اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

عارف در اصفهان: لزوم شفاف سازی مسئولان نسبت به وقایع بند 350 اویناخبار,اخبار سیاسی ,وقایع بند 350 اوین

 

اخبار سیاسی - عارف در اصفهان: لزوم شفاف سازی مسئولان نسبت به وقایع بند 350 اوین / حضور در گلزار شهدا

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برضرورت شفاف سازی در خصوص وقایع بند 350 اوین تاکید کرد.

به گزارش امید، دکتر محمد‌رضا عارف که  صبح امروز – پنج شنبه – به اصفهان سفر کرده در جمع خبرنگاران درباره هدف سفر خود گفت: هدف اصلی سفر دیدار با مردم خون‌گرم اصفهان است و انشالله در جمع دانشگاهیان در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حاضر خواهم شد.


وی هدف دیگر از سفر خود به اصفهان را افتتاح دفتر بنیاد امید ایرانیان عنوان کرد و اظهار داشت: با امام جمعه محترم اصفهان آیت الله طباطبایی نیز دیدار داشته‌ام  و در خصوص مسائل مختلف کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.


رئیس بنیاد امید ایرانیان در پاسخ به سوالی درباره شرکت در انتخابات  مجلس شورای اسلامی، گفت: "ما قوی و محکم در انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد خواهیم شد".
وی در پاسخ به این سوال که آیا شما هم در انتخابات حضور پیدا خواهید کرد، گفت: در سال 93 راهبردهای انتخاباتی تبیین می‌شود و انشالله در سال 94 وارد مصادیق انتخاباتی خواهیم شد.


عارف همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص فعالیت‌های انتخاباتی بنیاد امید ایرانیان، گفت: بنیاد امید ایرانیان تنها در تبیین راهبردهای انتخاباتی مشارکت دارد و فعالیت حزبی نمی‌کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالی در خصوص وقایع بند 350 اوین،‌ گفت: مسئولان باید در این خصوص شفاف سازی کنند تا اینگونه خطاها به پای کل نظام نوشته نشود زیرا نظام ما مردمی است و نمی توان به صرف خطای چند مدیر، نظام را متهم کرد، باید از تکرار اینگونه وقایع با شفاف سازی مسئولان جلوگیری کرد و اگر فرد یا افرادی در این خصوص خطایی مرتکب شده اند با آنها برخورد قانونی شود.


گفتنی است دکتر محمد رضا عارف صبح امروز با حضور در گلزار شهدای اصفهان نسبت به مقام شامخ شهدای استان اصفهان ادای احترام کرد.


حضور عارف در گلزر شهدای اصفهان با همراهی بیت آیت الله طاهری اصفهانی صورت گرفت.
وی همچنین با حضور بر سر مزار شهید آیت الله اشرفی اصفهانی، آیت الله شمس آبادی ،استاد پرورش،شهیدان خرازی ،شهیدان گمنام، مادر شهید بهشتی و مزار آیت الله طاهری اصفهانی، یاد و خاطره آنها را گرامی داشت و  تاکید کرد:آیت الله طاهری الگوی من بود.
اخبار سیاسی - امید

 


ویدیو مرتبط :
پشت پرده وقایع بند 350 اوین

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آیت الله هاشمی رفسنجانی: مسئولان در برابر شبهات شفاف سازی کنندآیت الله هاشمی رفسنجانی:

مسئولان در برابر شبهات شفاف سازی کنند

مسئولان جمهوری اسلامی در برابر سئوالات و شبهه‌هایی که مطرح می‌شود شفاف سازی کنند.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

مسئولان در برابر شبهات شفاف سازی کنند  هاشمی رفسنجانی خواستار آن شد که آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از استادان تاریخ انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های گوناگون کشور، تاریخ نگاری صحیح و علمی را یکی از نیازهای کنونی نظام اسلامی خواند و با بیان لزوم روشن شدن اذهان و ارائه پاسخ صحیح برای جوانان و پژوهشگران گفت: نگارش تاریخ وقایع مهم و سرنوشت‌سازی چون انقلاب اسلامی نیاز به گذشت زمان و نگاه فراتر از وقایع و مسائل روزمره دارد.

