اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

فرشته ها و شیاطین همچنان قربانی می گیرند+ عکس 

 

فرشته ها و شیاطین همچنان قربانی می گیرند+ عکس
پسر دانش آموز یزدی برای دیدن فرشته نجاتش به تقلید از یك سریال، خود را به دار آویخت و جان سپرد.

 

پس از آن که محمدمهدی ۱۲ ساله، نوجوانی که ششم شهریورماه، تحت تاثیر سریال ماه رمضانی «پنج کیلومتر تا بهشت»، جان خود را گرفت، خبر ناگوار و دردناک مرگ نوجوانی دیگر این بار در شهر یزد در منطقه آزادشهر را شنیدیم که قبل از مرگ محمدمهدی و در اواسط مردادماه در کام مرگ فرو رفته بود.

ماجرا از این قرار است که نوجوان ۱۲ ساله یزدی با نام سعید، تحت تاثیر سریال «سی امین روز» و صحنه اعدام نقش اصلی این سریال قرار گرفته است؛ بازیگر مرد این سریال به خاطر مردانگی و رفاقت، قتل برادر دوستش را گردن گرفته و بیگناه تا پای چوبه دار رفته بود، لحظات دلهره آور اعدام «سیاوش» تمام ذهن و وجود پسرك پای صفحه جادویی تلویزیون را منجمد كرده بود.

سعید ۱۲ ساله، به طناب دار خیره شده و پلك هم نمی زد و تمام صحنه های سریال «سی امین روز» را مو به مو در ذهن لطیفش ضبط می كرد و ناگهان طناب دار بی دلیل پاره شد و پسرك مثل میلیون ها بیننده مات و مبهوت دیگر حس كرد بار دیگر زندگی به جریان افتاده است. اما ساعت ها پس از پایان سریال پسرك هنوز صحنه پاره شدن طناب دار را با هزار و یك پرسش در ذهنش مرور می كرد.

امدادگران اورژانس یزد در اواسط مرداده ماه، زمانی که هنوز این سریال در حال پخش از رسانه ملی بود، از حلق آویز شدن این پسر ۱۲ ساله باخبر شدند. آن ها بلافاصله خود را به محل حادثه رسانده و پس از انتقال پیكر نیمه جان پسر دانش آموز به بیمارستان موضوع را به مأموران پلیس اعلام كردند.

ماموران پس از حضور در بیمارستان به تحقیق از خانواده «سعید» پرداختند و در كمال ناباوری دریافتند پسرك به تقلید از بازیگر یکی از سریال های ماه رمضان، خود را با چادر مادر حلق آویز كرده تا «فرشته» به كمكش بیاید و نجاتش دهد. پسرك می خواست به محض بازگشایی مدرسه این معجزه ماندگار تابستانی را بین زنگ های تفریح برای دوستانش تعریف كند اما افسوس كه...

پدر «سعید» كه كارگر یك شركت است درباره مرگ غم انگیز پسرش گفت: شب قبل از حادثه و پس از افطار به همراه همسر و دو فرزندم «سعید» ۱۲ ساله – و «محدثه» ۱۰ ساله – پای تلویزیون به تماشای سریال های ویژه ماه رمضان نشسته بودیم. سریال هایی كه مثل چند سال اخیر شیطان یا فرشته موضوع اصلی شان بود. همان شب در شبكه دوم با صحنه به دار آویختن مرد بیگناهی روبه رو شدیم كه هر بیننده ای را تحت تأثیر قرار می داد. اما در یك لحظه طناب دار پاره شد و مرد اعدامی نجات یافت.

سوال عجیب و مرگ بار نوجوان از پدرش

محو تماشای فیلم بودیم كه پسرم كنجكاوانه در مورد علت و چگونگی این اتفاق سؤال كرد. من كه به هیچ عنوان تصور نمی كردم این صحنه فیلم چه سرنوشت شومی برای فرزندم و خانواده ام به دنبال دارد به آرامی جواب دادم: «ایمان به لطف خدا، پسرم! بی گناه بود و نجات پیدا كرد. از قدیم گفته اند آدم بیگناه تا پای دار می رود اما جان نمی دهد.»

