اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

قیمت شست وشوی فرش 

 

شست وشوی فرش ماشینی متری ۱۱۰۰ تومان، دستباف ۲۰۰۰ هزار تومان

 

 

قیمت شست وشوی فرش

 

 

رییس اتحادیه قالیشویان تهران با اعلام شماره ۱۲۴ از شهروندان تهرانی خواست تا اسامی واحدهای مجاز قالیشویی را از طریق این شماره استعلام كنند.

 


قاسم میرزایی ـ رییس اتحادیه قالیشویان تهران، نرخ شست‌وشوی هر متر فرش ماشینی را ۱۱۰۰ تومان، فرش دستباف را دو هزار تومان، فرش دستباف با رنگ كرم را ۲۲۰۰ تومان، فرش گل ابریشم را سه هزار تومان و موكت را ۶۰۰ تومان ذكر كرد.

 


وی قیمت شست‌وشوی هر متر فرش اعلا و عتیقه و قالی‌ رنگ‌دار را بر مبنای توافق طرفین دانست.

 


رییس اتحادیه قالیشویان تهران نرخ ایاب و ذهاب فرش را چهار هزار تومان و در صورت دوربودن مسافت پنج هزار تومان ذكر كرد.

 


میرزایی با بیان اینكه قیمت‌های اتحادیه مطابق قیمت‌های سال گذشته است و افزایش نیافته است گفت: در راستای حمایت از مصرف‌كنندگان و خواست وزارت بازرگانی، تصمیم گرفتیم كه امسال هم بر مبنای همان قیمت‌های سال قبل عمل كنیم و افزایش قیمت را برای شب عید گذاشتیم و فكر می‌كنیم دیگر كسی شب عید به فكر شستن فرش نباشد!

 


وی در ادامه با اشاره به وجود ۱۰ بازرس در سطح شهر تهران برای بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی قالی‌شوی گفت: در صورتی كه مردم شكایاتی درباره شست‌وشوی فرش‌های خود دارند یا مشكلاتی میان ارباب رجوع و قالیشویان ایجاد شود، اتحادیه آمادگی رسیدگی به آن را دارد.

 


میرزایی به این منظور شماره‌های ۵۵۶۳۷۰۶۲ و ۵۵۸۰۳۱۱۳ را در اختیار شهروندان قرار داد.

 


رییس اتحادیه قالیشویان تهران درعین حال تعداد واحدهای مجاز قالیشویی در تهران را ۳۵۰ وحد ذكر كرد و گفت: ۳۰۰ واحد غیرمجاز قالیشویی هم داریم كه ۲۰۰ واحد برای صدورمجوز اقدام كرده‌اند.

 


او ادامه داد: اتحادیه قالیشویان تهران درصدد است تا به منظور ساماندهی و نظم بخشی به واحدهای قالیشویی مقدمات تشكیل اتحادیه استانی را فراهم كند؛ زیرا پراكندگی واحدها تداخل صنفی ایجاد كرده است.

 


میرزایی گفت: به عنوان مثال یك قالیشویی با نام معروف سال‌هاست زیرنظر اتحادیه فعالیت می‌كند اما در شهرری نیز به همین نام واحد قالیشویی ایجاد شده و متاسفانه نمی‌توانیم با آن برخورد كنیم چون مجوز گرفته است!

 


رییس اتحادیه قالیشویان تهران اضافه كرد: بسیاری از واحدهای قالیشویی در بیرون از تهران مستقرند ولی در تهران دفتر دارند به نحوی‌كه واحدهای دارای مجوز همگی دفاتر هستند لذا تلاش ما این است كه اتحادیه استانی را تشكیل دهیم تا تداخل صنفی كمتر شود.

 


وی با بیان اینكه ۹۰ درصد فرش‌ها از تهران به مناطق اطراف برده می‌شود، اظهار كرد: عمده باری كه برای شست و شو به شهرستان‌های ورامین، كرج، اسلامشهر و رباط كریم می رود از تهران است.

 


میرزایی درعین حال ازمردم خواست تا درصورتی كه ضرورتی برای شستن فرش‌های خود نمی‌بینند از شستن آن خودداری كنند.

 


رییس اتحادیه قالیشویان تهران دلیل این خواسته خود را سرد بودن هوا، خشك نشدن قالی، مشغله و حجم بالای كار قالیشویان در این ایام و عدم رسیدگی مطلوب به فرش عنوان كرد و بهترین زمان شست‌وشو را اول بهار و فصل تابستان دانست.

 


میرزایی همچنین درباره آن دسته افرادی كه برای شست‌وشوی فرش به منازل مراجعه می‌كنند، هشدار داد: فعالیت این افراد عمدتا غیرمجاز و تحت نظارت اتحادیه نیستند، ضمن‌ آنكه این شیوه شست‌وشو استاندارد نیست چرا كه فرش‌ها تنها كف‌شویی می‌شوند و طبعا پس از خشك شدن گرد و خاكِ درون قالی، باقی می‌ماند.

 

 


ویدیو مرتبط :
وشوی پسرا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

افزایش قیمت سنگ آهن در چین 

 

افزایش قیمت سنگ آهن در چین

 

 

قیمت سنگ آهن در چین در پی بالا رفتن نرخ سنگ آهن وارداتی روندی صعودی را طی می‌کند. سنگ آهن خلوص ۶۶ درصد در ایالت هانکسین با قیمت ۱۴۰ دلار هر تن خشک همراه با مالیات ارزش افزوده عرضه می‌شود که نسبت به ۲ هفته قبل تغییری را نشان نمی‌دهد. این در حالی است که همین کالا در شهر هبی تانگشان با رشد ۲ تا ۵ دلاری در هر تن نسبت به هفته قبل با قیمت ۱۱۷ تا ۱۲۲ دلار هر تن خیس فروخته می‌شود.

 


به گزارش ایلنا به نقل از مرکز خدمات فولاد ایران، از اواسط دسامبر تاکنون قیمت سنگ آهن وارداتی چینی‌ها از هند با انعکاس رشدی شدید از قیمت ۱۰۳ تا ۱۰۵ دلار هر تن به قیمت ۱۱۷ تا ۱۱۸ دلار هر تن رسیده است و احتمال افزایش بیشتر قیمت‌ها نیز وجود دارد. افزایش سطح تولید چینی‌ها، توقف تولید سنگ آهن برخی از تولیدکننده‌های هندی و همچنین بالا رفتن تعرفه گمرکی صادرات این محصول در هند دلایل رشد قیمت سنگ آهن وارداتی چینی‌ها است.

 


به دلیل بی‌میلی تولیدکنندگان و تجار چینی برای خرید سنگ آهن نرخ این محصول در داخل چین از نرخ سنگ آهن‌های وارداتی پایین‌تر است. بازار سنگ آهن در چین از ماه اکتبر تاکنون در حال افول بوده و سطح معاملات در این کشور بسیار محدود بوده است. در پی روند صعودی قیمت سنگ آهن وارداتی احتمالا قیمت سنگ آهن در چین در ماه ژانویه شاهد رشد قیمت خواهد بود.

 


یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت سنگ آهن چین مشکلات حمل و نقل این محصول به دلیل شرایط بد آب و هوایی در شمال این کشور است.