاز اشك آور به او حمله كردیم و بعد او را به صندلی عقب كشاندیم. دست‌های دختر جوان را بستیم و من پشت فرمان نشستم و حركت كردم. بعد هم به محل كار مهران رفتیم و به زور به دختر جوان تعرض كردیم. بعد از حادثه، ماشین و وسایل همراهش را سرقت و دختر جوان را هم در بیابان رها كردیم.

مهران هم كه چاره‌ای جز اقرار نداشت در بازجویی‌ها حرف‌های محمد را تأیید كرد اما گفت: پیشنهاد ربودن دختر جوان را محمد داده بود.

مهران درباره دومین حادثه گفت: ابتدا من و محمد زن جوانی را همراه ماشینش ربودیم و بعد امین را از ماجرا با خبر و هر سه به او تعرض كردیم.

مهران گفت: شب حادثه من و محمد زن جوان را داخل ماشین گرانقیمتش ربودیم و او را به بیابان كشاندیم. بعد هم من امین را از ماجرا با خبر و او را به آن بزم شیطانی دعوت كردم. امین هم قبول كرد و هر سه نفر به بیتا تعرض كردیم.

امین وقتی مورد بازجویی قرار گرفت، گفت: قبول دارم كه با بیتا رابطه برقرار كردم اما نقشی در ربودن و سرقت ماشین و اموال او نداشتم.

سرانجام تحقیقات پرونده تكمیل شد و بعد از قرار مجرمیت، كیفرخواست علیه سه پسر جوان به اتهام آدم‌ربایی، سرقت و تجاوز به عنف صادر و برای رسیدگی به شعبه اول دادگاه كیفری استان البرز فرستاده شد و سه متهم هفته گذشته مقابل هیئت قضات پای میز محاكمه رفتند.

نماینده دادستان كرج در دفاع از كیفرخواست گفت: سه متهم در بازجویی‌ها به جرم خودشان اقرار كرده‌اند و جرم آنها محرز شده است و برای‌شان درخواست صدور مجازات قانونی دارم.

بعد از آن بیتا و شیوا در جایگاه قرار گرفتند و به صورت جداگانه درباره حادثه توضیح دادند. سپس مهران در جایگاه ایستاد و در حالی كه در بازجویی‌ها به جرم خودش اقرار كرده بود، اتهام خودش را انكار كرد. او در توضیح اولین حادثه گفت: شیوا با میل خودش با ما رابطه برقرار كرد. قاضی سؤال كرد: اگر او به رابطه با شما راضی بود، چرا ماشین و اموالش را سرقت و او را نیمه‌های شب در بیابان رها كردید؟ متهم سكوت كرد و گفت: حرفی برای گفتن ندارم.

قاضی از مهران خواست درباره دومین حادثه توضیح دهد. او گفت: آن شب من و محمد در حال گشتزنی بودیم كه متوجه بیتا شدیم كه با ماشین گرانقیمتی كنار خیابان توقف كرده بود. او وضعیت ناجوری داشت و خیلی بد هم رانندگی می‌كرد. وقتی حركت كرد، او را دنبال كردیم و با رضایت خودش در گوهر‌دشت به همراه امین با او رابطه برقرار كردیم.

بعد از آن امین و محمد هم در جایگاه قرار گرفتند حرف‌های مهران را تأیید كردند.

قاضی رنجبر بعد از شنیدن دفاعیات متهمان و وكلای مدافع آنها با اعضای دادگاه وارد شور شد./جوان

 

 

 


ویدیو مرتبط :
كمین پلنگ و شكار ایمپالا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

درس عاشورایی برای پسران و دختران جوان


وقتی رهبری فرمودند طرح سوال تا اینجا خوب است، اما از این به بعد نه به این دلیل بود که باید اهم و مهم شود تا این مسئله نقل محافل بیگانگان و دشمنان نشود.

ایسنا: خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های دوم نماز جمعه با اشاره به مسائل پیش آمده بین مجلس و دولت، اظهار کرد: وقتی رهبری فرمودند طرح سوال تا اینجا خوب است، اما از این به بعد نه به این دلیل بود که باید اهم و مهم شود تا این مسئله نقل محافل بیگانگان و دشمنان نشود.

وی با تاکید بر وحدت و انسجام و اهمیت مقام ولایت تصریح کرد: به حول و قوه خداوند در سایه حضرت امام حسین(ع) انقلاب ما با جوانان و ملت انقلابی، به انقلاب جهانی امام عصر(عج) متصل گردد.

این عضو مجلس خبرگان در ادامه با اشاره به حرکت امام حسین (ع) به استناد یکی از فرمایشات ایشان، گفت: حرکت امام حسین (ع) شفاف، هدفمند، دارای مبدا و منتها بود که مبدا و منتهای حرکت برگرفته از توحید بود.

امامی کاشانی همچنین با گرامی‌داشت یاد امام (ره) و شهدا، افزود: امام (ره) فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد و همان طور حرکت کردند، لذا ایران به حول و قوه الهی به این نقطه رسید و شعار امام با نفس گرم مسیحایی‌شان بر روح جوانان اثر کرد و پس از رحلت ایشان رهبر انقلاب همان حرکت، نفس و مسیر را ادامه دادند.