پدر «سعید» در حالی كه اشك می ریخت ادامه داد: سوال های عجیب و تمام نشدنی پسرم آزارم می داد: «آخه بابا مگه طناب محكم به راحتی پاره می شه؟! یعنی هر بیگناهی نجات پیدا می كنه؟! یعنی فرشته ها به همه بیگناهان كمك می كنند. پس فرشته ها اجازه نمی دن آدم های بیگناه بمیرن؟ اصلاً چرا آدم ها را با طناب اعدام می كنن؟ مگر اونها با طناب كسی را كشته اند؟ و...» بالاخره آن شب سكوت سنگین و مرموز شب با سوال های بی جواب پسرم گره خورده بود و نمی دانستم جغد شوم مرگ بر دیوار خانه ام نشسته است. مادر «سعید» نیز گفت: همزمان با اذان ظهر جمعه وضو گرفتم. «سعید» هم گوشه خانه آرام نشسته بود. برای نماز ظهر قامت بستم تا دلم آرام بگیرد. چون دلشوره عجیبی داشتم و خواب دیده بودم كه كنار قبر پدرم گور كوچكی نیز كنده اند. نمازم كه تمام شد از دختر كوچكم خواستم قرآن را برایم از طبقه پائین بیاورد. اما دقایقی بعد فریادهای محدثه آرامش خانه و كوچه را به هم ریخت.

همان موقع من و همسرم هراسان خود را به پائین رساندیم و در كمال ناباوری با پیكر حلق آویز پسرم از لوله گاز روبه رو شدیم. لب های «سعید» كبود شده و قلبش به كندی می زد. وقتی همسایه ها با صدای شیون و فریاد ما رسیدند سعی كردند با تنفس مصنوعی نجاتش دهند اما نفس های پسرم بریده بریده بود و نبضش هم ضعیف می زد.

مادر دلسوخته ادامه داد: «سعید طبق آموزه های تلویزیون، منتظر بریده شدن طناب دار بود و حالا ما چشم انتظار یك معجزه ... و پزشكان پس از معاینات لازم گفتند: مهره های ضعیف گردن پسرمان شكسته و نخاعش قطع شده است و... راستی ای كاش نویسنده و كارگردان این سریال تلویزیونی می دانستند كه شب بعد هنگام پخش قسمت بعدی این سریال پسر كوچولوی ما در گورستان دفن شده بود.»

پزشكی قانونی علت مرگ پسرمان را خفگی اعلام كرد. مأموران پلیس در تحقیقات از ما خواستند اگر از كسی شكایت داریم اعلام كنیم. اما با خود گفتیم چطور می شود از رسانه ملی كه با پول بیت المال تأمین می شود گلایه كرد؟

برنامه های بدون کارشناسی یا تربیت غلط فرزندان!

پدر سعید هم با انتقاد از پخش برخی برنامه های بدون كارشناسی در تلویزیون گفت: متأسفانه این پایان راه نیست. چرا كه نمی دانم اصرار تلویزیون برای پخش صحنه اعدام، اعتراف گیری از متهمان جرایم مختلف و نمایش صحنه های خشن و ماوراءالطبیعه به چه خاطر است؟ ما حتی روز بعد با برنامه خبری ۲۰:۳۰ هم تماس گرفتیم و موضوع مرگ پسرمان را اعلام كردیم. اما متأسفانه سریال ها همچنان ادامه یافت تا اینكه به تازگی خبر مرگ دردناك «محمد مهدی» ۱۲ ساله – را نیز در روزنامه خواندیم كه او هم متأسفانه به خاطر تماشای سریال دیگری به استقبال مرگ رفته بود.

بر اساس این گزارش، دو سال پیش هم در منطقه خیرآباد یزد دو پسر بچه دبستانی به تقلید از برنامه كودك «فتیله» داخل صندوقچه رفتند كه به علت قفل شدن در صندوق خفه شدند.

