اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

قشقاوی: تماس تلفنی روحانی و باراک اوباما بدون مجوز نبودقشقاوی,باراک اوباما,روحانی

قشقاوی: تماس تلفنی روحانی و باراک اوباما بدون مجوز نبود

«حسن قشقاوی» معاون وزیر امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که غیرممکن است گفت و گوی تلفنی دکتر روحانی با باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا بدون مجوز انجام شده باشد.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به پرسش اعضای این کمیسیون که آیا هیات اعزامی به نیویورک مجوز لازم برای ملاقات و گفت‌وگو با رییس جمهور آمریکا داشته است یا خیر؟ اظهار داشت: با شناختی که اینجانب از دکتر روحانی دارم، غیرممکن است که گفت‌وگو بدون مجوز صورت گرفته باشد.

به گفته «سید حسین نقوی حسینی» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، قشقاوی علاوه بر پاسخ به سوال یاد شده، متن سخنان «جان کری» و «محمد جواد ظریف» را که در حاشیه نشست وزرای خارجه ۱+۵ با جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند، قرائت کرد و گفت: هیات ایرانی کاملا در چارچوب سیاست خارجی کشور و با رعایت خطوط قرمز نظام و در جهت منافع ملی، گام برداشته‌ است.

پس از توضیحات معاون وزیر امور خارجه، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدگاه‌ها و نظرات خود را بیان کردند. /ایرنا

 


ویدیو مرتبط :
گفتگوی تلفنی باراک اوباما و حسن روحانی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

خبرگزاری فرانسه: تماس تلفنی اوباما و روحانی یک لحظه دراماتیک در روابط واشنگتن-تهران بودتماس تلفنی اوباما و روحانی

خبرگزاری فرانسه:
تماس تلفنی اوباما و روحانی یک لحظه دراماتیک در روابط واشنگتن-تهران بود

خبرگزاری فرانسه در واکنش به تماس تلفنی رؤسای جمهوری آمریکا و ایران گزارش کرد اولین تماس تلفنی غافلگیرکننده بین اوباما و روحانی نه تنها یک لحظه دراماتیک در روابط تهران- واشنگتن بلکه یک لحظه دراماتیک در دیپلماسی دیجیتال هم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اولین تماس تلفنی غافلگیرکننده روز جمعه بین «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا و «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران نه تنها یک لحظه مهیج و دراماتیک در روابط ایران و امریکا بود بلکه یک لحظه دراماتیک در زمینه دیپلماسی دیجیتال نیز بوده است.

لحظاتی قبل از آنکه رئیس‌جمهور آمریکا از کاخ سفید اعلام کرد که با رئیس‌جمهور ایران گفت‌وگوی تلفنی داشته است، رئیس‌جمهور ایران یک پیام توییتری فرستاد که ممکن است به خوبی در تاریخ باقی بماند.

این خبرگزاری سپس به این پیام توییتری اشاره کرد که نوشته شده بود: «در یک مکالمه تلفنی بین روسای جمهور ایران و آمریکا، هم‌اکنون، حسن روحانی: روز خوبی داشته باشید! باراک اوباما: متشکرم، خداحافظ (به زبان فارسی).

خبرگزاری فرانسه در توضیح واژه فارسی خداحافظ نوشت: «خداحافظ» یک عبارت فارسی است که برای بدرود و وداع استفاده می‌شود اما تحت الفظی اینگونه ترجمه می‌شود: «خدا محافظ شما باشد»./فارس