اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

فشارهای افراطیون برای عدم‌معرفی توفیقی کارساز شد/مملكتی كه مداحان برای دانشگاهیان نسخه می‌پیچند!معرفی توفیقی برای وزارت علوم

وقتی رییس‌جمهور، تهدید مداح سیاسی‌كار را جدی گرفت
مملكتی كه مداحان برای دانشگاهیان نسخه می‌پیچند!

چند روز پیش، سعید حدادیان یكی از مداحان «سیاسی‌كار» و حامی سابق احمدی‌نژاد به رییس‌جمهور در باره معرفی دكتر توفیقی برای وزارت علوم هشدار داد و به نمایندگان مجلس نیز یك یادآوری شرعی البته به فتوای شخصی خود!! نمود دال بر اینكه اگر به توفیقی رای بدهند مثل این است كه نان را در شراب زده و خورده‌اند!!

فشارهای افراطیون برای عدم‌معرفی توفیقی کارساز شد

به گزارش بهارنیوز، این هشدارها و تهدیدهای یك مداح سیاسی‌كار در حالیست كه جامعه دانشگاهیان كشور یكصدا پشت سر دكتر توفیقی بوده و از آقای روحانی موكدا می‌خواستند ایشان را به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت علوم، به مجلس معرفی نماید.

 

جالبتر آنكه كه توفیقی اصولا نگاهی سیاسی به مدیریت دانشگاهی نداشته و طی حدود سه ماه سرپرستی‌اش در این وزارتخانه فقط دو رییس دانشگاه را تغییر داد كه بابت همین امر نیز مورد انتقاد قرار گرفت.

به هرحال و در پی تهدیدات و فشارهای سنگین افراطیون مجلس، فضاسازی رسانة‌های افراطیون (فارس، تسنیم، كیهان و مهر)، مداحان!‌ و برخی ائمه جمعه تندرو، در آخرین روزهای پایانی مهلت قانونی رئیس‌جمهور برای معرفی گزینه وزیر علوم به مجلس، ایشان عملا بر نام دكتر جعفر  توفیقی، خط قرمز كشید تا عملا به جامعه این سیگنال ارسال شود كه در فضای فرهنگی-سیاسی، دانشگاهی و ... این مملكت هیچ چیز سرجایش نیست!

 

مداحان برای وزارت علوم تعیین تكلیف می‌كنند، یك امام جمعه در باره معرفی فیلم برگزیده سینمایی كشور به اسكار نسخه می‌پیچد، .... و احتمال فرداهای دیگر و با این روندی كه در حال گذر است، باید شاهد باشیم كه مربی تیم‌های ملی فوتبال و والیبال هم به تایید نهایی آقایان مداحان برسند!

در باره اقدام عجیب و تصمیم غیرمنتظرانه رییس‌جمهور در این عقب نشینی آشكار، سعدالله نصیری قیداری - معاون پارلمانی وزارت علوم که تلاشهای بسیاری برای کسب رای مثبت از توفیقی در مجلس انجام داده بود، درباره این تصمیم گیری عجیب رئیس‌جمهور به برخی موارد اشاره کرد.

 

وی با بیان اینکه وقتی فردی به عنوان سرپرست منصوب می‌شود حتماً به معنای معرفی وی به مجلس نیست، اظهار داشت: با این حال برداشت این بود که توفیقی به عنوان گزینه نهایی هم معرفی می‌شود و این برداشت را اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، حجت الاسلام مجید انصاری - معاون پارلمانی نهاد ریاست جمهوری و بنده به عنوان معاون پارلمانی وزارت علوم در ذهن خود داشتیم.

نصیری قیداری با اشاره به برداشتی که اکثریت از معرفی توفیقی به مجلس داشتند، گفت: با سخت کوشیهایی که توفیقی داشت برداشت همه این بود که وی به مجلس هم معرفی می‌شود، ولی سرپرست، سرپرست است و به معنای گزینه نهایی نیست همانطور که وزارت علوم در گذشته هم چندین سرپرست داشت اما به مجلس معرفی نشدند،

 

به عنوان مثال در زمان استعفای معین، میلی منفرد به عنوان سرپرست معرفی شد اما در نهایت توفیقی بر کرسی وزارت علوم نشست.

معاون پارلمانی وزارت علوم تاکید کرد: به هر حال رئیس جمهور به این جمع بندی می‌رسد که فرد دیگری را معرفی کند و این اختیار را دارد؛ ما هم دلائل وی را برای این اقدام نمی دانیم.

 

نماینده پیشین مجلس در پاسخ به این سوال که چه زمان سرپرست وزارت علوم به این نتیجه رسید که معرفی نمی شود، گفت: کسی به ما اعلام نکرده بود فرد دیگری به جای توفیقی به مجلس معرفی می‌شود ولی ما در روزهای آخر به این برداشت رسیده بودیم که احتمال اینکه توفیقی معرفی نشود وجود دارد و دیشب هم اعلام شد توفیقی گزینه نهایی نیست.