باید دید و بررسی کرد که چرا اتفاق هایی نظیر این ها، در کشور زیاد می افتد و آن زمان است که تقصیر را به گردن ارگان هایی مثل رسانه ملی انداخت، اما نکته ای که توجه به آن مهم است، چگونگی رفتار والدین با فرزندان و تطابق کودکان و نوجوانان با برنامه هایی است که مناسب سن و سال آن ها در نظر گرفته می شود که در بیشتر موارد از جانب پدرها و مادرها نادیده گرفته می شود...../ برنا


ویدیو مرتبط :
مین های ضد نفر تا سال ها بعد همچنان قربانی می گیرند

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دستگیری عامل شلیک مرگبار در فرشته/ پسر جوان قربانی کینه دوستش شددستگیری عامل شلیک مرگبار در فرشته/ پسر جوان قربانی کینه دوستش شد

پسر کینه جو که دوست خود را با شلیک گلوله در خیابان فرشته به قتل رسانده و با خودروی 300 میلیونی مقتول از محل گریخته بود از سوی کارآگاهان پلیس دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بامداد چهارم دی امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 ، وقوع یک فقره فوت مشکوک در خیابان فرشته ـ خیابان مریم شرقی به کلانتری101 تجریش اعلام شد .

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد جوانی به نام "دانیال . م" 24ساله به علت اصابت گلوله از ناحیه پشت سر به قتل رسیده است .

با اعلام خبر به پلیس آگاهی و قاضی کشیک ویژه قتل ، بلافاصله تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم پلیس آگاهی به همراه عوامل تشخیص هویت ، پزشکی قانونی در محل ارتکاب جنایت حاضر شدند .

با توجه به شواهد و دلایل به دست آمده در خصوص ارتکاب جنایت ، پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد تشکیل و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .با آغاز تحقیقات از اعضای خانواده مقتول ، کارآگاهان دریافتند که خواهر مقتول حدود ساعت 23 پس از مراجعه به خانه ، با جسد برادرش در داخل اتاق میهمانی مواجه می شود . خواهر مقتول ضمن تماس تلفنی با پدر خود ، موضوع را به اورژانس نیز اطلاع می دهد که با حضور عوامل اورژانس و اعلام خبر مرگ مقتول ، بلافاصله موضوع از طریق مرکز فوریت های پلیسی به کلانتری 101 اعلام می شود .

در ادامه تحقیقات و بر اساس اظهارات اعضای خانواده مقتول ، کارآگاهان دریافتند که قاتل یا قاتلین پس از ارتکاب جنایت اقدام به سرقت دو عدد شمعدانی به ارزش 20 میلیون تومان ، یک تخته فرش ، یک عدد گیتار برقی ، یک عدد لب تاپ و یک دستگاه خودرو BMW متعلق به مقتول به ارزش تقریبی 300 میلیون تومان کرده اند .

در بررسی محل جنایت هیچگونه آثاری که نشان از درگیری میان مقتول با قاتل یا قاتلین وجود داشته باشد ، کشف نشد . به همین خاطر با توجه به دلایل و شواهد به دست آمده ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که قاتل یا قاتلین از افراد آشنا و به احتمال بسیار زیادی از دوستان مقتول هستند که با استفاده از همین آشنایی و بدون هرگونه تخریب در خانه و یا درگیری با مقتول وارد خانه شده و با استفاده از غفلت مقتول وی را در یک لحظه از ناحیه پشت سر و از فاصله نزدیک مورد اصابت گلوله قرار داده اند . همچنین دربازرسی دقیق انجام شده از محل جنایت و با توجه به کشف دیگر اموال باارزش کوچک ، کارآگاهان فرضیه ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت را دور از واقعیت دانسته و با توجه به دلایل و قرائن به دست آمده به تحقیق از دوستان و افراد مرتبط با مقتول پرداختند .

کاراگاهان اداره دهم در ادامه ، با شناسایی تعدادی از دوستان و افراد نزدیک به مقتول در تحقیقات نامحسوس خود دریافتند که یکی از دوستان مقتول به نام "محمد . د" 23 ساله از چندی پیش و به صورت غیرقانونی اقدام به خرید و نگهداری یک قبضه سلاح کمری کرده و در چندین نوبت و برای بزرگ نمایی ، اسلحه را در میان دوستان خود به نمایش گذاشته است .

