اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

قرار بود مصاحبه با روحانی دیالوگ باشد


علی اکبرعبدالرشیدی که 19 شهریور ماه در اولین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور با مردم، روبه‌روی دکتر روحانی نشست ضمن بیان نکاتی در خصوص اصولی که در جریان مصاحبه باید رعایت شود به انتقادات و نظرات منفی که در باره این گفت‌وگو مطرح شد پاسخ داده است.

شبکه ایران: علی اکبرعبدالرشیدی که 19 شهریور ماه در اولین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور با مردم، روبه‌روی دکتر روحانی نشست در گفت‌وگویی با هفته‌نامه «وصف صبا» ضمن بیان نکاتی در خصوص اصولی که در جریان مصاحبه باید رعایت شود به انتقادات و نظرات منفی که در باره این گفت‌وگو مطرح شد پاسخ داده است. رئیس جمهور نقش حقوقی خبرنگار را کاملا به رسمیت می‌شناسد

در بخش ابتدایی این مصاحبه این مجری کارشناس با بیان این نکته که دو روز قبل در جریان اجرای این برنامه قرار گرفته است، در پاسخ به این سوال که آیا طرح و چینش سوالات از طرف خودتان بود یا صداوسیما یا تیم رسانه‌ای رئیس جمهور برنامه مشخصی داشتند گفته است: من اطمینان و اطلاع دارم که رئیس جمهور بسیار سعه صدر و آمادگی دارند که مجری با توجه به همین روحیه می‌تواند صحبت و سوال کند.

 ایشان نقش حقوقی خبرنگار را کاملا به رسمیت می‌شناسد و می‌دانند که خبرنگار در این گفت‌وگو یک شخصیت حقیقی نیست که بخواهد نظر خودش را بیان کند. به همین دلیل مجری میتواند با برداشت خودش از سوالاتی که در افکار عمومی وجود دارد یا ضرورت طرح سوالاتی که در آن لحظه زمانی وجود دارد سوالاتی را مطرح کند.


قرار بود مصاحبه مونولوگ باشد و نه دیالوگ

وی در ادامه افزوده است: طبعا رئیس جموری که سه هفته است مصدر امور شده، هنوز در مرحله برنامه‌ریزی و ارزیابی است. بنابراین من سوالات را حول همان محور طراحی کردم و به عنوان نماینده افکار عمومی از ایشان پرسیدم. از طرفی پیش از مصاحبه تیم رسانه‌ای رئیس جمهور کوچکترین توصیه‌ای درباره محتوای گفت‌وگو نداشتند و قرار بر این بود که مصاحبه با رئیس جمهور مونولوگ نباشد و دیالوگ باشد.

ملاحظاتی که خیلی جدی است

عبدالرشیدی در بخش دیگر این مصاحبه در خصوص طراحی برنامه توضیح داده است: آنچه که در صحنه دیدید کارهایی بود که تیم رسانه‌ای رئیس جمهور مدیریت کرده بود. تیمی که شناخت کامل فنی و حرفه‌ای از رسانه، جایگاه رسانه و از روانشناسی نور، رنگ و صحنه دارند. این ملاحظات خیلی جدی است.


ویدیو مرتبط :
آیا قرار بود حضرت آدم تا ابد در بهشت باشد؟

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نفیر گلوله ی اسلحه یی كه قرار بود خالی باشد، نفس «سردار» را گرفت؛ 

نفیر گلوله ی اسلحه یی كه قرار بود خالی باشد، نفس «سردار» را گرفت؛

 

پس از اتمام کار روزانه همراه دوستش «سردار» روانه خانه شد، بعد از چند قدم «سردار» اظهار تشنگی کرد، هر دو برای  نوشیدن آب به آشپزخانه امور عشایری رفتند در آنجا شوخی های همیشگی، پس گردن هم زدن و خنده!

