اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

قیمت آش و حلیم در ماه رمضان


رییس اتحادیه فروشندگان آش، حلیم و کباب خبر داد: قیمت هر کیلو حلیم درجه یک با مخلفات کامل 8500 تومان و حلیم ساده 8000 تومان برای ماه مبارک رمضان مصوب شد.

خبرگزاری ایسنا: رییس اتحادیه فروشندگان آش، حلیم و کباب خبر داد: قیمت هر کیلو حلیم درجه یک با مخلفات کامل 8500 تومان و حلیم ساده 8000 تومان برای ماه مبارک رمضان مصوب شد.

حسین محمدی اظهار کرد: هر کیلو آش شله قلمکار 7500تومان، آش رشته 7000تومان و هر پرس انواع آش به قیمت 5000تومان در ماه مبارک رمضان به فروش می‌رسد.

وی اظهار کرد: همچنین هر کیلو حلوا و شله زرد به قیمت 7000تومان است.

وی گفت: در ماه مبارک رمضان که عرضه و تقاضا برای حلیم افزایش می‌یابد، فعالیت‌های داخل صنفی نیز افزایش می‌یابد. ازاین‌رو واحد‌های غیرمجاز که کبابی نیستند و تخصصی در پخت حلیم ندارند و بهداشت را رعایت نمی‌کنند به پخت و پخش حلیم روی می‌آورند.

رئیس اتحادیه کباب، حلیم ، آش و غذاهای سنتی تهران به مسوولان هشدار داد که جلوی این‌گونه برخورد‌های مضر گرفته شود و به امنیت، سلامت جامعه و مردم توجه شود و با این‌گونه اشخاصی که به ناحق کسبه را تهدید می‌کنند برخورد شود.

سال گذشته هر کیلو حلیم درجه یک 7000 تومان، آش شله‌قلمکار 6000 تومان و آش رشته 5000 تومان بود.


ویدیو مرتبط :
حلیم و آش در ماه رمضان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

قیمت رسمی انواع آش و حلیم در ماه رمضاناخبار ,اخبار اقتصادی ,قیمت آش و حلیم در ماه رمضان

 

اخبار اقتصادی - قیمت رسمی انواع آش و حلیم در ماه رمضان

هر کیلوگرم حلیم ساده در ماه مبارک رمضان 8000 تومان تعیین شده که در صورت افزودن مخلفات مانند دارچین، پودر نارگیل، کنجد، روغن حیوانی و گوشت بوقلمون مبلغ 500 تومان در هر کیلو اضافه می‌شود. هر کیلوگرم آش شله قلمکار 7500 تومان، آش رشته 7000 تومان، شله‌زرد 8000 تومان، مسقطی و حلوا نیز هر کیلو 8000 تومان در کبابی‌های مجاز عرضه می‌شود و قیمت ظرف جداگانه محاسبه می‌شود.

رئیس اتحادیه کباب و حلیم گفت: طبق هماهنگی با وزارت بهداشت و اداره اماکن، امسال مغازه‌های غیر از عاملان فروش حلیم و کباب که این مواد غذایی را بفروشند، ظرف ۲۴ ساعت پلمب خواهند شد.

حسین محمدی در گفت‌وگو با فارس در مورد تعیین نرخ حلیم و آش برای ماه مبارک رمضان گفت: هر کیلوگرم حلیم ساده در ماه مبارک رمضان 8000 تومان تعیین شده که در صورت افزودن مخلفات مانند دارچین، پودر نارگیل، کنجد، روغن حیوانی و گوشت بوقلمون مبلغ 500 تومان در هر کیلو اضافه می‌شود.
 
وی اضافه کرد: همچنین هر کیلوگرم آش شله قلمکار 7500 تومان، آش رشته 7000 تومان، شله‌زرد 8000 تومان، مسقطی و حلوا نیز هر کیلو 8000 تومان در کبابی‌های مجاز عرضه می‌شود و قیمت ظرف جداگانه محاسبه می‌شود.
 
رئیس اتحادیه کباب و حلیم،آشپز و غذاهای سنتی کشور به این نکته اشاره کرد که مردم حتماً برای تهیه حلیم و آش بهداشتی به کبابی‌های مجاز و عاملان فروش که پارچه عامل فروش تحت نظارت وزارت بهداشت و اتحادیه را دارند، مراجعه کنند، چرا که طبق مستندات سالهای قبل متأسفانه عده‌ای به صورت غیربهداشتی آش و حلیم در دامداری‌ها، گاوداری‌ها و برخی نقاط صنعتی به صورت غیربهداشتی تهیه شده و بدون هیچ گونه سیستم خنک‌کننده و حمل ‌و نقل یک روز زودتر در مراکز غیرمجاز توزیع می‌شود که آنها نیز در هر کیلو 2 هزار تومان ارزانتر از نمایندگی‌های مجاز آش و حلیم را می‌فروختند.
 
وی در پاسخ به اینکه مگر نظارت‌های بهداشتی روی مراکز عرضه وجود ندارد، گفت: تا سال گذشته بازرسان وزارت بهداشت در ساعت خارج از ساعت کاری تعطیل بودند و اتحادیه نیز فقط بر کسبه پروانه‌دار که همان کبابی‌ها هستند، نظارت دارند و نمی‌توانیم، در تمام آبمیوه‌فروشی‌ها، ساندویچی‌ها، کله‌پزی، تعویض روغنی، آشپزخانه‌ها و حتی آژانس‌های املاک و تاکسی که در ماه مبارک آش و حلیم می‌فروشند، نظارت کنیم.
 
محمدی در پاسخ به اینکه چه تدابیری برای ماه مبارک در نظر گرفته‌اید، گفت: طبق هماهنگی با وزارت بهداشت، شورای اصناف، بازرسان اتحادیه و اصناف و اداره اماکن، امسال واحدهای غیرمجاز ظرف 24 ساعت پلمب خواهد شد و برخورد شدیدی با واحدهای غیر از کبابی و حلیم که آش و حلیم بفروشند، اعمال می‌کنیم. 

اخبار اقتصادی - فارس