وی تصریح کرد: به جاست که اکنون که بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی ایران و تأسیس نظام جمهوری اسلامی می‌گذرد، این امر مهم مورد توجه وثیق قرار گیرد.

اهم سخنان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را در ادامه می آید:

• تدوین کلیات تاریخ انقلاب اسلامی به صورت علمی وظیفه دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های معتبر است. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و علیرغم وجود مشکلات اجرائی عدیده، «بنیاد تاریخ» به سرپرستی آقای معادیخواه تأسیس شد و با همت ایشان و همکارانشان، تاریخ شفاهی بسیار خوبی در قالب مصاحبه با مؤثرین انقلاب اسلامی آغاز شد و بنا بود که حاصل این مصاحبه‌ها به صورت علمی تدوین و در اختیار اساتید و پژوهشگران و اذهان جستجوگر قرار گیرد که متأسفانه با تنگ نظری برخی افراد و جریان‌ها این کار مهم ناتمام ماند.

• اشکالات وارده در خصوص تحریف تاریخ و نگاه سلیقه‌ای به وقایع تاریخی به جاست و لازم است که تاریخ شرق به خصوص انقلاب اسلامی توسط پژوهشگران شرقی و داخلی تدوین شود،

• همانگونه که پژوهشگران غربی تحولات شرق و جهان اسلام را به دقت بررسی و تاریخ نگاری می‌کنند، لازم است که دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های ما در شرق نیز، شناخت غرب و تحولات آنرا وجه همت خود قرار دهند، چرا که در صورت شناخت درست و علمی از غرب است که می‌توانیم در مقابل عملکردها و سیاست‌های آنان برخورد مناسب و درست ارائه کنیم.

• توضیح و شفاف سازی در مورد حوادث تاریخی خاصی چون دفاع مقدس، کودتا و تحرکات تروریستی ابتدای انقلاب وظیفه افراد دخیل در این وقایع بوده و لازم است مسئولان جمهوری اسلامی بخصوص کسانی که از ابتدای انقلاب نقش سرنوشت سازی داشته‌اند، در برابر سئوالات و شبهه‌هایی که مطرح می‌شود شفاف سازی کنند و پاسخگو باشند تا جوانان و پژوهشگران پاسخ‌های خود را از منابع غیر مؤثق و بعضاً تحریف شده دریافت نکنند.

• اشکالات وارده بر عملکرد و اتفاقات ابتدای انقلاب تا حدودی طبیعی است. انقلاب اسلامی ایران برخلاف بسیاری از انقلاب‌ها به صورت تشکیلاتی و همراه با برنامه مدون برای آینده به وجود نیامد، بلکه فشار و ظلم و ستم رژیم طاغوت در حق مردم و بی‌توجهی و بی‌حرمتی نسبت به دین و مرجع و رهبر مردم، انقلابیون را به خروش واداشت که البته در این شرایط وجود بعضی از اشکالات در عمل و بعضاً ندانم کاری‌ها و قصورها طبیعی به نظر می‌رسد.

• درباره برخی شبهات پیرامون محاکمات و اعدام‌ها و یا تصرف اموال افراد، در ابتدای انقلاب عدم تسلط شورای انقلاب به تمام اعمال و تصمیم‌گیری‌ها یکی از علل این اتفاقات بود.در شرایطی که کشور فاقد قانون اساسی و سازماندهی و مدیریت بود، علی‌رغم اقدامات مفید و صحیح صورت گرفته، برخی اعمال افراطی از جانب افراد و بعضاً جوانان که تجربه مدیریتی نداشتند، اتفاق می‌افتاد که برخی از آنها مورد تأیید مسئولان انقلاب و امام راحل نیز نبود.

• بجاست اکنون پس از گذشت سه دهه از این اتفاقات، مسئولان امنیتی و قضائی وقت، در جلساتی با پژوهشگران وقایع به وجود آمده را برای ثبت درست در تاریخ پاسخ دهند./فریادگر