اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

قطع سخنان سیدحسن خمینی نشانه چیست؟ 

 

قطع سخنان سیدحسن خمینی نشانه چیست؟

 

اگر آنها واقعاً دوستدار امام بودند ، حتماً این یک روز را به احترام امام ، وزانت و وقار به خرج می دادند تا آیین این روز ، بدون حاشیه و هیاهو به انجام برسد ،اما به نظر می رسد ، فعلاً سیاست بازی بر همه چیز مقدم است.

شعارهای خاص عده ای از حاضران در مراسم سالگرد ارتحال امام ، فضای سخنرانی سیدحسن خمینی را مشوش کرد و آن طور که خبرگزاری فارس گزارش داده ، بارها باعث قطع سخنرانی نوه امام و تولیت حرم ایشان شد! این در حالی است که سید حسن خمینی ، سخنانی خارج از ارزش های نظام و انقلاب نمی گفت و این نشان می دهد آنچه رخ داد ، نه واکنشی فی البداهه نسبت به سخنان وی ، که برنامه ای از پیش تعیین شده بود که با شعار گویی عده ای و تهییج عده ای دیگر شکل گرفت.

به گزارش عصرایران ، هر چند از بین بیش از یک میلیون زائری که برای شرکت در این مراسم به حرم امام رفته اند ، تنها تعداد محدودی به ایجاد تنش پرداختند اما محل استقرار این افراد ، پشتوانه رسانه ای آنها و نیز جوسازی های چند روز اخیر برخی افراد و رسانه ها که گویا امام را متعلق به خود می دانند ، نشان می دهد همان طور که چند روز پیش علی لاریجانی هم گفته بود ، "نان" عده ای در ایجاد بلوا و جنجال است.

البته بدیهی است که مواضع سیدحسن خمینی ، منطبق با خواسته های برخی اشخاص و جریان های سیاسی نیست واین ، امری طبیعی و بی اشکال است ؛ اما این اختلاف دیدگاه های سیاسی ، نمی تواند دلیل موجهی باشد برای اهانت به متولی حرم امام ، در حرم امام و در سالروز ارتحال امام.

این ماجرا نشان می دهد برخی افراد ، برای نیل به منویات جناحی خود ، حتی حاضرند حرمت حرم را نیز بشکنند.
اگر این رؤسای این افراد با سید حسن خمینی مشکل دارند ، آنقدر امکانات رسانه ای و سیاسی دارند که بتوانند در خارج از حرم امام با وی تسویه حساب کنند.

اگر آنها واقعاً دوستدار امام بودند ، حتماً این یک روز را به احترام امام ، وزانت و وقار به خرج می دادند تا آیین این روز ، بدون حاشیه و هیاهو به انجام برسد ،اما به نظر می رسد ، فعلاً سیاست بازی بر همه چیز مقدم است.

حرم امام ، قطعاً جای مناسبی برای تنش زایی نیست و این نکته ای است که درباره جریان مقابل نیز صدق می کند و آنها نیز نباید این روز و این مکان را آلوده به بازی های سیاسی کنند.

با این حال ، مردم از کسانی که بیش از بقیه سنگ امام را به سینه می زنند انتظار دارند حرمت امام را حفظ کنند و این قدر شعور داشته باشند که بفهمند حرم ، حریم عهد با ارزش های امام است نه رینگی برای مسابقات حذفی بوکس سیاسی.


* خبر تکمیلی:
بعد از شعارها علیه سید حسن خمینی و قطع سخنان وی ، مقام معظم رهبری ، در مقابل شعاردهندگان ، بر چهره نوه امام(ره) بوسه زدند و خطبه هایشان را با تاکید ویژه بر مراقبت از رفتار و گفتار آغاز کردند ...../تحلیل:عصرایران


ویدیو مرتبط :
سیدحسن خمینی استقلالی است یا پرسپولیسی؟

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

سخنان سیدحسن خمینی در جمع روحانیون شیعه و سنی استان گلستاناخبار,اخبارسیاسی, سید حسن خمینی

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی شامگاه پنجشنبه در نشست با روحانیون شیعه و سنی استان گلستان در گرگان اظهار داشت: گرچه در تاریخ سرزمین ما خشونت کم نبوده است و در جهان نیز غیرمسلمانان کمتر از مسلمانان مرتکب خشونت نشده اند اما امروز این قتل و غارت ها رنگ و بوی دیگری دارد.

