اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

عاملین قتل وکیل شیرازی دستگیر شدندعاملین یکی از قتل های پیچیده که طی آن یک وکیل و شاهد حادثه در شیراز به قتل رسیده بودند دستگیر و تحویل مقامات قضایی استان فارس شدند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادگستری استان فارس ، در شهریور ماه سال گذشته طی یک اقدام از پیش طراحی شده یک وکیل مورد سوءقصد افراد ناشناس قرار گرفت که طی این اقدام فرد بی گناه دیگری که شاهد ماجرا بود نیز به ضرب گلوله قاتلین جان خود را از دست داد.
رئیس کل دادگستری استان فارس در خصوص زوایای پنهان این جنایت گفت: پس از وقوع این جیانت قاتلین بدون برجای گذاشتن هرگونه سرنخی متواری شدند.

علی القاصی با پیچیده خوانده این پرونده تصریح کرد: با تلاش بازپرس ویژه قتل در دادسرای شیراز و اقدامات اطلاعاتی و با تلاش مأموران آگاهی شیراز ابتدا آمر جنایت دستگیر و پس از آن فرد ضارب نیز توسط مأموران انتظامی بازداشت شد.

وی با تأکید بر اینکه این جنایت در نتیجه اختلافات شخصی به وقوع پیوسته است گفت: این افراد پیش از این نیز دو بار اقدام به سوء قصد به جان وکیل شیرازی کرده بودند که اقدام آنان نافرجام مانده بود.

این مقام مسئول قضایی با بیان اینکه آمر به قتل، فرد شروری را برای این اقدام اجیر کرده و با هماهنگی منزلی را جنب محل سکونت وکیل اجاره کرده بود تا نقشه شوم خود را عملی سازند گفت: نقشه از پیش طراحی شده قاتلین و از بین برداشتن شواهد و قرائن و همچنین مخفی کردن اسلحه ای که به عنوان آلت جرم استفاده شده بود کار تحقیق را برای ما سخت کرد و باعث گردید تا در روز جنایت آثار و سرنخ هایی از قاتلین بر جای نماند که همین امر باعث گردید اقدامات ویژه ای با دستور مقام قضایی و مأموران آگاهی در دستور کار قرار گیرد که پس از یک سال قاتل و آمر به قتل دستگیر شدند.

بازپرس شعبه هشتم دادسرای عمومی و انقلاب شیراز نیز در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در این پرونده گفت: پس از مواجه حضوری قاتلین به بزه ارتکابی خود اعتراف کردند.

قاضی درخشان با اشاره به بازسازی صحنه جرم توسط قاتل گفت: تحقیقات اولیه در حال تکمیل است و به زودی کیفرخواست متهمان صادر خواهد شد.

وی همچنین از کشف شدن اتومبیل سرقتی استفاده شده در صحنه جنایت خبر داد و افزود: اتومبیل طی مراحل قانونی به صاحب آن مسترد گردید.

این گزارش حاکی است با دستور ویژه رئیس کل دادگستری استان این پرونده پس از صدور کیفرخواست در دادسرای شیراز در دادگاه کیفری یک استان و در وقت فوق العاده رسیدگی خواهد شد.

اخبار حوادث - ایرنا

 


ویدیو مرتبط :
متهمانی که باز هم اشتباهی دستگیر شدند

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

سارقان منزل آیت الله طاهری شیرازی دستگیر شدند
اخبارحوادث - سارقان منزل آیت الله طاهری شیرازی دستگیر شدند

رییس پلیس آگاهی تهران گفت: متهمان اصلی سرقت از منزل آیت الله طاهری شیرازی شناسایی و دستگیر شدند.

ساعت 14، 23 مرداد ماه امسال ماموران کلانتری قلهک در جریان سرقت به عنف از منزل آیت الله طاهری شیرازی قرار گرفتند.پس از حضور ماموران و تشکیل پرونده به دستور بازرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 3 تهران پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پلیس آگاهی گفت: به علت شدت بیماری قادر به حضور در مسجد برای اقامه نماز ظهر و عصر نبودم و در حال استراحت ناگهان چند نفر با تهدید، کلید گاوصندوق را از من گرفته و اقدام به سرقت وجوه داخل گاوصندوق کردند.

در بررسی کارآگاهان پلیس مشخص شد سارقان به عنف قصد سرقت گاوصندوق را داشتند که پس از اطلاع از حضور آیت الله در منزل با تهدید کلید گاوصندوق را گرفته و پس از سرقت، متواری شدند.

ماموران پلیس که اطمینان پیدا کرده بودند سارقان با اطلاع از وجوه نقد دست به طراحی سرقت زده اند اقدام به تحقیق از افراد مرتبط با صاحبخانه و اهالی مجتمع و محله کردند.

در تحقیقات تخصصی پلیس ماموران متوجه شدند فرزند یکی از ساکنان قبلی مجتمع با ارائه اطلاعات لازم در مورد نگهداری وجوه نقد در منزل آیت الله و زمان تردد اقدام به طراحی سرقت کرده است.

در ادامه با دستگیری این متهم در تحقیقات پلیس وی به طراحی سرقت اعتراف و همدستانش را معرفی کرد.

سرهنگ عباسعلی محمدیان رییس پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر، افزود: با شناسایی متهم اصلی سه متهم مرد و یک متهم زن دستگیر و به طراحی و ارتکاب این سرقت اعتراف کردند.متهمان پس از صدور قرار قانونی برای تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

 

 اخبار حوادث - مهر