نصیری قیداری در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است سخنرانی توفیقی در خرداد 88 یکی از اصلی ترین دلائل رئیس جمهور برای عدم معرفی وی به مجلس باشد تا توفیقی هم به سرنوشتی مشابه میلی منفرد در جلسه رای گیری دچار نشود، اظهار داشت: من پاسخی برای این سوال شما ندارم،

 

این مواضع روزهای اول در مجلس بود اما مدتی بعد که توفیقی در مجلس حاضر شد و درباره سخنرانی خود روشنگری کرد و از سوابق کاری، مبارزاتی و عملکرد چهل ساله خود اعلام کرد، تعداد قابل توجهی از نمایندگان درباره سخنرانی توفیقی که پیش از سخنرانی مقام معظم رهبری بود و هنوز بحث فتنه مطرح نشده بود، قانع شدند.

وی ادامه داد: به هر حال شاید این گونه از دلائل هم تاثیر گذار بوده و ما نمی توانیم آنچه را در ذهن رئیس جمهور می‌گذرد، بخوانیم. معاون پارلمانی وزارت علوم در پاسخ به این سوال که آیا به عنوان معاون پارلمانی وزارت علوم برای گزینه بعدی هم تلاش خواهد کرد که رای بیاورد، گفت: وظیفه قانونی ما این است که وقتی رئیس جمهور به یک گزینه می‌رسد،

 

آن فرد را به نمایندگان معرفی و تلاش کنیم رای بیاورد. وی خاطرنشان کرد: بنده به عنوان معاون پارلمانی وظیفه دارم اطلاعات دقیق مجلس و گزینه نهایی را میان خانه ملت و وزارت علوم منتقل کنم.

/منبع:بهار نیوز


ویدیو مرتبط :
معرفی نسخه آزمایشی ویندوز 8 برای عموم کاربران

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

احمدی‌نژاد: برخی افراد برای شورای نگهبان نسخه می‌پیچنداخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

احمدی‌نژاد:

برخی افراد برای شورای نگهبان نسخه می‌پیچند/پشت عملیاتهای انتحاری، سیا و صهیونیسم است

رییس‌جمهور با اشاره به نامگذاری سال 92 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی و با اشاره به اهمیت اعتماد کردن به مردم در این زمینه گفت: می‌بینیم که برخی افراد از قبل از برگزاری انتخابات برای شورای نگهبان نسخه می‌پیچند.

محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز در جمع مردم اهواز و تعدادی از شهرستانهای تازه تاسیس این استان با اشاره به اینکه "رهبر معظم انقلاب فرمودند که من یک رای بیشتر ندارم و کسی نمی‌داند من به چه کسی رای می‌دهم و مردم انتخاب می‌کنند و این کشور و انتخابات متعلق به ملت است"، اظهار کرد: می‌بینیم که برخی افراد از قبل از برگزاری انتخابات برای شورای نگهبان نسخه می‌پیچند. شما چه‌کاره هستید و به چه حقی در مورد دیگران اظهارنظر می‌کنید؟ مقام معظم رهبری فرمودند باید جریانهای سیاسی مختلف در انتخابات حضور پیدا کنند و ان‌شاءالله با حضور بیش از 50 میلیونی مردم در انتخابات کمر دشمنان شکسته می‌شود.

وی با بیان اینکه "تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی در این سرزمین ممکن است"، گفت: مقدمه تحقق این موضوع این است که توده‌های مردم به میدان بیایند و مقدمه به میدان آمدن توده‌های مردم این است که به آنها اعتماد کنیم. امام و مقام معظم رهبری به توده‌های مردم همواره اعتماد کردند. شما دیدید که مقام معظم رهبری در مشهد چه گفتند. ایشان فرمودند که من یک رای بیشتر ندارم و انتخابات در کشور متعلق به مردم است و اراده ملت باید کشور را اداره کند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اهمیت اعتماد به مردم اظهار کرد: تجربه نشان داده که هرگاه ملت ایران به صحنه آمده و تصمیم گرفته، تصمیم او بهترین بوده است و امروز نیز همین‌گونه است. همان‌طور که عده‌ای در عرصه اقتصاد انحصارطلبند و نمی‌خواهند مردم تصمیم‌گیر باشند، در عرصه سیاست نیز عده‌ای انحصارطلب هستند و می‌خواهند عرصه سیاست در انحصار آنها باشد، مثل آنچه که ما در برخی از کشورها از جمله آمریکا می‌بینیم. در ایران این گونه نیست.