یادگار امام راحل اضافه کرد: خشونت های امروز از یک سو خود را بشدت در پوستین دینداری و اسلام مخفی کرده است و از طرف دیگر نوع خشونت آن بسیار وحشیانه بوده و انزجاری نامیمون و نامتعارف پدید آورده است، ما امروز صحنه هایی را که جز در فیلم ها انتظار نداشتیم می بینیم، صحنه هایی که کسی را بخاطر دینش می سوزانند یا بعد از سالها برده داری راه انداخته و زنها را به عنوان برده می فروشند.

سید حسن خمینی با یادآوری اینکه در طول تاریخ جنگ های زیادی روی داده است، به ذکر برخی نمونه های تاریخی از برده داری سیاه پوستان پرداخت و تصریح کرد: امروز بسیاری از جنایاتی که مربوط به ماقبل تمدن بوده است دوباره تکرار می شود، اگر پنج یا شش سال پیش می گفتند افرادی پیدا می شوند که یک نفر را زنده زنده در قفس می سوزانند و فیلم آن را منتشر می کنند، باورنمی کردیم و این اتفاق کمی نیست.

وی بابیان اینکه سخن گفتن از وحدت این روزها واجب تر است، گفت: یکی از عوامل برهم زننده وحدت مطلق انگاری است، مطلق انگاری یعنی کسی خود را مطلق بداند و دیگران را براساس نزدیکی به خود مورد قضاوت قرار دهد، مطلق انگاری یعنی همه گروه مقابل خود را کم عقیده بپنداریم واگر توانسیم این طرز فکر را در خودمان حل کنیم پاشنه آشیل تفرق نشانه گرفته شده است.

سید حسن خمینی افزود: در جهان اگر شخصی تفکر خاصی را داشته باشد به این معنا نیست که همه اهل تسنن مانند او هستند در جهان جریانی بشدت خواهان آن است که اندیشه مطلق انگاری را رواج و ادامه دهد، لذا رقیب و حریف خود وکسی را که در دین یا مذهب ما نیست را مطلق نبینیم زیرا آنها اقسام مختلف دارند.

وی گفت: اینکه در یک مقطع زمانی یک فرد ازیک گروه حرفی زد یا کاری کرد حواس ما باشد که ناخودگاه به همه آن گروه توسعه ندهیم چرا که هم درمیان شیعیان و هم درمیان اهل تسنن کسانی بوده اند که کارهای زیادی کرده اند.

یادگار امام راحل ادامه داد: این چه تفکری است که چون یک سنی قبر امام حسن عسکری (ع) را ویران کرده خون تمام اهل تسنن مباح است یا چون یک شیعه حرفی زده او مهدورالدم است در حالی که اولین شرط وحدت آن است که این باور رابپذیریم که در طرف مقابل طیف های زیادی وجود دارد و نکته دیگر اینکه هر طیف را با بزرگان آنها بسنجیم.

یادگار امام با بیان اینکه امروز شرایط جهان اسلام حساس است و همه ما به نحوی در این شرایط دخیل هستیم تصریح کرد: باید به حد وُسع خود روابط مان را محبت آمیز سازیم و بگذاریم رابطه ما با یکدیگر الگو باشد و این الگو را جهان ببیند.

سید حسن خمینی افزود: بدی از هر کس سربزند بد است، ظلم دین و مذهب ندارد و از سوی همه بد است لذا چشم خود را بر روی ظلم نبندیم و اگر دوست ما هم ظلم کرد آن را محکوم کنیم.


 اخبار  سیاسی -  ایرنا