پس از اتمام کار روزانه همراه دوستش «سردار» روانه خانه شد، بعد از چند قدم «سردار» اظهار تشنگی کرد، هر دو برای نوشیدن آب به آشپزخانه امور عشایری رفتند در آنجا شوخی های همیشگی، پس گردن هم زدن و خنده! برخورد نگاه «پوریا» با تفنگ همیشه خالی نگهبان...! آن را برداشت و یک بار رو به زمین امتحانش کرد، خالی بود! سپس لوله تفنگ را به طرف دوستش گرفت اما این بار نفیر گلوله در فضا پیچید. «سردار» به زمین نخورده بود که «پوریا» زیر بغلش را گرفت و با صدای بلند کمک خواست، نگهبان پاركینگ به یاری اش شتافت، با وجود تقلای بسیار نتوانستند مجروح را سوار موتور کرده به بیمارستان برسانند و ...!

به گزارش سرویس حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «پوریا قبادی» در یک خانواده پنج نفر در روستای کلیایی ماهیدشت سکونت دارد، پدرش راننده کمباین است و تنها دو ماه از سال را کار و درآمد دارد. وضع مالی شان خوب نیست و در زیر خط فقر قرار دارند. حدود شش ماه قبل از حادثه پوریای ۱۵ ساله برای اینکه کمک خرج خانواده باشد در امور عشایری شهید بروجردی ماهیدشت مشغول به کارگری شد. تا اینکه آن حادثه رخ داد.

... او اکنون ۲۵ ماه است که در کانون اصلاح و تربیت کرمانشاه به سر می برد، که یکی از اعضاء کمیسیون حقوق بشر کانون و کلای دادگستری استان های کرمانشاه و ایلام که مسوول روابط عمومی این کانون نیز است، وکالتش را برعهده گرفته است.

این عضو کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استان های کرمانشاه و ایلام در گفت و گویی با خبرنگار حقوقی ایسنا، با اشاره به روند دادرسی این پرونده، اظهاركرد: زمانی که من از عدم تمکن مالی و موقعیت حساس پرونده پوریا خبردار شدم، باتوجه به وظیفه انسانی ام وکالتش را پذیرفتم. کیفر خواست برای «پوریا قبادی» صادر شده بود و در صورت محکومیت، حکم قصاص در انتظار وی بود. با توجه به محتویات پرونده و دلایل قانونی، دادگاه را مجاب کردیم که عمدی و سوء نیتی در کار نبوده و اهمال کاری و کنجکاوی و تفکر خالی بودن اسلحه بنابر اظهارات شاهد، موجب این پیشامد شده است. درنتیجه دفاعیات من این موارد برای دادگاه محرز شد.

«علی اسدی» جریان رسیدگی را در رضایت بخش و مثبت ارزیابی کرد و خاطرنشان كرد: قضات در رسیدگی به این پرونده با دقت بسیار عمل كردند و طی حکمی ۱۰ صفحه ای «قبادی» از قتل عمد تبرئه شده و اتهامش در ردیف شبه عمد قرار گرفت. اما براساس حکم صادره وی ملزم به پرداخت دیه کامل یک مرد مسلمان به اولیا دم و گذراندن سه سال حبس تعزیری با احتساب مدت سپری شده در کانون اصلاح و تربیت کرمانشاه شد.

وی سپس به سابقه فعالیت های کمیسیون حقوق بشر در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این کمیسیون از چند سال قبل در کرمانشاه تشکیل شده بود ولی از دو سال پیش به صورت جدی فعالیتش را آغاز کرده و براساس اساسنامه، اتهام زندانی ملاک کمک به آنها نیست و فارغ از نوع اتهام زندانی ها در دو زمینه مشاوره و حقوق دفاعی زندانی که در نظام های حقوقی همه دنیا نیز پذیرفته شده و همچنین کمک حقوقی به خانواده های زندانیان فعالیت می کند و پرونده های نظیر پرونده «پوریا قبادی» و یا نظیر آن، اگر به کمیسیون و یا کانون وکلا ارجاع داده شود، مورد رسیدگی و پیگیری خاص قرار خواهد گرفت..... / گزارش : خبرگزارى ایسنا