وی با اشاره به بیداری‌های به وجود آمده در منطقه و در بین مردم گفت: باید این حرکت‌ها شفاف باشد. چون اگر منتها و مقصد آن شفاف نباشد، به نتیجه نمی‌رسد، لذا باید کشورها و مسلمانانی که بیدار شده‌اند و آن‌ها که بعدا حرکت خواهند کرد، توجه داشته باشند که اول و آخر حرکت آن‌ها باید با توکل به خدا باشد و در این راستا جمهوری اسلامی می‌تواند برای آن‌ها نمونه‌ای باشد همان طور که امام (ره) فرمود ایران ام‌القرا است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به تهاجم اخیر رژیم پلید صهیونیستی به غزه اشاره کرد و گفت: در این حمله 8 روزه شاهد درندگی و خشونتی بودیم که از انسانیت بویی نبرده بود، اما این 8 روزه تمام شد و زمستان گذشت، اما سیاهی به زغال ماند و سیاهی به صهیونیسم و کسانی که از آن حمایت کردند، باقی ماند و همچنین استکبار جهانی و در راس آن‌ها آمریکا.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به این‌که از اتفاقات اخیر در غزه باید به نکاتی توجه کرد گفت: این حرکت‌ها باعث شناخت جهان شد که البته نیاز به کارشناسی آنچنانی ندارد؛ چرا که به خوبی روشن شد رژیم صهیونیستی پلید است و همه این موضوع را در جنگ 8 روزه بیشتر فهمیدند. همچنین کسانی که به رژیم صهیونیستی کمک کردند از جمله کشورهای عربی، حاکمان بدبخت کشورهای اسلامی و استکبار جهانی و آمریکا مشخص کردند که در چه خطی هستند و معلوم شد هر کس در خط رژیم صهیونیستی است، یعنی در خط قساوت و بی‌رحمی و جنگ با انسانیت و آدمیت. و این به تاریخ نشان داده شد.

امامی کاشانی همچنین به مسئله سوریه اشاره کرد و گفت: امروز روشن شد سوریه در چه نقطه‌ای است و اسرائیل در چه نقطه‌ای است و چه می‌گوید وچرا می‌خواهند سوریه را از بین ببرند و علی‌رغم تلخی‌های این حوادث شاهد برکات و آگاهی‌هایی برای دنیای امروز بودیم.

وی تصریح کرد: در بیداری اسلامی باید مراقب باشیم که در میدان مردود نشویم و جهان اسلام در این میدان‌ها رفوزه نشوند چون میدان امتحانات است و باید به خدا توکل شود، چون اگر جهان اسلام حرکت کند استکبار نمی‌تواند این طور در دنیا بدمستی کند پس با توکل به خدا می‌توانیم به آخرین نقطه حرکت برسیم و از حسین (ع) درس بگیریم؛ چرا که حرکت حسین (ع) الگو برای همه انسان‌هاست، از جمله مردم مصر، لیبی، تونس و تمام کشورهای اسلامی.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به هفته بسیج گفت: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند بسیج معجزه‌ای از طرف امام (ره) بود و بسیجیان نیروهای پاکیزه برای خدمت به انقلاب و ایثار و فداکاری هستند، پس باید توجه داشته باشید که خط شما، خط علی اکبر(ع) است و برای شما خیر در دنیا و آخرت وجود دارد که به این نظام خدمت می‌کنید.

امامی کاشانی همچنین در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران با بیان این‌که حادثه عاشورا باطن و ظاهر دارد توضیح داد: باطن عاشورا نامتناهی و ظاهر آن متناهی است و در واقع ظاهر روز عاشورا امام حسین (ع) و 72 تن شهدای گرانقدر بودند که محدود از نظر زمان و مکان بود.

وی با بیان این‌که عاشورا از نظر باطن نامحدود است، تصریح کرد: عدم محدودیت عاشورا گاهی آشکار می‌شود، مثل زمانی که خداوند روضه عاشورا را به وسیله جبرئیل برای آدم می‌خواند و یا امام عصر(عج) در روزی که قیام می‌کنند شهادت امام حسین(ع) را مطرح می‌کنند پس ازنظر زمان در ازل و ابد حسین (ع) مطرح است، اما این هم کم خواهد بود چون عمق بیشتری دارند.

وی با اشاره به این‌که روز هشتم محرم اختصاص به علی اکبر(ع) دارد به توضیح آیه‌ای از زبان امام حسین(ع) در حق حضرت علی اکبر پرداخت و خطاب به جوانان گفت: پسران و دختران و جوانان توجه کنید که یکی از مواردی که در سعادت شما در دنیا و آخرت نقش دارد، دعای پدر و مادر است، پس در حق پدر و مادر خود خیر برسانید و به آن‌ها کمک کنید و کاری نکنید که پدر و مادر از شما دلگیر شوند.