اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

فرمانده ناجا: گزینه نظامی روی میز دشمن یک واقعیت استدر اولین همایش پدافند غیرعامل مطرح شد؛

فرمانده ناجا: گزینه نظامی روی میز دشمن یک واقعیت است/اساس هر جنگی، تحمیل اراده است

فرمانده نیروی انتظامی گفت: اینکه دشمن می‌گوید گزینه نظامی روی میز است، یک واقعیت است.

 اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در اولین همایش پدافند غیرعامل که در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با تاکید بر اهمیت توجه به موضوع پدافند غیرعامل، اظهارداشت: اینکه دشمن می‌گوید گزینه نظامی روی میز است واقعیت دارد چرا که اگر احساس کند در تکمیل راهبردش حمله نظامی کمک خواهد کرد، در این کار تردید نمی‌کند.

وی با بیان اینکه از نگاه سنتی، پدافند غیرعامل تنها بهینه‌سازی در مقابل حملات دشمن گفته می‌شد، افزود: این مفهوم علی‌رغم این که امروز از بین نرفته است اما گسترش پیدا کرده و متحول شده است. در گذشته اگر تنها قدرت‌های نظامی طرفین درگیر مورد هدف قرار می‌گرفت امروز همه عرصه‌ها مدنظر است و در واقع مهاجم تلاش می‌کند اراده ملت مورد نظر را هدف قرار دهد.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه اساس هر جنگی، تحمیل اراده است، اظهار داشت: آنچه پدافند غیرعامل دنبال می‌کند این است که دشمن اساسا نتواند اراده خود را تحمیل کند. توان اطلاعاتی، توان رسانه‌ای، سایبری،‌ فناوری‌ها و حوزه اقتصادی همه ابزارهایی است که دشمن برای فشار و تحمیل اراده خود از آن استفاده می‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: امروز کمتر صحنه‌ای را می‌بینیم که حمله نظامی تنها محدود به قدرت نظامی باشد. تعریف قدرت امروز متفاوت شده و ترکیبی از قدرت‌نرم، نیمه سخت و سخت را داراست تا بتواند بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد و به قول سانتزو، اولین اندیشمند در حوزه قدرت نظامی، نیروی نظامی تنها تیر خلاصی است که به پیکر نیمه جان دشمن شلیک می‌شود.

وی با اشاره به فشارهای دشمنان در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، رسانه‌ای، سایبری، عملیات روانی و ... گفت: پدافند غیرعامل امروز می‌تواند بسیار فراتر از نیروهای نظامی نقش ایفا کند.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه امروز پدافند غیرعامل در فضاسازی وگفتمان‌سازی به خوبی عمل کرده است و این جای تبریک دارد، گفت: گفتمان‌سازی در این حوزه کمک می‌کند که از روز اول ما تاسیسات خود را بر اساس برنامه‌های راهبردی و بلندمدت بنا کنیم تا بتوانیم آسیب‌پذیری آنها را در مواقع حساس به کمترین حد ممکن کاهش دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: به منظور کاهش آسیب‌پذیری‌ها و حداقل رساندن تهدیدات دشمنان، پایدارسازی تاسیسات، مداومت خدمات و افزایش توان مقاومتی کشور باید اقدامات گسترده‌ای در ابعاد گوناگون انجام شود. ما باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که دشمن به این نتیجه برسد که حتی اگر تاسیسات زیربنایی ما را مورد حمله قرار دهد باز ما می‌توانیم به سرعت آنها را جایگزین کنیم و همین امر می‌تواند چه بسا دشمن را از هجوم به همان تاسیسات نیز منصرف کند.

وی همچنین گفت: باید در حوزه‌های مختلف از جمله امنیت، دفاع، مدیریت و ... باید با اقداماتی نظیر پوشش، فریب، پراکنده‌کردن تاسیسات و متکثرکردن آنان و آدرس غلط به دشمن دادن کاری کنیم که دشمن برآورد صحیحی نداشته باشد تا در یک حالت گیجی قرار گیرد.

