اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

عجایب دنیای زیر آب +عکسدریا از جمله مکان هایی است که همیشه به شگفتی ها و زیبایی هایش معروف بوده است اما همین دریا در برخی از مواقع می تواند بسیار زشت و گاهی چندش آور باشد.

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، آبزی ها و موجودات دریا می توانند گاهی اوقات بسیار زشت و بد چهره باشند و البته این زشتی به نوعی از اجداد ماقبل تاریخ به آن ها رسیده است. این آبزی های بدچهره تعداد نادری هستند و بیشتر در اعماق اقیانوس ها زندگی می کنند.

کوسه یک تکه

دنیای زیر آب

این موجود نوعی کوسه به حساب می آید و یکی از زشت ترین موجودات دریایی است. بدن یک تکه این کوسه به قدری زشت است که کمتر کسی دوست دارد با آن روبرو شود البته این کوسه با همین ظاهر نخراشیده بسیار خطرناک نیز هست ولی بسیار اوقات در انتهای اقیانوس زندگی می کند و به ندرت از آن جا بالاتر می آید.

Oreo-dory

دنیای زیر آب

این ماهی که مانند کوسه قبلی در انتهای دریاها زندگی می کند یکی دیگر از موجودات زشت اعماق اقیانوس ها است. این ماهی از نداشتن بدن رنج می برد و به نوعی یک سر بزرگ به یک بدن کوچک متصل شده است. محققان به این ماهی کله ماهی شناور نیز می گویند.

ماهی سنگی

دنیای زیر آب

این ماهی خطرناک که در کف اقیانوس زندگی می کند به قدری زشت است که هیچکس نمی تواند لحظه ای چهره آن را تحمل کند. این ماهی یکی از سمی ترین و کشنده ترین ماهی های درون آب است و می تواند خودش را شبیه به محیط اطرافش بکند و بیشتر به مانند یک سنگ یا مرجان می ماند.

قورت دهنده سیاه

دنیای زیر آب

این ماهی که به نام قورت دهنده عظیم نیز شناخته می شود می تواند یک ماهی متوسط را به راحتی ببلعد. این ماهی شاید به تنهایی زشت نباشد اما وقتی یک ماهی دیگر را میخورد تمام آن را در چینه دان زیر گلویش جمع می کند. این باعث می شود که این ماهی یک گلوی بسیار بزرگ پیدا کند و همچنین چهره اش نیز تغییر می کند.

ماهی خشن 

دنیای زیر آب

این ماهی با توجه به چهره بسیار زشت و عصبانی که دارد به این نام مشهور شده است. او دندان های بسیار تیز، استخوان های تیغ مانند و همچنین یک آنتن در میان چشمانش دارد. این ماهی در کف در یا منتظر طعمه های فضولی می شود که با شاخک ایش بازی می کنند و سپس در یک حرکت ان ها را از بین می برد.

Goblin Shark

دنیای زیر آب

 

این بار نیز یک کوسه دیگر در میان لیست زشت ترین ها قرار دارد. این کوسه که جانورشناسان آن را به موجودات فضایی نسبت می دهند یک بینی بسیار بزرگ و خارج از فرمی دارد. این دماغ باعث شده است تا هم زشت باشد و هم اینکه تاحدی بامزه نیز شده است. این کوسه در اعماق اقیانوس ها و بیشتر در سواحل ژاپن دیده شده است./باشگاه خبرنگاران


ویدیو مرتبط :
عجایب دنیای پرندگان