با شناسایی "محمد . د" و با توجه به ارتکاب جنایت با اسلحه کمری ، بلافاصله کارآگاهان محل سکونت او را مورد شناسایی قرار داده و در ادامه دریافتند که وی همزمان با روز جنایت و پس از مراجعه به خانه ، در کمتر از چند ساعت محل سکونت خود را ترک کرده است .

کارآگاهان اداره دهم با شناسایی مخفیگاه محمد در خیابان دامپزشکی و اطمینان از حضور وی ، با انجام هماهنگی با مقام قضایی ، صبح ششم دی با ورود به مخفیگاه محمد ، او را قبل از هرگونه اقدام برای استفاده از سلاح گرم همراه خود دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش موفق به کشف گیتار برقی متعلق به مقتول و همچنین مبلغ یک میلیون و 570 هزار تومان حاصل از فروش فرش سرقت شده از محل جنایت شدند .

با توجه به دلایل به دست آمده از محل دستگیری ، محمد به ناچار لب به اعتراف گشود و در اظهارات اولیه خود با اعتراف صریح به ارتکاب جنایت ، محل پارک خودرو متعلق به مقتول را نیز به کارآگاهان نشان داد که خودرو BMW نیز در میدان جمهوری ـ خیابان ارومیه کشف شد . محمد در ادامه اعترافات خود عنوان داشت : با نیت قبلی و به منظور قتل به محل جنایت رفتم و با شلیک گلوله از پشت سر و در حالیکه دانیال بر روی تخت نشسته بود ، وی را به قتل رساندم " و در ادامه مدعی شد که قتل را با انگیزه سرقت انجام نداده و سرقت را تنها برای ایجاد انحراف در مسیر تحقیقات پلیس انجام داده و به همین علت و پس از خروج از محل سرقت نیز دو عدد شمعدانی و همچنین لب تاپ متعلق به دانیال را در بین مسیر و در داخل بزرگراه از ماشین به بیرون انداخته اما با این وجود و در خصوص علت فروش فرش ـ به قیمت یک میلون و 570 هزار تومان ـ و همچنین نگهداری گیتار برقی سکوت کرد .

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

متهم در خصوص نحوه آشنایی خود با مقتول گفت : از طریق یکی از دوستان ، برای اولین بار به خانه دانیال رفته و با او آشنا شدم . بعد از چند نوبت رفت و آمد و آشنایی ، با او به تنهایی ارتباط برقرار کردم و آین آشنایی از حدود هفت یا هشت ماه پیش آغاز شد.

متهم در خصوص شب جنایت نیز گفت : پس از رسیدن به در خانه دانیال ، به همراه وی و برای زدن بنزین با خودرو BMW به پمب بنزین رفته و سپس به خانه وی بازگشتیم . بعد از گرم کردن و خوردن مقداری غذا ، در حالیکه پیش از آن تصمیم به کشتن دانیال گرفته بودم به جلو آئینه رفته و با استفاده از موقعیت ، از پشت سر به دانیال شلیک کرده و او نقش بر زمین شد . پس از کشته شدن دانیال ، کنترل در پارکینگ را از جیبش برداشته و فرش ، دو عدد شمعدانی و همچنین لب تاپ و گیتار برقی متعلق به دانیال را به داخل ماشین برده و با خودرو از محل فرار کردم . پس از پارک ماشین در حوالی میدان جمهوری به خانه رفته و کمی استراحت کردم و حدود ساعت 11 پس از فروش فرش ، به خانه یکی از دوستانم رفتم که در آنجا و توسط مأموران دستگیر شدم .

متهم در خصوص انگیزه خود در خصوص ارتکاب جنایت نیز به کارآگاهان گفت : دانیال به واسطه موقعیت اقتصادی و اختلاف سطح طبقاتی خود و خانواده اش با من ، دائما مرا تحقیر می کرد و به همین علت من نیز تصمیم به قتل او گرفتم . با همین انگیزه و در حدود یک ماه پیش با خرید سلاح ، منتظر زمانی مناسب برای قتل دانیال شدم تا اینکه سرانجام او را به قتل رساندم .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است . ./مهر