به گزارش ایسنا،‌احمدی‌مقدم در ادامه اظهار داشت: در نیروی انتظامی در حوزه پدافند غیرعامل تلاش کرده‌ایم تا با در نظر گرفتن مسائلی چون استحکام بناها، جانمایی درست اماکن، پراکندگی و تکثر، پیش‌بینی نقاط جایگزین، تدارکات و مسائل لجستیکی و اقدامات مدیریتی، مقاومت و آمادگی خود را در شرایط حساس بالا ببریم.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین گفت: در حوزه سایبری نیز اقدامات بسیاری صرف‌نظر از سیستم‌های متنوع امنیتی و سامانه‌های جایگزین انجام داده‌ایم.

وی تاکید کرد: باید با بومی‌کردن روش‌ها و با توسل به راه‌های غیرمتعارف و اقدامات غیرمتقارن خود را در مقابل دشمن ایمن کنیم.

احمدی‌مقدم در پایان اظهارات خود با بیان اینکه کارهای انجام شده در حوزه پدافند غیرعامل ارزنده است، اظهار کرد: البته نگاه عجولانه نیز ضرورتی ندارد و بلکه ممکن است تاثیرات منفی در این حوزه بر جای بگذارد./ایسنا

 


ویدیو مرتبط :
حمله اوباش به فرمانده ناجا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

فرمانده سپاه:سازماندهی 450 گردان امام حسین برای دفاع همه‌جانبه در برابر حمله نظامی دشمنسردار جعفری خبر داد:

سازماندهی 450 گردان امام حسین برای دفاع همه‌جانبه در برابر حمله نظامی دشمن 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آمادگی کامل حداقل 450 گردان امام حسین (ع) برای دفاع همه‌جانبه در برابر حملات نظامی دشمن خبر داد.

 

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

مهر: سردار محمدعلی جعفری  در اجتماع 10 هزار نفری بسیجیان گردانهای عاشورا، الزهرا (س)، بیت المقدس و واکنش سریع در موقعیت شهید رشیدی یزد با اشاره به تهدیدهای دشمن علیه نظام اسلامی ایران اظهار داشت: گرچه دشمنان می‌دانند در مقابل آمادگی نظامی و دفاعی ایران از حمله عاجز هستند اما ما نیز آماده دفاع همه جانبه از کشور هستیم.

وی افزود: گردان‌ های امام حسین (ع) توسط نیروی زمینی سپاه آموزش داده شده ‌اند و با برگزاری رزمایش‌ ها و آموزش‌های متعدد، امروز توانمندی ‌های ویژه ‌ای پیدا کرده ‌اند.

جعفری تاکید کرد: گردان ‌های امام حسین (ع) امروز به قدرتی آماده و آموزش دیده برای دفاع همه‌ جانبه در صورت حمله دشمن تبدیل شده اند.

وی تاکید کرد: تعداد گردان‌های آموزش دیده امام حسین (ع) در سطح کشور قابل توجه است و بیش از 450 گردان سازماندهی شده و در آمادگی کامل به سر می ‌برند.

جعفری همچنین با اشاره به گردانهای عاشورا بیان داشت: گردان‌های عاشورا پس از جنگ برای مردم ‌یاری و مقابله با تهدیدات داخلی و خارجی سازماندهی شد و امروز گردان‌های عاشورا با آمادگی ‌های همه‌جانبه در همه کشور حضور دارند و تعداد آنها از شمار خارج است.

جعفری یادآور شد: گردان‌ های الزهرا خواهران نیز برای ماموریت‌ های مختلف بسیج سازماندهی شده ‌اند و در مواقع لزوم به کار گرفته خواهند شد.

وی عنوان کرد: امروز از بسیج و سپاه ما در همه کشورها الگوگیری شده به عنوان نمونه در کشور مسلمان سوریه، سپاه سوریه در کنار مردم و ارتش سوریه به سازماندهی و مسلح کردن مردم پرداخته و برای مقابله با تروریسم و گروه ‌هایی که به نفع آمریکا و اسرائیل غاصب عمل می ‌کنند، در حال دفاع هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: بدون تردید آینده ای بسیار روشن پیش روی داریم و در سراسر جهان روزنه های امید باز شده است و زمینه های گسترش دین خدا فراهم شده و امیدواریم بتوانیم زمینه های ظهور حضور حضرت مهدی (عج) را فراهم کنیم تا این پرچم مقدس جمهوری اسلامی به دست صاحب اصلیش برسد./مهر