رییس‌جمهور با بیان اینکه "برگزاری یک انتخابات باشکوه و حضور بیش از 50 میلیونی مردم در انتخابات موجب می‌شود که شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای به نفع ملت ایران تغییر کند"، گفت: هرکس که مومن به انقلاب، اصول امام و رهبری است راه را باید باز کند و نباید حرفی بزند که عده‌ای از مردم بی‌انگیزه بشوند. نباید کاری بکند که عده‌ای از مردم بی‌انگیزه شوند. همه باید بیایند و ملت همواره نشان داده است که بهتر از همه تشخیص داده است که چه چیزی بهتر است.

وی با بیان اینکه "برخی به گونه‌ای صحبت می‌کنند که انگار قیم و صاحب ملت هستند"، افزود: برای ایجاد یک حماسه باشکوه باید سلایق مختلف سیاسی حضور داشته باشند و به مردم اعتماد کرد و نتیجه حضور باشکوه مردم در این حماسه شکستن کمردشمن خواهد بود. این حماسه سیاسی شرایط را برای حماسه اقتصادی نیز فراهم می‌کند و باید به سمتی برویم که دشمنان از مایوس کردن ملت ایران ناامید شوند.

احمدی‌نژاد در ادامه اظهار کرد: من به عنوان کوچک ملت ایران ایمان دارم که ملت ایران حماسه‌ای خواهند آفرید که در تاریخ بشر جزو حماسه‌های بی‌نظیر باشد و دنیا منتظر حماسه‌آفرینی ملت ایران است.

رییس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به حضورش در مراسم تشییع جنازه چاوز و همچنین مراسم تحلیف رییس‌جمهور جدید این کشور در هفته گذشته و با اشاره به استقبالی که از ایران در این منطقه صورت گرفته است گفت: ما برای تثبیت حضور ایران در این دو مراسم حاضر شدیم و ای کاش رسانه‌های ما نگاه ملی‌تر و آرمانی‌تری داشتند و مسائل را منعکس می‌کردند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه "با اعتماد به ملت می‌توان کارهای بزرگی انجام داد"، تاکید کرد: یک ملت نمی‌تواند تسلیم چند آدم فاسد و بین‌المللی شود و این اتفاق نخواهد افتاد.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مسائل منطقه اشاره کرد و افزود: می‌بینیم که دشمنان در منطقه چگونه عمل می‌کنند و پول نفت ملت‌ها در کجا هزینه می‌شود.

وی با اشاره به برخی عملیاتهای انتحاری که در برخی کشورهای منطقه و اماکن مذهبی صورت می‌گیرد گفت: به نام اسلام، مسلمان می‌کشند و من شکی ندارم که پشت این جریان‌ها سازمان سیا و صهیونیست‌ها حضور دارند. چطور یک مسلمان می‌تواند بمب به خود ببندد و مسلمان دیگری را بکشد؟

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبتهای خود در مورد مسائل منطقه ادامه داد: کسانی که در عمرشان اسم انتخابات را نشنیده‌اند و نمی‌توانند بشنوند مدعی دموکراسی شده‌اند. مشخص است صحنه دست چه کسی است. همه باید هوشیار باشند؛ البته آنها نقشه‌هایی را نیز برای ملت ایران کشیده بودند که این نقشه‌ها خنثی شده و خواهد شد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه "کسانی که به استکبار خدمت می‌کنند تصور نکنند که استکبار به آنها دست مریزاد می‌گوید"، تصریح کرد: رابطه آنها یک طرفه است و تا زمانی که به نفعشان باشد از شما استفاده می‌کند و زمانی که به دردشان نخورید مثل یک دستمال شما را دور می‌اندازند. نصیحت می‌کنم که به ملت‌های خود متکی باشید. انتخابات آزاد، عدالت و احترام حق ملت‌هاست و بدانید که تکیه بر استعمار نمی‌تواند شما را نجات دهد.

وی ادامه داد: به لطف خداوند حرکت طوفانی ملت‌ها علیه استکبارگران آغاز شده و ان‌شاءالله این حرکت ریشه‌های استکبار را خواهد شکست.

احمدی‌نژاد بخش دیگری از صحبتهای خود را به مسایل مربوط به خوزستان اختصاص داد و با اشاره به مشکل بیکاری در این استان تاکید کرد که ان‌شاءالله در جلسه استانی هیات دولت در مورد استان خوزستان تصمیمات خوبی در مورد اشتغال این استان گرفته خواهد شد و بودجه خوبی در این زمینه اختصاص داده خواهد شد.

رییس‌جمهور همچنین با اشاره به افتتاح سد و نیروگاه گتوند در این استان در عصر امروز و همچنین اقداماتی که دولت در زمینه آب کشاورزی و آشامیدنی در این استان انجام خواهد داد به مشکلات مردم در زمینه مسکن مهر در این ناحیه اشاره کرد و گفت: اگر مشکلی در این زمینه وجود دارد ان‌شاء‌الله آن را در جلسه هیات دولت بررسی می‌کنیم./ایسنا